Sekmadienį kelyje Klaipėda–Liepoja, prie pat Lietuvos valstybės sienos ties Būtingės gyvenviete (Palangos sav.), VSAT Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės Palangos pasienio užkardos pareigūnai sustabdė patikrinti iš Latvijos įvažiavusį automobilį „Opel Astra“.
Opelį su latviškais valstybinio registracijos numerio ženklais, pažymėtą žinomos pavežėjimo paslaugų platformos logotipu, vairavo 51-erių Latvijos pilietis.
Kartu su juo važiavo du keleiviai – 29-erių Alžyro pilietis ir 30-metis Egipto. Dokumentų patikros metu paaiškėjo, kad užsieniečiai neturi teisės atvykti ir būti Lietuvoje – VSAT pareigūnams jie pateikė tik Latvijos užsieniečių registracijos centro pažymėjimus.
Pasieniečiai Lazdijų r. užkirto kelią migrantams: bandymas išsikasti požeminį tunelį ir įsibrauti į Lietuvą vėl nepavyko
Pirminiais duomenimis, šiedu afrikiečiai iš Baltarusijos neteisėtai kirto Latvijos valstybės sieną. Pateikę prieglobsčio prašymus, jie savavališkai pasišalino iš užsieniečių apgyvendinimo vietos Latvijoje ir, padedami pavežėjo, per Lietuvą ketino pasiekti Vakarų Europą.
Pasieniečiai automobilį ir visą jo ekipažą sulaikė.
Susiję straipsniai
Dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną VSAT pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras. Už šią nusikalstamą veiką įstatyme numatyta bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.
Latvis atsidūrė areštinėje, o abu keleiviai po apklausos buvo perduoti VSAT Užsieniečių registracijos centrui Pabradėje.
Vadinamu latviškuoju keliu vykusius ir sulaikytus neteisėtus migrantus, atlikę reikalingas procedūras, Lietuvos pasieniečiai įprastai grąžina kolegoms latviams.
Antradienį apklaustas vairuotojas buvo paleistas iš areštinės, jam skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.



