Nuo narkotikų priklausomą moterį vogti vertusiam E. Baltrušaičiui teismas sugriežtino bausmę

Lietuvos apeliacinis teismas paskelbė sprendimą baudžiamojoje byloje, kurioje Egidijus Baltrušaitis Vilniaus apygardos teismo 2022 m. gegužės 16 d. nuosprendžiu buvo nuteistas už prekybą žmonėmis, nes jis, žinodamas ir pasinaudodamas nukentėjusiosios priklausomybe nuo narkotinių ar psichotropinių medžiagų, sunkia materialine padėtimi, išnaudojo ją nusikalstamoms veikoms – vagystėms – daryti. Taip pat jis nuteistas ir už disponavimą dideliu kiekiu narkotinių medžiagų, turint tikslą jas platinti.

Teismo sprendimas – kelerius metus trukusio pažeidžiamos moters išnaudojimo ir prekybos žmonėmis byloje.<br>R.Jurgaičio asociatyvi nuotr.
Teismo sprendimas – kelerius metus trukusio pažeidžiamos moters išnaudojimo ir prekybos žmonėmis byloje.<br>R.Jurgaičio asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2022-12-02 15:16, atnaujinta 2022-12-02 15:24

Apeliacinis teismas pirmosios instancijos teismo nuteistajam paskirtą 2 metų laisvės atėmimo bausmę už prekybą žmonėmis įvertino kaip aiškiai per švelnią, todėl ją padidino iki 6 metų. Taip pat teisėjų kolegija padidino ir už disponavimą dideliu kiekiu narkotinių medžiagų, turint tikslą jas platinti, nuteistajam paskirtą 8 metų laisvės atėmimo bausmę iki 9 metų. Nuteistajam E.Baltrušaičiui už padarytus nusikaltimus paskirta galutinė subendrinta 10 metų laisvės atėmimo bausmė.

Kaip rašoma teismo pranešime, nuteistasis tiek prieš šių nusikaltimų padarymą, tiek po jų padarymo iš esmės pelnėsi ir pragyveno iš nusikalstamos veikos, nepaisydamas nei jam taikytų sankcijų, nei teismų pasitikėjimo. Nagrinėtoje byloje nustatyta, kad E.Baltrušaitis, būdamas pats ne kartą nuteistas už įvykdytas vagystes, ėmėsi išnaudoti ir beveik trejus metus išnaudojo vagystėms nuo narkotinių medžiagų priklausančią nukentėjusiąją.

„Tokioje situacijoje, kai asmuo nepadaro reikiamų išvadų ir nenustoja elgtis nusikalstamai, teismo skiriamos sankcijos turi griežtėti ir negali būti formalios, todėl šioje situacijoje tik laisvės atėmimo bausmė, nustatant žymų ir ne formalų jos dydį, gali būti efektyvi priemonė siekiant pakeisti asmens požiūrį į teisę ir jo elgesį ateityje“, – pabrėžė Apeliacinis teismas.

Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendis įsiteisėja jo priėmimo dieną, tačiau kasacine tvarka per tris mėnesius gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.