Kėdainių rajone dingo Kalėdinis paštas ir du mėsiniai triušiai

Dviejose Kėdainių rajono gyvenvietėse tik prasidedantis švenčių laukimas jau apkarto. Viename kaime pavogta Kalėdinio pašto dėžė su visais laiškais, o kitame – du mėsiniai triušiai. Beje, šių vagysčių policija netiria, nes jos menkavertės, tačiau apie jas prabilo pačios bendruomenės ir prašo vagių įsiklausyti sąžinės balso bei grąžinti pavogtą dėžę ir gyvūnus.

Dingo Kalėdinis paštas ir du mėsiniai triušiai.<br>Lrytas.lt fotomontažas.
Dingo Kalėdinis paštas ir du mėsiniai triušiai.<br>Lrytas.lt fotomontažas.
Dingo Kalėdinis paštas ir du mėsiniai triušiai.<br>„Rinkos aikštė“ nuotr.
Dingo Kalėdinis paštas ir du mėsiniai triušiai.<br>„Rinkos aikštė“ nuotr.
Dingo Kalėdinis paštas ir du mėsiniai triušiai.<br>„Rinkos aikštė“ nuotr.
Dingo Kalėdinis paštas ir du mėsiniai triušiai.<br>„Rinkos aikštė“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Dimitrijus Kuprijanovas

Nov 29, 2023, 2:23 PM

Bandė pavogti Kalėdas

Kėdainių rajono Pelėdnagių seniūnijos Beinaičių bendruomenės centro pirmininkė Ilona Mickevičienė kreipėsi į vietos gyventojus pranešdama, kad kaime įvykdyta vagystė.

„Beinaičiuose kažkas bando pavogti Kalėdas! Dingo Kalėdinis paštas. Maloniai prašome Beinaičių kaimo Grinčą grąžinti Kalėdinį paštą į parduotuvę“, – tokią žinią vakar ištransliavo vietos bendruomenė.

„Rinkos aikštė“ pakalbino ilgametę Beinaičių bibliotekininkę Rasą Zubrienę, kuri pažymėjo, kad Kalėdų paštas kaime – labai graži tradicija.

„Į mūsų parduotuvę įeiti reikia pro dvi duris. Įėjus pro pirmąsias, yra koridoriukas, kuriame stovi keletas saugojimo spintelių. Ant jų ir buvo pastatyta Kalėdinio pašto dėžutė. Pardavėjos net neiškart pastebėjo, kad jos nėra.

Beinaitiškiai tradiciškai sveikinimo atvirukus rašo tiems, kuriuos nori pasveikinti. O paskui juos išnešioja mūsų kaimo paštininkė. Tiesa, ji dabar dirba ne mūsų teritorijoje, bet sutiko išdalinti atvirukus ir šiais metais.

Dabar taip retai rašome laiškus, siunčiame atvirukus. O čia būna taip malonu gauti. Tikimės, kad Kalėdinis paštas sugrįš į savo vietą“, – vylėsi ilgametė darbuotoja.

Pavogė triušius

O štai prieš keletą dienų apie neįprastą vagystę pranešė Kėdainių rajono Krakių seniūnijos Pajieslio kaimo bendruomenė – iš kaimo gyventojų buvo pavogti du mėsiniai triušiai.

„Naktį viename Žemdirbių gatvės kieme buvo pavogti du triušiai. Tikrai pavogti, nes šieno pabirų ir prie kelio matyti. Ir tai greičiausiai padarė tas, kuris žinojo, kad čia auginami triušiai, kuris matė ir suprato, kad šeima nelengvai kabinasi į gyvenimą. Iš pavydo? Iš keršto? O gal iš bado? Gal kas žino tokį „badaujantį“, kuriam galima būtų kitaip padėti: pasirūpinti „Maisto banko“ parama, sušelpti ar pan.? O gal triušiai buvo išmainyti į buteliuką?

Naktinis „svečias“ pamiršo, kad iškart nusižengė dviem Dievo įsakymams: nevok ir negeisk svetimo turto. Paprastai nedori darbai nepasislepia, anksčiau ar vėliau vagiliukas išaiškėja. O liaudies išmintis sako: kad tau ranka nudžiūtų“, – į vagies sąžinę bandė prisibelsti pranešimą išplatinusi vietos bendruomenė.

Įspėja saugotis

Pajieslio bendruomenė įspėja saugotis niekadėjų, mat šis nemalonus įvykis – įspėjimas visiems darbštiems ir taikiems pasirūpinti savo namų, turto apsauga, būti atidesniems ir netylėti.

„Kai žinoma apie daromą arba padarytą nusikaltimą, nereikia tylėti. Visuomenės, o šiuo atveju kritiškas kaimo požiūris į tokius ar panašius dalykus gali ir turi užkirsti nedorybėms kelią“, – įsitikinusi vietos gyventoja, ilgametė seniūnaitė, įvairių pilietinių iniciatyvų autorė Almonė Šilkaitytė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.