ŠMSM: atnaujinta informacinė sistema mokytojams, mokiniams ir jų tėvams

Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra praneša, kad buvo atnaujinta Mokinių ugdymo karjerai informacinė sistema MUKIS.

Mokymasis.<br>V.Skaraičio nuotr.
Mokymasis.<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2023-09-07 16:30

Karjeros specialistai, mokiniai kartu su savo tėvais galės gauti įvairiapusę pagalbą ir konsultacijas norimos karjeros klausimais, sekti šios srities naujienas, sužinoti apie karjeros renginius ir kitas galimybes siekti karjeros tam tikroje profesijoje ar srityje.

„Interaktyvus sistemos vedlys – lapiukas Mukis – mokinius lydės tyrinėjant skaitmeninį Karjeros vadovo turinį. Žaidimai, testai, klausimynai, filmai apie profesijas mokiniams padės geriau pažinti save, suprasti savo stipriąsias ir silpnąsias puses bei poreikius, išsiaiškinti savo norus“, – teigia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM).

Sistemoje skelbiami skaitmeniniai Karjeros vadovai 1–4 kl., 5–8 kl. ir 9–12 kl. mokiniams bei šiuos rinkinius papildančias Mokytojo knygos, skirtos karjeros specialistams.

„Ši platforma – dar viena priemonė padėti mokiniams pasirinkti karjeros kelią ir pažinti profesijas, padėti juos ugdantiems mokytojams ir karjeros specialistams. Pernai įvyko reikšmingas pokytis švietimo sistemoje – darbą šalies mokyklose pradėjo karjeros specialistai, teikiantys mokiniams profesinį orientavimą. Šiais mokslo metais mokyklose dirba beveik 600 šių specialistų.

Jie padeda mokiniams jau nuo pirmos klasės pažinti įvairias profesijas, o kuo vyresnis mokinys, tuo daugiau valandų su juo dirbama konsultuojant, padedama apsispręsti dėl studijų, tolimesnio mokymosi, karjeros plano“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė.

MUKIS svetainėje karjeros specialistams bus teikiama informacija apie kvalifikacijos tobulinimo renginius bei programas – galima registruotis ir dalyvauti.

Taip pat joje talpinama metodinė pagalba. Karjeros specialistai bei mokytojai, norintys integruoti karjeros temas į savo ugdymo turinį, šioje skiltyje ras naudingos informacijos apie 1–12 kl. mokinių ugdymą karjerai, gerąją darbo patirtį, metodikas, straipsnius, testus, edukacinius žaidimus ir kita.

Ministerija informuoja, kad siekiant nuolat tobulinti mokiniams teikiamą ugdymą karjerai ir profesinį orientavimą, MUKIS sistema bus ir toliau plėtojama, mokiniams bus pasiekiama vis daugiau informacijos apie profesijų ir darbo pasaulį, mokymosi ir praktikos galimybes bei karjeros planavimo įrankius – karjeros užduotis ir testus, atsiras individualus karjeros aplankas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.