Klaipėdos policija papurtė vieną statybinę bendrovę – sulaikyti 5 įtariamieji, atlikta per 40 kratų

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato, kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo bei dokumento klastojimo ir disponavimo suklastotu dokumentu.

 Klaipėdos policija papurtė vieną statybinę bendrovę – sulaikyti 5 įtariamieji, atlikta per 40 kratų.<br> Stop kadras iš vaizdo medžiagos
 Klaipėdos policija papurtė vieną statybinę bendrovę – sulaikyti 5 įtariamieji, atlikta per 40 kratų.<br> Stop kadras iš vaizdo medžiagos
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Mar 31, 2022, 9:59 AM, atnaujinta Mar 31, 2022, 10:05 AM

Kaip rašoma Klaipėdos apskrities VPK pranešime, tyrimas pradėtas įtarus, kad viena Klaipėdos apskrityje veikianti bendrovė, užsiimanti gyvenamųjų namų statybomis, laikotarpiu nuo 2019 m. iki 2022 m., galimai neįtraukia visų įvykusių ūkinių operacijų į įmonės buhalterinę apskaitą ir tokiu būdu valstybės įgaliotoms institucijoms teikia žinomai neteisingus duomenis. Taip pat įtariama, kad įmonė galėjo klastoti Kadastrines bylas ir turto vertinimo ataskaitas.

Siekiant ikiteisminiame tyrime išsamiai atskleisti nusikalstamas veikas bei nustatyti veikas padariusius asmenis, 2022 m. kovo 8 d., dalyvaujant gausiam policijos pareigūnų būriui, vaikų teisių apsaugos specialistams, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnams, buvo atliktos 42 kratos Klaipėdos apskrityje. Jų metu išimti grynieji pinigai, sulaikyti 5 asmenys, kuriems įteikti pranešimai apie įtarimus bei atliktos jų apklausos.

Vienam iš įtariamųjų paskirta kardomoji priemonė suėmimas. Ikiteisminio tyrimo metu apribota įtariamiesiems priklausančio turto nemažiau kaip už 100 000 eurų.

Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia įtarti, kad įmonės direktorius (gim. 1978 m.), veikdamas bendrai su buhalterines paslaugas teikiančios įmonės buhalteriu, dalies iš fizinių asmenų gautų grynųjų pinigų neapskaitydavo, ir taip veikiant, dalies už parduodamą nekilnojamąjį turtą gaunamų pajamų, ne mažiau kaip 250 000 eurų, nepateikė įmonės apskaitoje, nedeklaravo gautų pajamų bei neapskaičiavo ir nesumokėjo nuo jų priklausančių mokesčių, ne mažiau kaip 90 000 eurų.

Įtariama, kad įmonės vadovas pasitelkė matininko paslaugas teikiančios įmonės vadovą, kuris kadastrinėse bylose įrašydavo tikrovės neatitinkančius duomenis apie statinius žemės sklypuose, tai yra, kad sandorių sudarymo metu statinių žemės sklypuose nėra. Be to, pasitelkus turto vertinimo paslaugas teikiančios įmonės darbuotoją, šis asmuo turto vertinimo dokumentuose įrašydavo tikrovės neatitinkančią informaciją nurodydamas neteisingus duomenis apie pastatytų namų baigtumo procentą ir jų vertę. Tokiu būdu buvo klastojami oficialūs dokumentai.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.