Geriausią draugą nužudęs ir ilgus metus ieškomiausių nusikaltėlių sąraše buvęs bėglys sulaukė atpildo

Geriausią draugą nužudžiusiam, po to 13 metų svetur besislapsčiusiam Mariui Civinskui už grotų reikės praleisti 10 metų. Tokią bausmę skyrė Klaipėdos apygardos teismas.

Prieš teismą Klaipėdoje stojęs buvęs bėglys M.Civinskas kaltės nepripažino.<br>A.Pilaitienės nuotr.
Prieš teismą Klaipėdoje stojęs buvęs bėglys M.Civinskas kaltės nepripažino.<br>A.Pilaitienės nuotr.
Ilgus metus slapstęsis M.Civinskas ir teisme stengėsi nerodyti veido.<br>A.Pilaitienės nuotr.
Ilgus metus slapstęsis M.Civinskas ir teisme stengėsi nerodyti veido.<br>A.Pilaitienės nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Aug 24, 2021, 6:46 PM

37 metų palangiškis savo kaltės nepripažino ir tikino niekaip negalėjęs pasikėsinti į draugo gyvybę.

Teisme kaltinamasis tikino, jog gal tai buvo nelaimingas atsitikimas, o slapstėsi jis todėl, kad patyrė didžiulį šoką.

Tragedija Palangoje įvyko prieš 15 metų automobilių stovėjimo aikštelėje. M.Civinskas, pravarde Gangas, nuteistas už tai, kad 2006 metais šūviu į nugarą nužudė 28 metų Raimundą Šimkų.

Po 13 metų slapstymosi Airijoje sulaikytas M.Civinskas buvo įtrauktas į ieškomiausių Europos nusikaltėlių sąrašą.

Teisme paaiškėjo, kad M.Civinskas puikiai slapstėsi, – pareigūnai jo pėdsakus aptiko tik po jo skambučio artimiesiems, kai mirė kaltinamojo motina.

Šūvis kliudė draugą

2006 metų balandžio 3-iosios vakarą į Palangos ligoninę buvo pristatytas policijai žinomas kretingiškis R.Šimkus. Jo kairiajame mentikaulyje žiojėjo didžiulė šautinė žaizda.

Vyras dar buvo gyvas, tačiau po poros valandų mirė.

Tragedija nutiko, kai dvi kompanijos nusprendė išsiaiškinti santykius dėl boulingo klube kilusio konflikto.

M.Civinskas atvyko su R.Šimkumi ir dar vienu bičiuliu. Kitoje barikadų pusėje buvo šeši vaikinai, dviem automobiliais atvykę iš Kretingos.

Kai kurie jų buvo žinomi policijai dėl vagysčių ir kitų smulkių nusikaltimų.

Manoma, kad M.Civinskas dėl visa ko buvo atsivežęs nupjautvamzdį medžioklinį šautuvą. Galbūt nesuvaldęs emocijų jis paleido šūvį į priešininkų pusę, bet tą akimirką R.Šimkus atsirado tarp draugo ir konkurentų kompanijos.

Nusikaltimo įrankis nebuvo rastas. Nepaaiškėjo, ir kam ginklas priklausė.

Po incidento vienas M.Civinsko kompanijos narių išvežė sužalotąjį į ligoninę, o kiti išsilakstė.

Keitė pavardes ir būstus

Išvykęs į užsienį palangiškis nuolat keitė gyvenamąją vietą ir tapatybę.

2016 metais šį bėglį Europolo ir Europos besislapstančių asmenų tinklas „Enfast“ įtraukė į ieškomiausių Europoje asmenų sąrašą. Apie tai buvo paskelbta socialiniuose tinkluose.

M.Civinskas buvo sulaikytas 2019 metų gegužės 17 dieną savo namuose, nustačius jo gyvenamąją vietą Korko mieste Airijoje. Vyras buvo sukūręs šeimą.

Sulaikymo operacija nebuvo paprasta – įtariamasis, kuris jau prieš nužudymą į policijos akiratį buvo patekęs dėl plėšimų, vagysčių, viešosios tvarkos pažeidimų, tačiau teistumo išvengęs, niekada neprarado budrumo.

Paaiškėjo, kad visus trylika metų M.Civinskas naudojo daugybę slapstymosi metodų. Be to, išoriškai jis buvo stipriai pasikeitęs, gerokai sustambėjęs.

Iš pradžių jis gyveno Didžiojoje Britanijoje, vėliau persikėlė į Airiją.

Palangiškis nuolat keitė pavardę – dažniausiai rinkdavosi lietuviškas. Viena jų sutapo su Klaipėdos policijos pareigūno pavarde.

Buvo įgijęs suklastotus asmens dokumentus, socialinio draudimo pažymėjimą.

Po sulaikymo jis skundė Airijos teismų sprendimus dėl išdavimo Lietuvai, pateikė vaikų gimimo liudijimus, esą turi juos išlaikyti, bet juose tėvo pavardė nebuvo nurodyta. Tikriausiai todėl, kad bėglys gyveno nelegaliai.

Senatis neišgelbėjo

Senatis įtariamojo neišgelbėjo: šiuo atveju šis terminas – dvidešimt metų. Tai net nebuvo svarstyta, nes kaltinamasis po incidento pasislėpė.

M.Civinskas kaltės nepripažino ir tikino, kad jam svarbiausia – šeima. Prokuroras teisme pabrėžė, kad po tragedijos M.Civinskas paspruko, savo geriausiam draugui nesuteikė pagalbos, nelydėjo jo į ligoninę.

Teismas nusprendė, kad M.Civinsko kaltė įrodyta, – tai liudija byloje surinkti įrodymai, o didžioji dalis kaltinamojo teiginių apie konfliktą buvo paneigti.

Vienas liudytojų ikiteisminio tyrimo metu tvirtino, kad ginklą ir šaudmenis turėjo M.Civinskas. Nebuvo įrodymų, kad gaidukas buvo nuspaustas netyčia ar neatsargiai elgiantis su ginklu.

Nužudytojo motinai, dukrai ir dviem seserims teismas iš kaltinamojo priteisė 35 tūkst. eurų neturtinės žalos. Jam taip pat teks sumokėti daugiau kaip 20 tūkst. eurų turtinės žalos. Didžioji šios sumos dalis – išlaikymas tėvo netekusiai dukrai.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.