J. Šiugždinienė: svarstoma, kad pilietiškumo ir gynybos kursas galėtų tapti privalomu

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė sako, kad svarstoma, jog šiuo metu 10-yje mokyklų išbandomas pilietiškumo ir gynybos kurso baigimas galėtų tapti privalomas.

Jurgita Šiugždinienė.<br>T.Bauro nuotr.
Jurgita Šiugždinienė.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2022-05-18 12:35

„Kursą parengėme kartu su Krašto apsaugos ministerija ir Šaulių sąjunga, kursas šiuo metu bus išbandomas 10-yje mokyklų skirtinguose regionuose, po vieną apskrityje. Kursą išbandys visi atrinktų mokyklų devintokai. Mokyklos atrinktos pagal teritorijas, kuriose Lietuvos šaulių sąjunga turi geriausias galimybes įgyvendinti kursą“, – Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdyje trečiadienį teigė J. Šiugždinienė.

Ministrė pažymi, kad tai yra grynai praktinis kursas, kurio turinys apima elgesį ekstremalių situacijų metu.

„Jo turinys apima elgesį grynai ekstremalių situacijų metu: maisto ir vandens ruošimą lauko sąlygomis, higieną lauko sąlygomis, piliečių vaidmenį gynyboje, taip pat bus mokomasi dirbti su pneumatiniu ginklu, bus kitos aktualios temos, kursą užbaigs 10 kilometrų žygis, kuriame bus praktiškai išbandomi įgyti įgūdžiai“, – sakė J. Šiugždinienė.

Ministrė atkreipia dėmesį, kad viso kurso trukmė yra trys dienos, o bendra valandų trukmė – 21,5 valandos.

„Išbandžius šį kursą mes jį peržiūrėsime ir patobulinsime. Planuojame, kad jis taps neatsiejama bendrojo ugdymo programų dalimi. Kursą veda Šaulių sąjungos instruktoriai ir kiti pasitelkti asmenys, gali būti atsargos kariai, jaunieji šauliai. Taigi, tai nėra mokytojai, kurie veda kursą, tai yra Šaulių sąjunga, kuri ir įgyvendins kurso turinį“, – akcentavo ministrė.

J. Šiugždinienė taip pat pažymėjo, kad kursas papildomų mokyklų išteklių nepareikalaus. Po bandomojo kurso, pasak jos, dar kartą bus peržiūrėtas kurso turinys.

„Planuojama, kad kursas ateityje bus iš trijų dalių, tai yra 5-6 klasėse, 7-8 ir 9-10. Tai jeigu nepavyko sudalyvauti 9-oje klasėje, sudalyvausi 10-oje, bet jis vyks tris kartus per visą mokymosi laikotarpį. Ir svarstoma taip pat, kad tokio kurso baigimas galėtų būti privaloma sąlyga baigti pagrindinį ugdymą, bet sprendimų dar nesame priėmę“, – sakė ministrė.

ELTA primena, kad antradienį po pateikimo Seimas bendru sutarimu pritarė Piliečių pasirengimo pilietiniam pasipriešinimui strategijai. Projektu numatoma organizuoti privalomus mokymus visiems valstybės tarnautojams, mokyklų mokytojams, 11-12 klasių moksleiviams, alternatyvią krašto apsaugos tarnybą vykdantiems asmenims, 18 metų amžiaus ir vyresniems Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) nariams.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.