Kyšininkavimu kaltinamam Rokiškio gydytojui prokuratūra prašo skirti 75 tūkst. eurų baudą

Baigtas ikiteisminis tyrimas byloje, kurioje Rokiškio rajono ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus vedėjas bei vidaus ligų gydytojas Alfonsas Vitkus kaltinamas kyšininkavimu.

Kyšis.<br>V.Balkūno asociatyvi nuotr.
Kyšis.<br>V.Balkūno asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lietuvos Respublikos prokuratūra

Feb 15, 2023, 12:03 PM

Tyrimui vadovavęs Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) prokuroras kreipėsi į teismą, prašydamas bylą baigti baudžiamuoju įsakymu ir kaltinamajam skirti solidžią baudą.

A.Vitkų Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai sulaikė praėjusių metų rugpjūtį, jam buvo pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo. STT pareigūnų atliekamą ikiteisminį tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros ONKTS prokuroras Mantas Jurkėnas.

Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad minėtas gydytojas, būdamas valstybės tarnautojui prilygintu asmeniu, tiesiogiai, savo naudai, 2022 metų gegužės–liepos mėnesiais paėmė kyšius iš 12-os asmenų. Manoma, kad kyšius A.Vitkus sistemingai ėmė už teisėtą veikimą vykdant turimus įgaliojimus – kad neteisėtą piniginį atlygį davusių asmenų artimiesiems būtų tinkamai teikiamos paslaugos. Kyšių sumos buvo nuo 20 iki 200 eurų.

Ikiteisminio tyrimo metu 12-ka gydytojui kyšius davusių asmenų, pripažinusių savo kaltę, buvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės dėl padarytų 11-kos nusikalstamų veikų (papirkimų). Pasak prokuroro M.Jurkėno, įstatymai numato, kad asmuo atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės už papirkimą, jeigu kyšio iš jo buvo reikalaujama ar provokuojama duoti kyšį ir jis, tiesiogiai arba netiesiogiai pats ar per tarpininką pasiūlęs ar pažadėjęs duoti arba davęs kyšį, per įmanomai trumpiausią laiką, bet ne vėliau negu iki jo pripažinimo įtariamuoju, savanoriškai apie tai pranešė teisėsaugos institucijai. „Raginame žmones būti nepakančius korupcijai ir apie žinomus kyšininkavimo atvejus pranešti STT arba prokuratūrai“, – sakė prokuroras.

Vasario 14 dieną prokuroras M.Jurkėnas su pareiškimu dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu kreipėsi į Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmus. Prokuroras teismo prašo pripažinti A.Vitkų kaltu dėl kyšininkavimo ir skirti jam 75 tūkst. eurų dydžio baudą (pritaikius baudžiamojo įstatymo nuostatas ji būtų sumažinta trečdaliu iki 50 tūkst. eurų). Prokuroras taip pat teismo prašo A.Vitkui 5 metų laikotarpiui atimti teisę būti išrinktam ar paskirtam į valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas bei skirti turto konfiskavimą, konfiskuojant jo iš nusikalstamos veikos gautus pinigus – 1 tūkst. 220 eur.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.