Iš Pietų Amerikos į Ispaniją 300 kg kokaino jachta plukdžiusį panevėžietį teismas 13 metų pasiuntė į kalėjimą

Daugiau kaip 300 kg kokaino neteisėtą gabenimą jachta organizavusiam ir beveik 760 kg kanapių dervos pervežimą iš Ispanijos į Rusiją koordinavusiam Lietuvos Respublikos piliečiui Egidijui Mitkui skirta galutinė 13 metų laisvės atėmimo bausmė.

 Sulaikytoje jachtoje rastas kokainas.<br> Policijos nuotr.
 Sulaikytoje jachtoje rastas kokainas.<br> Policijos nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jan 27, 2023, 9:55 AM, atnaujinta Jan 27, 2023, 12:13 PM

Tokį sprendimą šią savaitę priėmė Panevėžio apygardos teismas, ilgai nuo teisėsaugos besislapsčiusį 54 metų vyrą pripažinęs kaltu už tai, kad jis, veikdamas organizuotoje grupėje, neteisėtai disponavo labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų turint tikslą jas platinti, naudojosi suklastotu dokumentu bei neteisėtai laikė psichotropines medžiagas be tikslo jas platinti.

Kaip rašoma prokuratūros pranešime, 2010 metais E.Mitkus kartu su dar dviem organizuotos grupės nariais sutarė E.Mitkaus turimu burlaiviu neteisėtai iš Pietų Amerikos į Ispanijos Karalystę atgabenti labai didelį kiekį narkotinės medžiagos – kokaino, turėdami tikslą jį parduoti ar kitaip platinti.

Tų pačių metų birželio mėn. du organizuotos grupės nariai jachta iš Karibų jūroje esančios Sent Lusijos salos atplaukė į sutartą vietą atviruose vandenyse, kur motorine valtimi priplaukęs E.Mitkus į burlaivį atgabeno ir perkrovė 385 kg miltelių, kuriuose buvo ne mažiau kaip 306 kg kokaino. Narkotikai buvo paslėpti jachtos gėlo vandens cisternoje.

Šiuo laivu plaukusius ir neteisėtai kokainą gabenusius E.Mitkaus bendrininkus tarptautiniuose vandenyse sulaikė Prancūzijos muitinės pakrančių apsaugos pareigūnai. Sulaikyti organizuotos grupės nariai už šį nusikaltimą buvo nuteisti 2012 m. Prancūzijos Respublikos teismo. E.Mitkus tuomet nuo teisėsaugos pasislėpė.

2014 m. Ispanijos civilinės gvardijos pareigūnai vienoje šios šalies provincijoje patikrino pramoniniame sandėlyje stovėjusį mikroautobusą. Tarp dėžių su vaisiais bei daržovėmis pareigūnai aptiko labai didelį kiekį narkotinės medžiagos – beveik 760 kg kanapių dervos. Paaiškėjo, kad šios narkotinės medžiagos įgijimą bei gabenimą iš Ispanijos į Rusijos Federaciją organizavo E.Mitkus kartu su kitais organizuotos grupės nariais.

Užsiimdami neteisėta veikla, grupės nariai buvo pasidalinę vaidmenimis, naudojosi konspiracinėmis ryšio priemonėmis. Bylos duomenimis, E.Mitkus organizavo ir koordinavo organizuotos grupės narių veiksmus, skyrė pinigų kanapių dervai neteisėtai įgyti ir gabenti, rūpinosi grupės narių gyvenimu Ispanijoje. Šeši organizuotos grupės nariai 2015 m. už šį nusikaltimą buvo nuteisti Ispanijos Karalystėje.

Ilgai nuo teisėsaugos slapstęsis E.Mitkus buvo sulaikytas 2021 m. sausio mėnesį vienoje Lietuvos sanatorijoje. Atlikdami kratą jo kambaryje, pareigūnai rado du švirkštus su psichotropine medžiaga, kurią E.Mitkus neteisėtai laikė be tikslo parduoti ar kitaip platinti.

Tęsiant tyrimą, krata buvo atlikta ir jo tuometinėje gyvenamojoje vietoje Panevėžyje, kur pareigūnai rado žinomai suklastotą Venesuelos Bolivaro Respublikos piliečio asmens tapatybės kortelę bei kitus dokumentus, kurie buvo išduoti remiantis šios tapatybės kortelės duomenimis.

Teismas konstatavo, jog E.Mitkus, veikdamas organizuotoje grupėje, padarė tyčinius nusikaltimus, susijusius su disponavimu narkotinėmis medžiagomis, kuriuos baudžiamasis įstatymas priskiria labai sunkių nusikaltimų kategorijai. Teismo nuomone, 13 metų laisvės atėmimo bausmės paskyrimas E.Mitkui neprieštarauja teisingumo principui.

Šis pirmosios instancijos teismo nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.