Mažeikių r. negyvenamame name aptikti vyro palaikai, bandoma nustatyti jo tapatybę

Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnai siekia nustatyti praėjusių metų balandį Mažeikių rajone, Pumpurų kaime, negyvenamame name, rastų palaikų tapatybę.

 Jurijaus Stefanovičiaus.<br>Šiaulių apskrities VPK nuotr.
 Jurijaus Stefanovičiaus.<br>Šiaulių apskrities VPK nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Feb 10, 2023, 11:12 AM

Kaip praneša Šiaulių apskrities VPK, regis, tai neturėtų būtų sunki užduotis, tačiau situacija tokia, kad be visuomenės pagalbos baigti šio tyrimo, ko gero, nepavyks.

Praėjusių metų balandžio pabaigoje Mažeikių rajono gyventojas kartu su savo sūnumi ir pažįstama moterimi, kuri Pumpurų kaime, šalia negyvenamo namo, esančiame tvarte laikė gyvulius, atvažiavo pasikrauti mėšlo.

Kol sūnus į traktoriaus priekabą krovė mėšlą, vyras, smalsumo vedinas, nuėjo apžiūrėti sodybos teritorijos. Kažkada joje esančiame name gyveno keturios šeimos. Išmirus namo gyventojams, sodyba buvo nebegyvenama.

Užėjęs per nerakintas namo duris, mažeikiškis pateko į virtuvę ir buvo apstulbintas čia išvysto vaizdo – ant žemės gulėjo žmogaus griaučiai su drabužiais. Vyras prisiminė, kad toje namo dalyje seniau gyveno žmogus, kurį visi vietiniai vadino Jurka. Nei vardo, nei pavardės vyras nežinojo.

Kaip Jurka atsirado Pumpurų kaime – taip pat nežinojo, tik prisiminė, kad vyras yra sakęs, jog esąs iš vaikų namų. Šeimos jis neturėjo, buvo vienišas. Dažnai vartojo alkoholį. Po to šis vyras kažkur dingo. Mažeikiškis teigė, jog minėtą vyrą jis matė gal prieš dešimtmetį.

Kartu su mažeikiškiu buvusi moteris prisiminė, kad name gyvenęs vyras galėjo būti Jurijus Steponavičius ar Stepanovičius. Nors šalia šio namo esančiame tvarte ji laiko gyvulius ir dažnai jame lankosi, tačiau į namą, kur gyveno Jurijus, ji niekada nėjusi.

Apžiūrėdami įvykio vietą, Mažeikių rajono pareigūnai rado asmens dokumentą Jurijaus Stefanovičiaus, gimusio 1957 m., vardu. Tokio žmogaus paskutinė deklaruota gyvenamoji vieta buvo Pumpurų k. esantis namas, kuriame buvo rasti griaučiai. Pirminiais duomenimis, rasti palaikai ir galėtų būti šio asmens, kuris dėl įvykio vietoje rastų daiktų, įtariama, gyvenimą, baigė savižudybe.

Tačiau tai gali būti ir kitas vyras, nes asmens dokumentai rasti ne jo drabužiuose, o tarp įvairių namuose buvusių šiukšlių. Norint tai patvirtinti ar paneigti, būtina atlikti tyrimą, kurio metu būtų sulyginti rastų palaikų ir Jurijaus Stefanovičiaus giminių DNR. Tad pareigūnai dabar ir ieško Jurijaus Stefanovičiaus, gimusio 1957 m. Vilniuje, artimųjų. Turimais duomenimis, Jurijus augo Vilniaus vaikų namuose, 1961 m buvo perkeltas į Vilniaus 12– uosius vaikų namus, vėliau – į Pabradės vaikų internatą.

Apie šio vyro biologinę šeimą žinoma, kad motina yra Irena Stefonovič, gimusi 1933 m., o tėvas – Vladimiras. Taip pat žinoma, kad jis buvo motinos trečias vaikas. Pats vyras šeimos nesukūrė.

Tyrimą atliekantys pareigūnai kviečia atsiliepti visus, kurie atpažįsta nuotraukoje esantį vyra ir turi apie jį informacijos, ypač – jo giminaičius. Skambinkite vyresniajai tyrėjai Aušrai Piekienei telefonais (8 700) 61756 ir (8–664) 56428 arba parašykite elektroniniu paštu ausra.piekiene@policija.lt.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.