Akmenės rajono gyventoja neišlaikiusi vairavimo egzamino bandė papirkti „Regitros“ darbuotoją

Gegužės 13-oji 46 metų Akmenės rajono, Ventos, gyventojai buvo nesėkminga. Moteris neišlaikė vairavimo egzamino ir jai buvo pradėtas baudžiamasis persekiojimas dėl papirkimo.

Moteris bandė papirkti „Regitros“ darbuotoją po nesėkmingo vairavimo egzamino.<br>Lrytas.lt fotomontažas/M.Patašiaus ir V.Ščiavinsko asociatyvios nuotr.
Moteris bandė papirkti „Regitros“ darbuotoją po nesėkmingo vairavimo egzamino.<br>Lrytas.lt fotomontažas/M.Patašiaus ir V.Ščiavinsko asociatyvios nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas

2023-06-01 13:51

Kaip praneša Šiaulių apskrities VPK, moteris egzaminą vairuotojo pažymėjimui gauti apsisprendė laikyti VĮ „Regitra“ Mažeikių skyriuje. Egzamino pradžioje akmeniškė, kaip įprasta, atsakė į egzaminuotojo pateiktus klausimus, o po to buvo pereita prie praktinės dalies. Išvažiavus į miestą ir artėjant prie sankryžos, moters buvo paprašyta sukti į dešinę, tačiau ji kažkodėl pasuko į kairę ir atsidūrė priešpriešinio eismo juostoje. Avaringos situacijos sukėlimas, VĮ“Regitra“ vertinimo kriterijais, yra laikoma kritine klaida. Jos moteris egzaminuotojo ėmė prašyti nežymėti.

Važiuodama toliau, akmeniškė padarė dar tris kritines klaidas. Po egzamino sugrįžus į VĮ „Regitra“ teritorijoje esančią aikštelę, buvo konstatuota, kad ji egzamino neišlaikė, nes iš viso padarė net keturias kritines klaidas. Tada kandidatė į vairuotojus nutarė egzaminą nusipirkti.

Ištraukusi penkiasdešimties eurų banknotą, ji padėjo šalia egzaminuotojo ir ignoravo jo raginimą pinigus pasiimti, o ateiti dar kartą, patobulinus vairavimo įgūdžius. Išlipusį iš automobilio vyrą, moteris nusekė, įkalbinėdama jį susitarti ir tą pačia penkiasdešimtinę įbruko į kelnių kišenę, vis reikalaudama pakeisti egzamino rezultatą. VĮ „Regitra“ darbuotojui neliko nieko kito, kaip apie pasikėsinimą papirkti pranešti korupcijos prevencijos pareigūnui. Akmeniškė iš vestibiulio patalpų nesitraukė. Matyt, vis dar vylėsi, kad kyšis pakeis egzamino rezultatą, tačiau sulaukė ne jo pakeitimo, o policijos darbuotojų.

Dėl papirkimo pradėtas ikiteisminis tyrimas

Baudžiamasis kodeksas numato, kad tam, kas tiesiogiai arba netiesiogiai pats ar per tarpininką pasiūlė, pažadėjo ar susitarė duoti arba davė kyšį valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui arba trečiajam asmeniui už pageidaujamą valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.