Pareigūnas išgelbėjo ne tik moters, bet dar ir 3 skendusių mažamečių gyvybes

Rugsėjo 20 d. Klaipėdos apskrities VPK Skuodo rajono PK Veiklos skyriaus viršininkui Artūrui Tiškui įteiktas medalis „Už nuopelnus“ – rugpjūčio mėnesį šis pareigūnas dukart išgelbėjo skendusius žmones.

 Pareigūnas išgelbėjo ne tik moters, bet dar ir 3 skendusių mažamečių gyvybes.<br> Klaipėdos apskrities VPK nuotr.
 Pareigūnas išgelbėjo ne tik moters, bet dar ir 3 skendusių mažamečių gyvybes.<br> Klaipėdos apskrities VPK nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Sep 20, 2022, 3:46 PM

Kaip praneša Klaipėdos apskrities VPK, rugpjūčio 2 d., atostogų metu poilsiaudamas Palangos paplūdimyje Artūras Tiškus, išgirdo pagalbos šauksmą.

Kažkada gelbėtoju dirbęs pareigūnas nesvarstydamas, kaip pats sako – instinktyviai puolė į vandenį.

Tądien plevėsavo geltona vėliava, tačiau bangos buvo didelės, o jose pagalbos šaukėsi moteris ir mergaitė. Sugriebęs išsigandusią mergaitę, pareigūnas plūduriavo laikydamas ją tol, kol vandens motociklu priplaukė gelbėtojai.

Užkėlęs ją ant motociklo, pats padėjo moteriai, kol gelbėtojų motociklu buvo nutempti ten, kur jau kojomis siekė dugną.

Po kelių savaičių Skuodo r. PK Veiklos skyriaus viršininko Artūro Tiškaus dėka nelaimės išvengta pačiame Skuode – iš tvenkinio pareigūnas ištraukė dvi skęstančias mergaites.

Rugpjūčio 23 d. popietę neuniformuoti Skuodo r. PK pareigūnai prie vandens telkinių vykdė prevencinę priemonę. Vaikštinėdami paplūdimyje, kiek atokiau nuo kranto, prie daugelio pamėgto tiltelio, pareigūnai pastebėjo dvi keistai besielgiančias – lyg skęstančias mergaites.

Jos tai išnirdavo, tai panirdavo po vandeniu. Supratęs, kad tai nėra tik žaidimas, A.Tiškus vėl nedvejodamas, su visais rūbais puolė į vandenį gelbėti skęstančiųjų.

Kaip paaiškėjo vėliau – viena iš buvusių vyresniųjų mergaičių nušoko nuo tiltelio, o jai iš paskos nušoko ir kita, kuri dar nemokėjo plaukti. Nepasiekdama dugno, plaukti nemokanti mergaitė bandė įsikibti į kiek anksčiau nušokusią draugę, o ši, neišlaikydama svorio, vis grimzdo po vandeniu. Laimei pareigūnams jas pastebėjo laiku ir abi skendusios mergaitės buvo išgelbėtos.

Pats medaliu „Už nuopelnus“ įvertintas Skuodo rajono PK pareigūnas savo poelgio nesureikšmina – kukliai sako, jog pasielgė taip kaip reikėjo ir kaip, jo nuomone, būtų pasielgęs kiekvienas.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.