Teismas atvertė ilgai strigusią "Raseinių vandenų" bylą

Šiaulių apygardos teismas kovo pabaigoje pradėjo nagrinėti buvusio „Raseinių vandenų“ direktoriaus Stanislovo Bartkaus ir dar dviejų asmenų baudžiamąją bylą.

Šiaulių apygardos teismas atvertė bylą, kurioje teisiamiesiems pateikti kaltinimai dėl 2017 m. galimai padarytų korupcinių veikų. <br>V.Ščiavinsko nuotr.
Šiaulių apygardos teismas atvertė bylą, kurioje teisiamiesiems pateikti kaltinimai dėl 2017 m. galimai padarytų korupcinių veikų. <br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Apr 3, 2022, 8:31 AM, atnaujinta Apr 3, 2022, 8:52 AM

Byla atversta praėjus beveik pusantrų metų nuo tada, kai buvo perduota teismui – 2020 metų lapkritį. Ne vieną teisiamąjį posėdį teismui teko atidėti dėl vieno iš kaltinamųjų – K. Š. – ligos. Galiausiai vyriškis mirė.

Kaltinamasis nesulaukė teismo

Praėjusią savaitę įvykus pirmajam posėdžiui, teismui buvo pateiktas prašymas dėl baudžiamosios bylos nutraukimo dėl kaltinamojo mirties.

Mirusiojo sutuoktinė raštu teismą informavo nepageidaujanti, kad baudžiamasis procesas šioje byloje būtų tęsiamas. 

Anot jos, byla nėra reikalinga mirusiajam reabilituoti, todėl moteris teismo prašė baudžiamąjį procesą K. Š. atžvilgiu nutraukti. Teismas sprendimą šiuo klausimu numato paskelbti balandžio 5 dieną.

Kaltina korupcinėmis veikomis

Šioje baudžiamojoje byloje buvęs „Raseinių vandenų“ direktorius S. Bartkus kaltinamas piktnaudžiavimu, svetimo turto pasisavinimu ir iššvaistymu. 

Šiuo metu šioje bendrovėje Nuotekų tinklų ir nuotekų valyklų tarnyboje dirbantis Povilas Vežbavičius teisiamas už turto pasisavinimą ir iššvaistymą, o privačios bendrovės direktorius Arvydas Lukminas – dokumentų klastojimą.

Jau miręs privačios bendrovės technikos direktorius buvo kaltinamas turto pasisavinimu ir iššvaistymu.

Pirmajame teisiamajame posėdyje perskaitytas kaltinamasis aktas. Kaltinamieji S.Bartkus ir P.Vežbavičius teismui pareiškė, jog sutinka duoti parodymus. Kaltinamasis A. Lukminas pageidavo, kad teismas jį apklaustų tik po to, kai bus apklausti liudytojai.

S.Bartkus ir A.Lukminas savo kaltę neigia, kaltinamasis P.Vežbavičius teigė, jog kaltę pripažįsta.

Dalį darbų atliko užsakovas

Bylos duomenimis, nusikaltimas bendrovėje „Raseinių vandenys“ galėjo būti padarytas 2017 metų lapkritį vykdant viešuosius pirkimus dėl buitinių nuotekų tinklų rangos darbų.

Per ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad kelių bendrovių grupei laimėjus „Raseinių vandenų“ viešuosius pirkimus, realiai ne visos bendrovės atliko sutartyje numatytus darbus.

Kaltinamajame akte nurodoma, kad kai kuriuos rangovo turėtus atlikti darbus tuometinio bendrovės direktoriaus S.Bartkaus nurodymu savo darbuotojų ir technikos pajėgomis atliko pati „Raseinių vandenų“ įmonė.

Tokiu būdu realiai darbus mažesnėmis nei rangovų kainomis, kitomis sąnaudomis atlikus pačiai viešųjų pirkimų organizatorei, dalis įmonės lėšų tokiu būdu galėjo būti iššvaistytos. 

Įtariama, kad kaltinamasis S.Bartkus, piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi, iššvaistė bendrovei „Raseinių vandenys“ priklausantį turtą – daugiau kaip 9 tūkstančius eurų.

Pareiškė 13427 eurų ieškinį

Byloje taip pat pateikta duomenų, kad vienos privačios bendrovės vadovas susitarė su dabar jau buvusiu bendrovės „Raseinių vandenys“ direktoriumi S.Bartkumi dėl dalyvavimo Nuotekų perpumpavimo stoties įrangos viešajame pirkime. 

Pareigūnai surinko įrodymų, kad pasiūlymo kaina galėjo būti nepagrįstai dirbtinai padidinta 4 tūkstančiais eurų.

Pagal tokį susitarimą viešojo pirkimo organizatorė sudarė minėtai įmonei palankias sąlygas šį pirkimą laimėti.  Įtariama, kad už tokį palankumą buvusiam bendrovės direktoriui S.Bartkui ir šios bendrovės  nuotekų tvarkymo inžinieriui P. Vežbavičiui buvo finansiškai atlyginta.

Byloje bendrovė „Raseinių vandenys“ pareiškė 13 tūkst. 427 eurų ieškinį.

Bylos nagrinėjimą teismas tęs balandžio 22 dieną.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.