Populiarius visuomenėje politikus, kariškius, visuomenės veikėjus kalbinančiam, 31 tūkst. prenumeratorių auditoriją turinčiam laidų autoriui už vengimą išlaikyti du nepilnamečius vaikus buvo iškelta baudžiamoji byla – pareigūnų duomenimis, įsiskolinimai kaupėsi nuo pat 2013 metų birželio, kuomet Vilniaus apylinkės teismas įpareigojo E. Jusį mokėti po 500 litų (144 eurus) per mėnesį už kiekvieno vaiko išlaikymą.
Pradėjus ikiteisminį tyrimą paaiškėjo, kad E. Jusys tėra sumokėjęs 1 311 eurų – tokia suma, nagrinėjant baudžiamąją bylą tame pačiame teisme, įvardinta antstolio kontoros vykdomuosiuose dokumentuose.
Konstatuota, kad turto, į kurį būtų galima teikti išieškojimą, nenustatyta. „Youtube“ nėra lietuviška įmonė, o antstolio veiksmai gali būti atliekami tiktai Lietuvos teritorijoje.
Šiuo metu portale „rekvizitai.vz.lt“ nurodyta, jog E. Jusys eina viešosios įstaigos „Neredaguota“ direktoriaus pareigas.
Nuo 2013 metų – vos 8 įmokos
E. Jusio buvusi žmona teisme tvirtino, jog jis nuo 2013 metų atliko vos 8 įmokas, ir tai buvo daroma nereguliariai: „Po paskutinės įmokos, kuri buvo atlikta 2015 metais, „gyvo“ bendravimo nebuvo“.
Pasak moters, buvęs sutuoktinis nepalaiko su ryšio su savo vaikais, nelanko jų ir su jais nebendrauja.
Po kurio laiko ji sužinojo, kad E. Jusys turi „Yuotube“ kanalą, iš kurio galimai uždirba – patalpintus vaizdo įrašus peržiūri tūkstančiai žmonių. Moters teigimu, iš įrašų galima spręsti, jog buvęs vyras yra sveikas, darbingas, matyti, kad laidose naudojama galimai brangi įranga.
Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė informavo naujienų portalą Lrytas, jog ikiteisminio tyrimo metu E. Jusys teigė kaltės nepripažįstantis, tačiau iš esmės pripažino, kad nemokėjo pinigų už vaikų išlaikymą.
Aiškino apie finansinius sunkumus
Populiaraus kanalo kūrėjas per apklausą aiškino, jog tarpininkaujant advokatui, su buvusia žmona esą nepavyko susitarti dėl jo teisės susitikti su vaikais, dalyvauti jų auklėjime, jam buvo keliamos sąlygos pristatyti tam tikras medicinines pažymas. Dėl minėtų priežasčių jis nevykdė savo įsipareigojimų mokėti alimentus.
Pasak E.Jusio, dovanos vaikams per buvusią žmoną buvo uždraustos, tačiau jis duodavo pinigų savo motinai, už kuriuos močiutė nupirkdavo vaikams maisto, dalį lėšų skirdavo jų pramogoms, kelionėms.
„Youtuberio“ tvirtinimu, viename taikos sutarties variantų esą buvo nurodyta sumokėti daugiau nei priklauso, apie 40 tūkst. eurų, kurių jis negalėtų mokėti dalimis.
Teisme E. Jusys savo kaltę jau visiškai pripažino, pareikšdamas, jog gailisi dėl savo veiksmų.
Kanalo „NeRedaguota“ autorius dėstė, jog anksčiau turėjo finansinių sunkumų, buvo atsidūręs ties bankroto riba – anksčiau siekė išspręsti vaikų išlaikymo išlaidų kompensavimą, bet to padaryti nepavyko.
Pasiektas susitarimas
E. Jusys pripažino, jog dirbo įvairiose įmonėse, ir nors gaudavo atlyginimą, pinigų vaikų poreikiams neskirdavo.
„Youtuberis“ pridūrė, jog šiuo metu finansinė situacija yra pagerėjusi, todėl su buvusia sutuoktine jis susitarė dėl skolų už alimentus padengimo – jau yra sumokėjęs 5 tūkst. eurų, atlygino buvusios žmonos advokato išlaidas.
E. Jusys aiškino, jog likusią įsiskolinimo dalį, apie 22 tūkst. eurų, jis mokės dalimis, kas mėnesį po 1000 eurų, vieną tokią įmoką už 2025 metų sausį jau yra atlikęs.
Tinklalaidės kūrėjas taip pat įsipareigojo mokėti po 500 eurų už vaikų išlaikymą iki jų pilnametystės.
Teismas bylą nutraukė
Kaltinamajam su nukentėjusiąja pripažinta buvusia žmona susitaikius, Vilniaus apylinkės teismas sausio pabaigoje nusprendė bylą nutraukti.
Kanalo kūrėjui palankus nuosprendis turėtų įsiteisėti artimiausiomis dienomis.
E. Jusiui anksčiau paskirtas kardomąsias priemones – intensyvų stebėjimą, nešiojant elektroninę apykoję, 3 tūkst. eurų užstatą ir dokumentų paėmimą nutarta panaikinti. Visa tai įsigalios, sprendimui įsiteisėjus.
Rengiant straipsnį, portalas Lrytas kreipėsi į E. Jusį, prašydamas išdėstyti jį savo poziciją, tačiau išsiuntus jam klausimus per feisbuko susirašinėjimo programą „Messenger“, taip pat pasinaudojus galimybe susisiekti elektroniniu paštu per portalą „rekvizitai.vz.lt“, atsakymai nebuvo gauti.
Nebuvo atsakyta ir į SMS žinutes, išsiųstas „rekvizituose“ nurodytu viešosios įstaigos „Neredaguota“ mobilaus telefono numeriu.