Policija pradėjo tyrimą dėl draudžiamos simbolikos demonstravimo rusų reperio Morgenshterno koncerte Vilniuje

Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (AVPK) pradėjo tyrimą dėl draudžiamos simbolikos demonstravimo kovo 3 d. Vilniuje vykusio kontroversiškai vertinamo rusų reperio Morgenshterno koncerto metu.

 Po kovo 3 d. Vilniuje, „Pramogų arenoje“, vykusio rusų reperio Morgenshterno koncerto socialiniuose tinkluose ėmė plisti nuotraukos ir vaizdo įrašai, kuriuose matyti, kad į koncertą atėję žmonės rodė nešvankius gestus, dėvėjo rūbus, ant kurių galima buvo pamatyti „Z“ simbolį.<br> lrytas.lt montažas.
 Po kovo 3 d. Vilniuje, „Pramogų arenoje“, vykusio rusų reperio Morgenshterno koncerto socialiniuose tinkluose ėmė plisti nuotraukos ir vaizdo įrašai, kuriuose matyti, kad į koncertą atėję žmonės rodė nešvankius gestus, dėvėjo rūbus, ant kurių galima buvo pamatyti „Z“ simbolį.<br> lrytas.lt montažas.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Mar 14, 2023, 2:51 PM, atnaujinta Mar 14, 2023, 3:32 PM

„Pradėta administracinė teisena dėl draudžiamos simbolikos demonstravimo“, – Eltai patvirtino Vilniaus AVPK Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja.

Policijos atstovė teigė negalinti patikslinti, kurių žmonių atžvilgiu pradėtas tyrimas.

„Bus vertinama visuma, teisena yra ne prieš vieną konkretų asmenį“, – tikino J. Samorokovskaja.

Policija nutarė pradėti tyrimą, įvertinusi viešai prieinamą informaciją.

Po kovo 3 d. Vilniuje, „Pramogų arenoje“, vykusio rusų reperio Morgenshterno koncerto socialiniuose tinkluose ėmė plisti nuotraukos ir vaizdo įrašai, kuriuose matyti, kad į koncertą atėję žmonės rodė nešvankius gestus, dėvėjo rūbus, ant kurių galima buvo pamatyti „Z“ simbolį. Ši raidė yra tapusi Rusijos karinės invazijos į Ukrainą simboliu.

Po koncerto teisėsaugai pranešta apie dviejų merginų konfliktą, pasibaigusį muštynėmis. Dėl to policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad Nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR vėliavos ar herbo, vėliavų, ženklų ar uniformų, sovietinio kūjo ir pjautuvo ženklo, sovietinės raudonos penkiakampės žvaigždės ženklo pagrindu sudarytų vėliavų ar ženklų, atsakingų už Lietuvos gyventojų represijas Vokietijos nacionalsocialistų ar SSRS komunistų partijos vadovų atvaizdų, totalitarinių ar autoritarinių režimų simbolių, kuriuos šie režimai naudojo ar naudoja jų įvykdytai ar vykdomai karinei agresijai, vykdomiems ar įvykdytiems nusikaltimams žmoniškumui ir karo nusikaltimams propaguoti, platinimas, naudojimas susirinkimuose, viešosiose vietose arba kitoks viešas demonstravimas užtraukia baudą asmenims nuo 300 iki 700 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 600 iki 1200 eurų.

Kaip anksčiau skelbė LRT radijas, Rusijos reperis Morgenshternas prieš metus teigė gerbiantis Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną dėl to, nes jo bijo visas pasaulis. Tuo tarpu karo Ukrainoje metu reperis dainavo Rusijos armijai įkvėpti sukurtą dainą „Ja russkij“, o paklaustas, kam priklauso Krymas, atlikėjas išsisukinėdamas aiškino, kad tai Ukrainos vadžios primestas klausimas ir dėl jo neverta kvaršinti galvos.

Kultūros ministras Simonas Kairys anksčiau teigė, kad atsakomybė dėl to, kad prieš metus Rusijos prezidentui V. Putinui paramą reiškęs rusų reperis Morgenshternas pasirodys „Compensa“ koncertų salėje, turi tekti renginio organizatoriams, kurie yra privatūs subjektai. Ministras tikino, kad taip pat praktiškai nematąs galimybių, kad reperis galėtų būti įtrauktas į Lietuvoje nepageidaujamų asmenų sąrašus.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.