Medininkų pasienio kontrolės punkte sulaikytas suklastotą vairuotojo pažymėjimą turėjęs baltarusis

2025 m. gruodžio 29 d. 17:28
Valstybės sienos apsaugos tarnyba
Medininkų pasienio kontrolės punkte pasieniečiai sulaikė Baltarusijos Respublikos pilietį, vykusį maršrutiniu autobusu Kaunas–Minskas, pasienio tikrinimo metu turėjusį įtariamai suklastotą jo vardu išduotą Baltarusijos Respublikos vairuotojo pažymėjimą.
Daugiau nuotraukų (2)
Trečiadienio rytą, VSAT Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnai, dirbantys Medininkų pasienio kontrolės punkte, tikrindami keleivius vykstančius maršrutiniu autobusu Kaunas–Minskas, 40-mečio Baltarusijos Respublikos piliečio kaip papildomą dokumentą paprašė pateikti vairuotojo pažymėjimą.
Vyras teigė, kad vairuotojo pažymėjimo neturi, tačiau atlikus nuodugnų asmens daiktų patikrinimą, buvo rastas šio piliečio vardu išduotas Baltarusijos Respublikos vairuotojo pažymėjimas, kuris pareigūnams sukėlė įtarimų dėl autentiškumo.
Patikrinimo metu nustatyta, kad pateiktas Baltarusijos Respublikos piliečio vairuotojo pažymėjimas galimai yra visiška klastotė, dokumento numeris, apsauginis tinklelis, rekvizitai bei jų užpildymas atliktas rašaliniu spausdintuvu. UV apsauga, mikrotekstas yra imituoti.
Baltarusijos pilietis pareigūnams prisipažino, kad tarp daiktų rastą jo vardu išduotą vairuotojo pažymėjimą jis įsigijo už 300 eurų po to, kai jam buvo atimta teisė vairuoti 5 metams.
Dėl galimai suklastotų dokumentų įgijimo ir panaudojimo VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Užsienietis sulaikytas ir laikinai patalpintas į Vilniaus pasienio rinktinės laikino sulaikymo patalpas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.