Prokuratūra iš radviliškiečio nori konfiskuoti daugiau nei 200 tūkst. eurų vertės turto

Šiaulių apygardos prokuratūra kreipėsi į Šiaulių apygardos teismą, prašydama valstybės naudai konfiskuoti daugiau nei 200 tūkst. eurų vertės turtą iš vieno už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis teisto radviliškiečio.

Teisingumo deivė Temidė.<br>V.Ščiavinsko asociatyvi nuotr.
Teisingumo deivė Temidė.<br>V.Ščiavinsko asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lietuvos Respublikos prokuratūra

May 3, 2024, 8:39 AM

Šiaulių apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriuje tyrimas buvo pradėtas prieš metus, 2023 metų birželio mėnesį, gavus informacijos iš Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK), kad vieno radviliškiečio valdomo turto bendra vertė, įtariama, neatitinka jo teisėtų pajamų.

Turto tyrimą dėl įtarimų sukėlusių turto įsigijimo aplinkybių atliko Šiaulių apskrities VPK Kriminalinės policijos Turto tyrimo skyrius pareigūnai, tyrimui vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausioji prokurorė Roma Timofejavienė.

Tyrimo metu buvo aiškinamasi nekilnojamojo turto objektų, automobilių bei banko sąskaitose esančių lėšų kilmė. Tirtos darbinės veiklos, socialinių išmokų gavimo pajamos, taip pat išlaidos, susijusios su asmens vykdytomis gyvenamojo pastato, statinių rekonstrukcijomis bei suteiktomis paskolomis. Įvertintos išlaidos, patirtos vykdant nusikalstamas veikas, vykdant teismų priimtus baudžiamuosius įsakymus baudžiamosiose bylose bei nutarimus administracinių nusižengimų bylose.

Pareigūnų surinkti duomenys leidžia manyti, kad šios išlaidos yra apmokėtos iš nežinomų pajamų šaltinių, t.y. vyrui trūko oficialiai gautų piniginių lėšų paminėtoms išlaidoms patirti. Nustatyta, kad iš viso vertinamuoju 10 metų laikotarpiu išlaidos viršijo oficialias pajamas 207 526 eurais.

Lietuvos Respublikos civilinio turto konfiskavimo įstatymą, kuriuo siekiama veiksmingiau kovoti su tokiais reiškiniais kaip organizuotas nusikalstamumas, korupcija ir savanaudiški nusikaltimai, Lietuvos Respublikos Seimas priėmė 2020 m.

Civilinio turto konfiskavimo įstatyme įtvirtinta, jog sprendimą pradėti turto tyrimą priima prokuroras, nustatęs, kad yra pagrindas įtarti, kad asmenys turi neteisėtu būdu gauto, jiems nuosavybes teise priklausančio, turto. Konfiskuoti turtą leidžiama tik tuomet, jeigu jo vertė neatitinka asmens teisėtų pajamų ir šis skirtumas viršija 100 tūkst. eurų, o asmuo negali pagrįsti turimo turto teisėtumo. Kai turtas yra paslėptas, suvartotas, perleistas kitam, negu nurodyta Lietuvos Respublikos civilinio turto konfiskavimo įstatymo 2 straipsnio 3 dalyje, fiziniam ar juridiniam asmeniui, ar turto negalima konfiskuoti dėl kitų priežasčių, iš asmens išieškoma to turto vertę atitinkanti pinigų suma. Tokiu teisiniu reguliavimu siekiama, kad nusikalsti būtų nenaudinga.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.