Apeliacinis teismas peržiūrėjo bylą dėl korupcijos nustatant darbingumo lygius

Lietuvos apeliacinis teismas baudžiamojoje byloje dėl korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų, pacientams nustatant darbingumo lygius, iš dalies tenkino Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroro apeliacinį skundą. Teismas atsižvelgė į skunde nurodytus argumentus ir gydytojai A.Ž. atėmė teisę užsiimti medicinos praktika trejus metus.

Apeliacinis teismas peržiūrėjo bylą dėl korupcijos nustatant darbingumo lygius.<br>G.Šiupario asociatyvi nuotr.
Apeliacinis teismas peržiūrėjo bylą dėl korupcijos nustatant darbingumo lygius.<br>G.Šiupario asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

May 14, 2021, 2:00 PM, atnaujinta May 14, 2021, 2:05 PM

Kitiems nuteistiesiems paliktos pirmosios instancijos teismo skirtos bausmės, griežtesnių bausmių – didesnių baudų skyrimo – prašymas netenkintas.

Kaip rašoma bendrame Specialiųjų tyrimų tarnybos ir prokuratūros pranešime, šioje byloje Šiaulių apygardos teismo nuosprendžiu praėjusių metų spalio 1 dieną dėl kyšininkavimo, papirkimo, prekybos poveikiu, sukčiavimo ir dokumentų klastojimo pacientams nustatant darbingumo lygius, kalta pripažinta buvusi Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) Šiaulių II teritorinio skyriaus vedėja J.S. ir bendrosios praktikos gydytoja A.Ž. Bausmių neišvengė ir kyšius minėtoms darbuotojoms davę asmenys – 5 pacientai arba jiems tarpininkavę jų pažįstami.

Pirmosios instancijos teismas buvusią NDNT Šiaulių II teritorinio skyriaus vedėją J.S. pripažino kalta dėl kyšininkavimo, sukurstymo suklastoti dokumentus ir sukčiavimo bei skyrė jai 7 004 eurų dydžio baudą. Taip pat iš J.S. atimta teisė 2 metus dirbti valstybės tarnyboje. Teismo sprendimu iš nuteistosios konfiskuoti nusikalstamai įgyti 600 eurų.

Šiaulių apygardos teismas bendrosios praktikos gydytoją A.Ž. pripažino kalta dėl prekybos poveikiu, papirkimo, dokumentų klastojimo, padėjimo sukčiauti, kyšininkavimo. Teismas jai skyrė 8 209 eurų dydžio baudą, iš nuteistosios konfiskuoti 225 eurai. Apeliacinio teismo sprendimu jai taip pat uždrausta užsiimti medicinos praktika trejus metus.

Teismas nustatė, kad buvusi NDNT Šiaulių II teritorinio skyriaus vedėja J.S. iš gydytojos A.Ž. priėmė kyšius už tai, kad gydytojos pažįstamiems asmenims būtų nustatytas jiems palankus darbingumo lygis. Gydytoja klastojo dokumentus – asmens sveikatos istorijose įrašydavo melagingas ligų diagnozes, jų pagrindu išduodavo nedarbingumo pažymėjimus. Pacientai, juos pateikę valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai, už nedarbingumo laikotarpius nepagrįstai gaudavo ligos išmokas.

Nustatyta, kad iš pacientų kyšiai būdavo imami ir už įvairių medicininių paslaugų suteikimą – apžiūras, medicinines konsultacijas, vaistų receptų išrašymą.

Šioje baudžiamojoje byloje kaltais dėl papirkimo ar prekybos poveikiu buvo pripažinti ir 5 pacientai ar jiems tarpininkavę asmenys. Trims iš jų teismas skyrė baudas nuo 2 636 iki 4 443 eurų. Dviem iš šių nuteistųjų Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendžiu pratęstas baudos sumokėjimo terminas iš 1 metų į 2 metus. Vienas asmuo byloje atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, kitam asmeniui dėl sveikatos būklės byla nutraukta.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Nauja diena“: kodėl valdžios moterys kratosi apsaugos?