Policija žada skirti ypatingą dėmesį per brandos egzaminus: už pažeidimus gresia baudžiamoji atsakomybė

Pirmadienį prasidedant brandos egzaminams, policija žada skirti ypatingą dėmesį egzaminų užduočių nutekinimo prevencijai.

Policija žada skirti ypatingą dėmesį per brandos egzaminus: už pažeidimus gresia baudžiamoji atsakomybė.<br>A.Vaitkevičiaus asociatyvi nuotr.
Policija žada skirti ypatingą dėmesį per brandos egzaminus: už pažeidimus gresia baudžiamoji atsakomybė.<br>A.Vaitkevičiaus asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jun 4, 2021, 10:15 AM

Nacionalinės švietimo agentūra penktadienį pranešė, kad su Lietuvos kriminalinės policijos biuru aptarė įstaigų bendradarbiavimo gaires, siekiant užtikrinti, jog egzaminų sesija būtų sklandi ir skaidri.

Nacionalinė švietimo agentūra ir policija pažymi, kad kasmet su egzaminais susijusių bandymų sukčiauti fiksuojami vienetai, tačiau situacija bus stebima atidžiai.

„Nesąžiningų žmonių, bandančių apgaulės būdu pasipelnyti iš abiturientų, pasitaiko vis mažiau. Situacija pasikeitė iš esmės, kai egzaminų užduotys buvo prilygintos tarnybos paslapčiai, o jų paviešinimas gresia baudžiamąja atsakomybe“, – sakė Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė.

Valstybinio brandos egzamino užduotys yra dokumentai, sudarantys tarnybos paslaptį, jiems priskiriama „Riboto naudojimo“ slaptumo žyma. Valstybinio brandos egzamino užduotys tarnybos paslaptimi išlieka iki užduotims patenkant į valstybinio egzamino patalpą ir teisėtai bei tiksliai nustatytu laiku prakerpant vokus.

Pasak pranešimo, brandos egzaminų sesijos metu policijos pareigūnai vykdo tikslinę stebėseną internete.

Kaip teigė Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas Audrius Valeika, stebėsena „naudojant įvairius technologinius įrankius“ vykdoma ir iki egzaminų sesijos pradžios, taip pat vertinama piliečių ir įvairių institucijų informacija.

„Šių priemonių pagalba siekiame užkirsti kelią bet kokiems pažeidimams, susijusiems su egzaminų užduočių turinio atskleidimu, tokių užduočių pardavimu ir galimiems piktnaudžiavimo atvejams. Identifikavus padarytas nusikalstamas veikas, nedelsiant pradedamas ikiteisminis tyrimas, kurio metu siekiama išsiaiškinti visas nusikalstamos veikos padarymo aplinkybes ir nustatyti visus kaltus asmenis“, – sakė A. Valeika.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.