Libanietis lieka nuteistas – dėl seksualinio priekabiavimo skirta bauda

Dėl seksualinio priekabiavimo prie darbuotojų Joniškio kebabinėje nuteistas Libano pilietis lieka nubaustas 6 tūkst. eurų bauda.

Libanietis lieka nuteistas – dėl seksualinio priekabiavimo skirta bauda.<br>V.Skaraičio asociatyvi nuotr.
Libanietis lieka nuteistas – dėl seksualinio priekabiavimo skirta bauda.<br>V.Skaraičio asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

May 12, 2022, 4:58 PM

Šiaulių apygardos teismas ketvirtadienį paliko galioti žemenės instancijos teismo skirtą bausmę bei įpareigojimą nuteistajam sumokėti beveik 3 tūkst. eurų eurų valstybei už nukentėjusiosioms skirtą teisinę pagalbą, pranešė teismo atstovas.

Po apeliacinės instancijos teismo sprendimo nuosprendis įsiteisėjo.

Nuteistojo advokatė apeliaciniu skundu prašė Joniškio teismo nuosprendį panaikinti ir priimti naują išteisinamąjį nuosprendį.

Bylos duomenimis, nusikaltimai padaryti Joniškyje 2015–2018 metais. Pirmosios instancijos teismas užsienietį pripažino kaltu ir nuteisė už tai, kad jis savo bendrovės patalpose, pasinaudodamas nukentėjusiųjų darbuotojų tarnybiniu priklausomumu, seksualiai priekabiaudamas vulgariais veiksmais siekė seksualinio bendravimo su nukentėjusiomis.

Teismas nustatė, kad vyras suėmė vienos darbuotojos veidą, lenkėsi prie jo lyg norėtų pabučiuoti, kišo rankas po drabužiais ir lietė nukentėjusiosios kūną, siuntė jai vaizdus su nuogų moterų kūnais, demonstravo savo lytinį organą.

Libano pilietis kaltu neprisipažino, aiškino, kad su darbuotojomis elgdavosi kaip su šeimos draugėmis, švęsdavo kartu šventes. Kaltinamasis teigė, jog viena nukentėjusiųjų kerštaudama sukurstė kitas darbuotojas.

Užsienietį gynusi advokatė kalbėjo, kad šioje byloje nukentėjusiųjų duoti parodymai esantys nenuoseklūs, ji teismo prašė tokiais parodymais nesiremti.

Gynėjos teigimu, jos klientas nemoka lietuvių kalbos, todėl pastabas darbuotojoms dėl netinkamo darbo ar netinkamos aprangos išreikšdavęs siųsdamas į darbinį telefoną nuotraukas.

Kaip skelbė dienraštis „Lietuvos rytas“, dar 2018-aisiais šešios joniškietės apie priekabiaujantį darbdavį pranešė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai ir Valstybinės darbo inspekcijai.

Tyrimą atlikusi Valstybinė darbo inspekcija paprašė, kad verslininko veiksmus įvertintų Joniškio policija, bet pareigūnai net nepradėjo ikiteisminio tyrimo. Lygių galimybių kontrolierius kreipėsi į Šiaulių apygardos prokuratūrą. Prokurorai sureagavo ir ėmėsi tyrimo.

Kaip pabrėžė apeliacine tvarka bylą išnagrinėjusi teisėjų kolegija, nors nuteistasis H.Gh.H. kategoriškai neigia seksualiai priekabiavęs vulgariais veiksmais prie nukentėjusiųjų, teismas neturi pagrindo netikėti nuosekliais nukentėjusiųjų parodymais – per visą procesą nukentėjusių moterų dėstomos esminės aplinkybės buvo nuoseklios.

Be to, teisėjų kolegijos tvirtinimu, nukentėjusiųjų nurodytas aplinkybes iš esmės patvirtino pirmosios instancijos teisme apklausti liudytojai, bei prie bylos pridėtos vienos iš nukentėjusiųjų feisbuko profilyje rastos nuotraukos.

Teisėjų kolegija pabrėžė, kad pirmosios instancijos teismas pagal byloje nustatytas aplinkybes H.Gh.H. baudžiamąjį įstatymą taikė tinkamai.

Paskelbta nutartimi teisėjų kolegiją nuteistojo H.Gh.H. gynėjos apeliacinį skundą tenkino tik iš dalies – patikslino dėl dviejų nukentėjusiųjų nusikalstamos veikos padarymo laikotarpį. Kitą pirmosios instancijos teismo priimto nuosprendžio dalį paliko nepakeistą.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.