Europos ieškomiausiųjų sąraše – 6 lietuviai, policija skelbia jų medžioklę

Padedamas Europolo Europos aktyvios besislapstančių asmenų paieškos grupių tinklas (angl. ENFAST) pradeda 2022 metų labiausiai ieškomų asmenų kampaniją „Most Wanted“ (liet. „Ieškomiausi“), kurios tikslas – susitelkti į Europoje besislapstančius asmenis kurie veikia kaip organizuotų nusikalstamų grupuočių nariai, praneša Lietuvos policija. 

 Europos ieškomiausieji.<br> eumostwanted.eu/Europolo nuotr.
 Europos ieškomiausieji.<br> eumostwanted.eu/Europolo nuotr.
 Renaldas Kanys.<br> eumostwanted.eu/Europolo nuotr.
 Renaldas Kanys.<br> eumostwanted.eu/Europolo nuotr.
 Edgaras Kalasūnas.<br> eumostwanted.eu/Europolo nuotr.
 Edgaras Kalasūnas.<br> eumostwanted.eu/Europolo nuotr.
 Deividas Kastantinavičius.<br> Lietuvos policijos nuotr.
 Deividas Kastantinavičius.<br> Lietuvos policijos nuotr.
 Ignas Žaltauskas.<br> Lietuvos policijos nuotr.
 Ignas Žaltauskas.<br> Lietuvos policijos nuotr.
 Aurimas Balbušovas.
 Aurimas Balbušovas.
 Justas Belousovas.<br> Lietuvos policijos nuotr.
 Justas Belousovas.<br> Lietuvos policijos nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Lrytas.lt

Sep 28, 2022, 2:31 PM, atnaujinta Sep 28, 2022, 3:23 PM

Kaip rašoma policijos pranešime, į šių metų kampaniją įtraukti tik už už sunkius Europoje įvykdytus nusikaltimus (nužudymus, prekybą žmonėmis, ginkluotus plėšimus, terorizmą ir kt. ) ieškomi nusikaltėliai. Šių metų ieškomiausiųjų sąraše - ir šešios lietuviškos pavardės.

Taikinyje – organizuotų nusikalstamų grupuočių lyderiai

Šiais metais kampanija orientuota į organizuotų nusikalstamų grupuočių lyderius ir pagrindinius narius. Sąraše figūruoja nužudymus vykdę mafijos bosai, narkotikų prekeiviai, prekiautojai žmonėmis, nužudymus ar kitus smurtinius veiksmus vykdę nusikalstamų grupuočių nariai, pinigų plovimą ir turto grobstymą vykdantys asmenys.

Kampanijos metu, sutelkiant dėmesį į pagrindinius nusikaltėlių vaidmenis, siekiama sunaikinti ištisas organizuotas nusikalstamas grupuotes. 

„Negali būti lengvesnio būdo Europos Sąjungos piliečiams dalyvauti šioje kampanijoje – reikia tik vieno nedidelio jūsų žingsnio ir pavojingas besislapstantis asmuo gali būti suimtas, jam pateikti kaltinimai, o potenciali auka – apsaugota. Ateikite į mūsų svetainę ir padėkite mums juos rasti“, - sako Europolo vykdomoji direktorė Catherine De Bolle.

Ieškomiausi lietuviai

Policija savo pranešime pateikia ir ieškomiausių lietuvių sąrašą. Tiesa, kažkodėl nurodomos tik keturios pavardės, nors iš tiesų Europolo sąraše figuruoja šeši ieškomi vyrai.

Justas Belousovas. Gimė 1976 m. Organizavo ir vadovavo šaunamaisiais ginklais ginkluotam nusikalstamam susivienijimui bei pats dalyvavo šio susivienijimo veikloje, neteisėtai disponavo narkotinėmis bei psichotropinėmis medžiagomis, turėdamas tikslą jas platinti. Europolas vyrą įvardija kaip vieną iš „Lapinų“ grupuotės lyderių. Prie jo pavardės Europolo ieškomiausiųjų sąraše pridėtas užrašas, kad vyras yra pavojingas.

Aurimas Balbušovas. Gimė 1983 m. Nuteistas 10 metų laisvės atėmimo bausme už tai, kad kartu su bendrininkais organizavo ir vykdė labai didelio kiekio narkotinės medžiagos – kanapių ir jų dalių – įgijimą užsienyje bei gabenimą į Lietuvos Respubliką, turint tikslą šią medžiagą platinti. Europolas skelbia, kad kvaišalus vyras į Lietuvą gabeno iš Ispanijos per Vokietiją. 

Ignas Žaltauskas. Gimė 1987 m. Nuteistas 2 metų laisvės atėmimo bausme už tai, kad jis, veikdamas bendrininkų grupėje, panaudojant šaunamąjį ginklą bei pavartojant fizinį smurtą, neturint teisėto pagrindo, vertė kitą asmenį perduoti turtą (pinigus ir buto raktus). Europolo puslapyje skelbiama, kad savo auką įtariamasis talžė plaktuku, peršovė kojas. Prie jo pavardės Europolo ieškomiausiųjų sąraše pridėtas užrašas, kad vyras yra pavojingas.

Deividas Kastantinavičius. Gimė 1989 m. 2019 m. nuteistas 11 metų laisvės atėmimo bausme už tai, kad neteisėtai disponavo labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų bei gabeno jas per Lietuvos valstybės sieną. Skelbiama, kad jis iš Nyderlandų į Lietuvą atgabeno didelį kiekį kanapių, kurias ruošėsi parduoti.

Į Europolo labiausiai ieškomų sąrašą įtraukti ir dar du lietuviai, kurių policija nemini. 

Renaldas Kanys. Gimė 1973 m. Įtariamas neteisėta prekyba narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, tyčiniu nužudymu, sunkiu sveikatos sutrikdymu, dalyvavimu organizuotame nusikalstamame susivienijime. Įtariama, kad 2007 m. - 2017 m. gyvendamas Ispanijoje kartu su bendrininkais organizavo narkotikų gabenimą į Europą. Kokainą veždavo iš Pietų Amerikos, hašišą iš Afrikos. Kvaišalai visų pirma atkeliaudavo į Ispaniją, o tada būdavo gabenami į Nyderlandus, Jungtinę Karalystę, Rumuniją, Lenkiją ir Lietuvą. Jis taip pat įtariamas nužudymu Kaune, įvykdytu 2015 m. lapkričio 6 d., kuomet savo automobilyje buvo rastas nušautas vyras.

Edgaras Kalasūnas. Gimė 1982 m. Įtariamas tyčiniu nužudymu, sunkiu sveikatos sutrikdymu ir dalyvavimu organizuoto nusikalstamo susivienijimo veikloje. Įtariama, kad kartu su kitais organizuotos nusikalstamos grupuotės nariais jis dalyvavo nužudant žmogų kitiems asmenims pavojingu būdu, turto sugadinimu, viešosios tvarkos pažeidimu, neteisėtu disponavimu ginklais, šaudmenimis ir sprogmenimis.

Apie kampaniją „Ieškomiausi“

Svetainė (https://eumostwanted.eu) pradėjo veikti 2016-aisiais ir nuo tada joje buvo paskelbti 335 besislapstančių asmenų anketiniai aprašymai. 120 besislapstančiųjų iš šio skaičiaus buvo suimti, 43 iš jų buvo suimti todėl, kad apie juos buvo paskelbta šioje svetainėje.

Europos aktyvios besislapstančių asmenų paieškos grupių tinklo tinklo (ENFAST) tikslas – sustiprinti saugumą Europos Sąjungoje sėkmingai nustatant bei suimant tarptautiniu mastu ieškomus sunkius nusikaltimus įvykdžiusius asmenis. Tai tarptautinis 7 dienas per savaitę 24 valandas per parą veikiantis policijos pareigūnų tinklas, galintis tuoj pat imtis veiksmų nustatyti besislapstančiojo vietą ir jei būtina jį suimti.

Tiesa, jei pavyksta įtariamuosius sulaikyti, dažniausiai jų pavardes Lietuvos pareigūnai užslaptina, apie sulaikymą pranešama ne visada ir tik retais atvejais tampa žinoma, jog sučiuptas vienas ar kitas konkretus įtariamasis iš ieškomiausiųjų sąrašo.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.