I. Šimonytės žinia mokytojams: kaitos problemą spręsime, bet nebūtinai lėšomis išeitinėms

Vyriausybė spręs mokytojų kaitos problemą, tačiau nebūtinai skirdama daugiau lėšų išeitinėms kompensacijoms, sako premjerė Ingrida Šimonytė, opozicijai kritikuojant biudžetą dėl nenumatytų lėšų.

Ingrida Šimonytė<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Ingrida Šimonytė<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jun 17, 2021, 12:24 PM

„Vyriausybė svarstys paskutinius pakeitimus biudžeto pirmadienį, bet tikrai negaliu pažadėti, kad bus pridėti penki milijonai. Problemą matome ir spręsime, bet spręsime taip, kaip mes manome, kad ją reikėtų spręsti“, – žurnalistams Seime ketvirtadienį sakė premjerė.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija programai, kai darbą paliekantiems mokytojams skiriama šešių mėnesių darbo užmokesčio išmoka, šiemet numatė 1 mln. eurų, nors savivaldybių pateiktais duomenimis, poreikis gali siekti 6,4 mln. eurų. Opozicijos teigimu, taip neproporcinga našta užkraunama savivaldybėms.

Premjerė teigia, kad buvę valdantieji patys biudžete šioms išlaidoms skyrė tokią pačią sumą – 1 mln. eurų, o trūkstamas lėšas pridėjo vėliau.

„Opozicija labai įdomiai tuos pinigus buvo pažadėjusi ir skyrusi, nes biudžete turėjo tą patį milijoną, paskui iš savo vadinamųjų DNR planų ir visų pasiskolintų pinigų be biudžeto kažką praėjusių metų viduryje primetė tiesiog iš kišenės, tai taip neturėtų būti“, – teigė ji.

Vis dėlto, I. Šimonytės teigimu, problema yra žinoma ir įsipareigojimai turėtų būti įgyvendinami ten, kur yra susiję su tinklo optimizacija, tačiau reikėtų įvertinti ir tai, kad pedagogų trūksta.

„Manau, kad ten, kur yra tinklo optimizacija iš tikrųjų tie įsipareigojimai yra matyt kad svarbūs ir juos reikėtų finansuoti ir įgyvendinti, bet bendriau kalbant, mums reikia vertinti visą kontekstą, nes manau, kad turėtų būti ir tokia programa, kuri paskatina ir jaunus pedagogus ateiti vietoj išeinančių pedagogų ir tada jau galima tikrai dėkoti pedagogams, kurie nori išeiti, už jų sudėtingą darbą“, – sakė premjerė.

„Bet ko nesinorėtų, tai turėti programos, kuri paliks mokyklas be mokytojų“, – pabrėžė ji.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija teigia, kad numatoma šią mokytojų kaitos priemonę persvarstyti, atsižvelgiant į kintantį mokytojų poreikį, nes kai kuriose savivaldybėse jau fiksuojamas mokytojų trūkumas, todėl didesnį dėmesį reikėtų skirti ne mokytojų pasitraukimui, bet pradedančių mokytojų pritraukimui į mokyklas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.