Korupcijos skandalas supurtė „Regitrą“: STT atliko kratas, sulaikyti egzaminuotojai ir tarpininkai

Specialiųjų tyrimų tarnyba, vadovaujant Vilniaus apygardos prokuratūrai, atlieka ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos korupcijos VĮ „Regitra“. Dėl prekybos poveikiu įtariami 12 asmenų, VĮ „Regitra“ Vilniaus filialo vairavimo egzaminuotojai, tarpininkai ir suinteresuoti asmenys.

 STT žvilgsnis nukrypo į „Regitrą“.<br> Lrytas.lt fotomontažas
 STT žvilgsnis nukrypo į „Regitrą“.<br> Lrytas.lt fotomontažas
 Per kratas pas „regitros“ egzaminuotojus rasti pinigai.<br> STT nuotr.
 Per kratas pas „regitros“ egzaminuotojus rasti pinigai.<br> STT nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Dec 13, 2022, 2:12 PM, atnaujinta Apr 12, 2023, 11:02 AM

Specialiųjų tyrimų tarnyba antradienį išplatintame pranešime akcentuoja, kad dėl prekybos poveikiu įtariami du „Regitros“ Vilniaus filialo vairavimo egzaminuotojai ir dar 10 asmenų: 3 tarpininkai ir 7 suinteresuoti asmenys. Antradienį „Regitros“ atstovai ir dar 4 asmenys buvo laikinai sulaikyti.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, VĮ „Regitra“ vairavimo egzaminuotojai reguliariai priimdavo kyšius iš suinteresuotų asmenų ir tarpininkų, kad nebūtų fiksuojamos kritinės klaidos ir nebūtų kliūčių išlaikyti vairavimo egzaminus. Tyrimo metu nustatyta, kad tokios galimai korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos vyko reguliariai, už egzamino išlaikymą mokant apie 200–400 eurų. Šiuo metu tiriama daugiau kaip 30 tokių korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų.

Antradienį atliekami suplanuoti procesiniai veiksmai, apie 40 kratų įtariamųjų gyvenamosiose ir darbo vietose, „Regitros“ Vilniaus filiale.

Pas įtariamuosius kratų metu rasti grynieji pinigai.

Asmenys, turintys daugiau informacijos dėl galimos korupcijos VĮ „Regitra“ kviečiami susisiekti su STT Centrine tyrimų valdyba.

STT primena, kad asmuo gali būti atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės už papirkimą, jeigu iš jo buvo reikalaujama kyšio ar provokuojama duoti kyšį ir jis, tiesiogiai arba netiesiogiai pats ar per tarpininką pasiūlęs ar pažadėjęs duoti arba davęs kyšį, per įmanomai trumpiausią laiką, bet ne vėliau negu iki jo pripažinimo įtariamuoju, savanoriškai apie tai pranešė teisėsaugos institucijoms.

Šį ikiteisminį tyrimą pradėjo STT Pranešimų nagrinėjimo skyrius š.m. gegužės 30 d. portalo 15min.lt publikacijos pagrindu. 

Kitoje byloje dėl korupcijos, siekiant išlaikyti vairavimo egzaminą, š.m. spalio mėn. Tauragės apylinkės teismas pripažino kaltu dėl papirkimo vieną šiaulietį, kuris privalės sumokėti 500 eurų baudą. Tyrimo metu nustatyta, kad šiaulietis, norėdamas užsitikrinti teigiamą vairavimo egzamino įvertinimą, pasiūlė ir davė 20 eurų kyšį jį egzaminuoti turėjusiam specialistui.

„Regitros“ specialistas, supratęs, jog sulaukė kyšio, nedelsiant nutraukė vairavimo egzaminą ir apie tai informavo atsakingus asmenis.

Sureagavo ir ministrė

Tuo tarpu į STT pranešimą apie sulaikytus „Regitros“ darbuotojus jau sureagavo ir vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

„Regitra“ yra valstybės įmonė, pavaldi Vidaus reikalų ministerijai.

„Įmonės veiklos skaidrumas ir reputacijos atstatymas buvo pagrindinis VRM įpareigojimas naujam „Regitros“ vadovui ir valdybai. Per šiuos metus kovai su korupcija įmonėje išties skiriamas ypatingas dėmesys. Tikimės, kad bendradarbiaujant su teisėsauga bus kaip galima greičiau išsklaidyti paskutiniai neskaidrumo šešėliai“, – žiniasklaidai išplatintame pranešime teigia A.Bilotaitė.

„Regitros“ generalinis direktorius Vaidas Dominauskas antradienį išplatintame pranešime teigė, kad įstaiga bendradarbiauja su teisėsauga ir teikia „visą reikalingą informaciją“, pranešė agentūra BNS.

„Noriu pabrėžti, kad netoleruojame jokių korupcijos apraiškų ir patikinu, jog tokie veiksmai bus vertinami principingai“, – komentare teigė jis.

„Regitros“ vadovas pabrėžė, jog visiems darbuotojams keliami aukšti elgesio ir skaidrumo standartai, o esama situacija, anot jo, rodo, kad „taikomos antikorupcinės priemonės veikia“.

„Dar šiais metais sustiprintas bendradarbiavimas su STT pareigūnais bei naujai suburta valdyba, keliančia maksimalaus skaidrumo ir korupcijai atsparios aplinkos reikalavimus, duoda aiškiai matomus rezultatus. Patikinu, ir toliau dirbsime ties griežta nulinės tolerancijos korupcijai politika“, – sakė jis.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.