Precedento neturintis teismo sprendimas: savo žmoną išžaginęs sutuoktinis kalės 3 metus

Išnagrinėjęs baudžiamąją bylą teismas priėmė išskirtinį nuosprendį, kuriuo už nežymų sutuoktinės sveikatos sutrikdymą, pasikėsinimą seksualiai prievartauti ir išžaginimą nuteistas vyras. Nuteistajam skirta 3 metų laisvės atėmimo bausmė.

 Precedento neturintis teismo sprendimas: savo žmoną išžaginęs sutuoktinis kalės 3 metus.<br> prokuratūros nuotr.
 Precedento neturintis teismo sprendimas: savo žmoną išžaginęs sutuoktinis kalės 3 metus.<br> prokuratūros nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Oct 27, 2022, 8:44 AM, atnaujinta Oct 27, 2022, 8:49 AM

Kaip rašoma prokuratūros pranešime, remdamasis tyrimo metu surinktais duomenimis, teismas pripažino, kad kaltinamasis lytiškai santykiavo su nukentėjusiąja. Teisiamojo posėdžio metu konstatuota, kad nukentėjusiajai aktyviais veiksmais ir žodžiais išreiškus savo nesutikimą lytiškai santykiauti su nuteistuoju, pastarasis, to nepaisydamas bei panaudodamas fizinę jėgą, dėl kurios ji negalėjo pasipriešinti, kelis kartus su nukentėjusiąja atliko lytinį aktą prieš jos valią.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo imtasi visų priemonių kuo skubiau surasti asmenį, įvykdžiusį nusikalstamas veikas, ir jį izoliuoti. Tik sulaikius įtariamąjį buvo kreiptasi į ikiteisminio tyrimo teisėją dėl kardomosios priemonės – suėmimo skyrimo, kuris buvo tęsiamas iki visų būtinų tyrimo veiksmų atlikimo. Prokuroro sprendimu buvo skubiai organizuojama nukentėjusiosios apklausa pas ikiteisminio tyrimo teisėją, nukentėjusiosios kūno tyrimas bei parodymų patikrinimas vietoje.

Nors kaltinamasis savo kaltės nepripažino ir bandė išvengti baudžiamosios atsakomybės, surinkti įrodymai nuginčijo jo argumentus. Vyro kaltė įrodyta tiek pačios nukentėjusiosios, tiek liudytojos, su kuria nukentėjusioji susisiekė iš karto po įvykio, parodymais. Svarią įtaką turėjo ir duomenys, užfiksuoti telefoniniame pranešime Bendrajam pagalbos centrui bei policijos pareigūnų kūno kamerų įrašuose.

Bylos duomenys patvirtina, kad kaltinamasis nepaisė nukentėjusiosios išreikšto nesutikimo žodžiais ir veiksmais. Teismų praktikoje laikomasi nuomonės, kad asmens nesutikimas gali būti išreikštas žodžiais arba kitokio pobūdžio veiksmais. Tais atvejais, kai kaltininkas nukentėjusiojo valiai palaužti naudoja fizinį smurtą, grasinimus, pasinaudoja bejėgiška nukentėjusiojo būkle ar lytinių santykių siekia keli kaltininkai, nukentėjusysis gali išoriškai neišreikšti savo nesutikimo dėl panaudoto smurto, sukelto skausmo, baimės patirti fizinį smurtą ar bejėgiškos būklės.

Teismas atkreipė dėmesį į tai, kad seksualinės prievartos bylose paprastai tiesioginių liudytojų nebūna. Čia svarbiausiais įrodymų šaltiniais tampa nukentėjusiųjų parodymai, teismo medicinos ir kitų specialistų išvados, daiktiniai įrodymai. Svarbu ir išvestiniai įrodymai – parodymai asmenų, kurie bendravo su nukentėjusiąja apie patirtą seksualinę prievartą, bei paties kaltinamojo parodymai.

„Ikiteisminio tyrimo metu atlikti prokuratūros bei policijos pareigūnų procesiniai veiksmai, operatyvus ir koordinuotas institucijų bendradarbiavimas lėmė tyrimo sėkmę. Surašius kaltinamąjį aktą baudžiamoji byla teismui buvo perduota vos per 4 mėnesius. Šiandien turime sprendimą, kuris, tikime, padrąsins ir kitas seksualinį smurtą patyrusias moteris kreiptis pagalbos“, – teigia ikiteisminį tyrimą kontroliavęs prokuroras.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.