Trakų r. ežere ugniagesiai gelbėjo skęstantį žveją – gelbėjimo operaciją vadina labai sudėtinga

Ketvirtadienio vakarą Trakų rajone ugniagesiai vykdė sudėtingą įlūžusių žvejų gelbėjimo operaciją. 

 Valtis ežere.<br> Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos nuotr.
 Valtis ežere.<br> Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba

Mar 15, 2024, 12:03 PM, atnaujinta Mar 15, 2024, 2:54 PM

Apie 21 val. 55 min., gautas pranešimas, kad Trakų rajone, Poguliankos kaime, Akmenos ežere, 1 km nuo kranto, įlūžo du vyrai. 

Kaip pasakoja gelbėjimo operacijai vadovavęs Trakų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pamainos vadas Robert Matulevič, ugniagesius gelbėtojus, atvykusius į įvykio vietą, pasitiko žmonės. Jie informavo pareigūnus, kad nelaimė ežere ištiko du vyrus. Vieną vyrą iki ugniagesių gelbėtojų atvykimo jau buvo ištraukę gyventojai, o antrasis – dar ežere.

Gelbėjimo operaciją sunkino vėlyvas metas.

„Priėjus prie Akmenos ežero ir užlipus ant plaukiojančio liepto tikrai buvo sunku kažką pastebėti, nes buvo labai tamsu. Ant ežero laikėsi apie 0,5–1 cm storio ledas. Pagal garsą nustačiau, kurioje maždaug pusėje gali būti nelaimės vieta. Pasišvietęs prožektoriumi, pamačiau valtį. Ji nuo kranto buvo už maždaug 300 metrų. Valtyje buvo du asmenys, o trečiasis, įsikabinęs į valtį, mirko vandenyje,“ – pasakoja pamainos vadas.

Ugniagesiai gelbėtojai greitai nuleido į ežerą gelbėjimo valtį. Ja plaukikai skyrininkas Audrius Leonavičius ir ugniagesys gelbėtojas Gintaras Pupelis iš visų jėgų stengėsi pasiekti nelaimės vietą.

„Nebuvo lengva, kaprizingas ledas nei gelbėtojus laikė, nei valtį. Greitai priplaukti trukdė ir ledo pasipriešinimas valčiai. Todėl vienas gelbėtojas laužė ledą, o kitas plukdė valtį, taip pasiekėme žmogų,“ – pasakoja R. Matulevič.

Priplaukę ugniagesiai pamatė, kad žmogus vandenyje iš paskutiniųjų jėgų laikosi įsikabinęs į valties kraštą, o valtis – nuskendusi. Kita valtimi atplaukę į pagalbą žmonės laukė gelbėtojų, ir prilaikė skęstantįjį. Nelaimėlio ištraukti iš vandens ir įkelti į gelbėjimo valtį buvo neįmanoma.

„Žmogus – sunkiasvoris, avėjo ilgaauliais žvejybiniais guminiais batais, siekiančiais jo pažastis, ir jie buvo pilni vandens, permirkusi buvo ir jo apranga,“ – pasakoja pamainos vadas.

Ugniagesys gelbėtojas plaukikas Gintaras Pupelis, būdamas gelbėjimo valtyje, laikydamas už pažastų skendusįjį, kartu su kolega atplukdė jį prie liepto.

„Tai stebuklų stebuklas, kad tas žmogus dar turėjo jėgų išsilaikyti vandenyje ir mirtinai nesušalo. Nunešėme jį į prie ežero esantį namą. Jam buvo suteikta medicininė pagalba. Žmogus atsigavo,“ – džiaugiasi laimingai pasibaigusia gelbėjimo operacija R. Matulevič.

Po to ugniagesiai gelbėtojai dar atliko žvalgybą – žvejų valtis buvo nuskendusi, gylis toje ežero vietoje siekė apie 2 metrus.

„Ledas dabar labai apgaulingas: dieną, saulės pakaitintas, tirpsta, o per naktį – sušąla. Iš ryto žvejai dar užeina ant ledo, o jei ilgėliau pabūna, laimingai sugrįžti tampa sudėtinga. Šiuo metu ledas ant Akmenos ežero dar apie 1 cm storio, jis yra kaip skaidri plėvelė. Lipti ant tokio ledo yra labai labai pavojinga,“ – įspėja R. Matulevič.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.