Vilniuje vėl leidosi lėktuvas su deportuotais lietuviais – 18 vyrų atlydėjo net 59 britų pareigūnai Lėktuvą praminė „žulikovežiu“

Trečiadienį į Vilniaus oro uostą specialiu reisu iš Londono atskridusiame lėktuve buvo 18 iš Anglijos už ten padarytus nusikaltimus ir nusižengimus deportuotų lietuvių. Juos parlydėjo 59 pareigūnai britai. Du grąžintieji buvo ieškomi ir Lietuvos policijos, o dar du slapstėsi nuo karo prievolės Lietuvoje. Iš viso šiemet tai buvo jau ketvirtas toks reisas.

 Šiuo lėktuvu 18 deportuotų lietuvių į Vilnių iš Jungtinės Karalystės atlydėjo net 59 britų pareigūnai.<br> Scanpix nuotr.
 Šiuo lėktuvu 18 deportuotų lietuvių į Vilnių iš Jungtinės Karalystės atlydėjo net 59 britų pareigūnai.<br> Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Oct 27, 2021, 2:24 PM, atnaujinta Oct 27, 2021, 3:02 PM

Kaip rašoma Valstybės sienos apsaugos tarnybos pranešime, trečiadienį prieš vidudienį Vilniaus oro uoste nusileido iš Londono atskridęs lėktuvas. Juo į Vilnių parskraidinta 18 Lietuvos piliečių, kurie Anglijoje padarė įvairius nusikaltimus ir nusižengimus, atliko bausmes ir buvo išsiųsti į gimtinę. Parskraidintuosius konvojavo 59 Anglijos pareigūnai.

Atvykę prie orlaivio trapo pasieniečiai Lietuvos piliečius savo transportu pristatė į Vilniaus oro uosto pasienio užkardą. Anglijos pareigūnai iš lėktuvo neišlipo ir netrukus išskrido atgal.

Paaiškėjo, kad Anglijoje nusikaltusių Kėdainių rajono ir Jonavos gyventojų paieškas buvo paskelbusi ir Lietuvos policija. Atlikus visus formalumus abu sulaikytuosius pasieniečiai perdavė į oro uostą avykusiam policijos konvojui.

Dar du nusikaltusieji Anglijoje, ten gyvenamąją vietą deklaravęs vyras bei šiaulietis, buvo ieškomi Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos, nes vengė Lietuvoje atlikti karo prievolę. Jiems pasieniečiai įteikė šaukimus atvykti pas paieškos iniciatorių ir paleido.

Po dokumentų patikros ir apklausų likusieji 14 grąžintųjų irgi buvo paleisti. Prieš išskrendant visiems 18-ai lietuvių Anglijoje buvo atlikti COVID-19 testai. Jų rezultatai buvo neigiami.

VSAT duomenimis, šiemet tai buvo jau ketvirtas toks specialus reisas iš Londono, kuriuo britai parsiuntė Anglijoje nusikaltusius Lietuvos piliečius. Prieš mėnesį į Vilnių 52 Anglijos pareigūnai parlydėjo 18 lietuvių, o birželio viduryje Vilniuje nusileidusiame lėktuve buvo 22 Lietuvos piliečiai ir 71 su jais atskridęs britas. Gegužės viduryje 70 pareigūnų iš Londono atskraidino 22 Lietuvos piliečius.

Tuo tarpu lėktuvus Vilniaus oro uoste stebintis aviacijos entuziastai, vadinamieji „spoteriai“, šiuos lėktuvus, iš Jungtinės Karalystės gabenančius deportuotus lietuvius, jau praminė „žulikovežiais“ – gabenančiais „žulikus“ (lietuvių kalbos normintojai žodį „žulikas“ yra pripažinę nevartotina svetimybe, šis žodis buvo įrašytas ir į Didžiųjų kalbos klaidų sąrašą – red. past.).

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.