Kaip praneša Lietuvos Respublikos prokuratūra, prokuroras į Sveikatos apsaugos ministeriją kreipėsi vadovaudamasis tuo, jog Medicinos praktikos įstatymo 6 straipsnio 1dalies 4 punkte numatyta, kad gydytojui galima naikinti medicinos praktikos licenciją, jeigu gydytojas grubiai pažeidė paciento teises: pasinaudojo pareigomis, norėdamas sau gauti neteisėtų pajamų arba dėl kitokių asmeninių paskatų ir gydytojui teisės aktų nustatyta tvarka buvo pritaikyta atsakomybė.
Vilniaus miesto apylinkės teismas balandžio 27 d. priėmė baudžiamąjį įsakymą, kuriuo gydytojas T.T. buvo patrauktas baudžiamojon atsakomybėn už grubų ir sistemingą paciento teisių pažeidimą – kyšių iš pacientų už operacijas ėmimą.
Teismas gydytoją nuteisė už 6 nusikalstamos veikos epizodus, kai jis 2021 m. gruodžio – 2022 m. sausio mėnesiais savo naudai priėmė kyšius iš pacientų už teisėtą veikimą vykdant įgaliojimus – operacijų atlikimą. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, priimtų kyšių sumos siekė nuo 100 iki 400 eurų.
Gydytojui T.T. teismas skyrė galutinę 19 900 eurų baudą, iš nuteistojo taip pat bus konfiskuoti iš nusikalstamos veikos gauti 1 450 eurų.
Vilniaus apygardos prokuratūra laikosi principingos pozicijos apie nuteistus už kyšininkavimą gydytojus informuoti institucijas, turinčias teisę medicinos praktikos licenciją sustabdyti ar panaikinti.
Kiek anksčiau šiais metais, kreipusis Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiajam prokurorui, medicinos praktikos licencijos buvo panaikintos įsiteisėjusiais teismo sprendimais už kyšininkavimą nuteistiems Santaros klinikų Pilvo ir onkochirurgijos centro vadovui K.Strupui bei buvusiam Vilniaus miesto klinikinės ligoninės direktoriui N.Markevičiui.