Baltarusijos pasienyje VSAT pareigūnai nutupdė cigaretes skraidinusį kontrabandininkų droną

2026 m. sausio 28 d. 12:06
VSAT
Purvėnų užkardos pasieniečiai nutupdė kontrabandininkų skraidyklę ir perėmė 1 000 pakelių baltarusiškų cigarečių.
Daugiau nuotraukų (6)
Antradienio naktį valstybės sienos su Baltarusija ruožą saugantys VSAT Varėnos pasienio rinktinės Purvėnų užkardos pareigūnai per vaizdo stebėjimo sistemą ties Purvėnų kaimu (Šalčininkų r.) užfiksavo į Lietuvos teritorijos įskrendantį objektą, greičiausiai – droną su kroviniu.
Pasieniečiai nedelsdami panaudojo bepiločių orlaivių užkardymo priemonę, kurios paveiktas bepilotis orlaivis nukrito.
Apžiūrėdami įvykio vietą ir gretimą teritoriją, VSAT pareigūnai aptiko keturių propelerių savadarbę skraidyklę, o už kelių metrų – bespalve polietileno plėvele apvyniotą stačiakampį ryšulį.

Varėnos r. pasieniečiai nutupdė savadarbę skraidyklę: dronas su savimi gabeno nelegalų laimikį

Nelegali cigarečių siunta buvo pristatyta į Purvėnų pasienio užkardą. Praardę ryšulį pasieniečiai suskaičiavo 1 000 pakelių cigarečių „Minsk Superslims“ su baltarusiškomis banderolėmis. Tokio kiekio rūkalų vertė, įskaičiavus visus Lietuvoje privalomus sumokėti mokesčius, – 4 940 eurų.
Dėl akcizais apmokestinamų prekių įsigijimo ir gabenimo tvarkos pažeidimo Purvėnų pasienio užkardoje pradėta administracinė teisena, atliekamas tyrimas.
Ten pat laikinai saugomos iš Baltarusijos atskraidintos cigaretės ir savadarbė skraidyklė.
Šiemet tai jau antrasis Purvėnų pasieniečių nutupdytas kontrabandininkų dronas su cigaretėmis. Pirmasis buvo perimtas šeštadienį.
Pernai pasieniečiai perėmė 59 dronus, iš Baltarusijos skraidinusius rūkalų krovinius. 2024 metais VSAT pareigūnai nutupdė 54 tokias bepilotes skraidykles su baltarusiškomis cigaretėmis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.