E. Milešinas: profsąjungos taryba pirmadienį nuspręs, ar bus skelbiamas streikas

Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos pirmininko Egidijaus Milešino teigimu, su švietimo ministerija priimtus susitarimus dėl mokytojų atlyginimo didinimo, klasių mažinimo ir tolimesnių planų gerinti darbo sąlygas pirmadienį dar turės įvertinti taryba. Ji taip pat nuspręs, ar bus skelbiamas streikas.

 Egidijus Milešinas<br> D. Labučio (ELTA) nuotr.
 Egidijus Milešinas<br> D. Labučio (ELTA) nuotr.
 Egidijus Milešinas<br> D. Labučio (ELTA) nuotr.
 Egidijus Milešinas<br> D. Labučio (ELTA) nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Irtautė Gutauskaitė

Sep 28, 2023, 4:28 PM, atnaujinta Sep 28, 2023, 4:40 PM

„Šiandien baigėme derybinį procesą, yra pasiekti susitarimai, ir, pagal visas procedūras, artimiausiu metu bus atiduoti susitarimai vertinti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai bei Finansų ministerijai“, – ketvirtadienį po susitikimo su švietimo, mokslo ir sporto ministru Gintautu Jakštu kalbėjo E. Milešinas.

„Taip pat mes pirmadienį organizuojame savo tarybą, kuri vertins pasiektus susitarimus ir vertins, ar jie yra priimtini ar nepriimtini“, – pridūrė profsąjungos pirmininkas.

E. Milešino nuomone, buvo rastas sutarimas dėl profsąjungos keltų reikalavimų, todėl, jei tarybą tenkins priimti sprendimai, streikas nebus skelbiamas.

„Mano asmenine nuomone, panašu, kad radome kompromisą, tad taryba, įvertins, jeigu tenkins sprendimas – streiko nebus“, – teigė jis.

Sutarta dėl mokinių skaičiaus klasėse mažinimo, tolimesnio atlyginimų didinimo

Anot E. Milešino, su ministerija ketvirtadienį sutarta keisti Vyriausybės nutarimą ir mažinti mokinių skaičių klasėse iki 22 pradiniame ugdyme ir 26 vyresnėse klasėse. Taip pat sutarta keisti mokymo lėšų metodiką.

„Bus keičiama mokymo lėšų metodika, nes esame minėję, kad toje metodikoje yra ne viena klaida ir trūksta finansavimo. Tai sutarta, kad iki kitų metų balandžio 1 dienos bus susitarta, kaip tos klaidos bus taisomos ir tam bus reikalingas papildomas finansavimas, kuris bus skiriamas“, – pristatė profsąjungos vadovas.

Be susitarimo kitais metais didinti mokytojų atlyginimus, rastas sprendimas užtikrinti pedagogų darbo užmokesčio kylimą ir ateityje.

„Kitais metais bus vykdomas Vyriausybės įsipareigojimas ir rugsėjo 1 dieną bus pasiektas mūsų dar 2019 metais sutartas tikslas, kad bus pasiektas 130 proc. nuo vidutinio darbo užmokesčio. Mokytojams atlyginimai didės tiek nuo sausio mėnesio, tiek nuo rugsėjo mėnesio“, – sakė E. Milešinas.

„Tuo pačiu yra susitarta, kad kitais metais, iki gegužės 1 dienos, mums bus sudarytas planas, kaip mokytojų atlyginimai didės iki 2028 metų. Nes pagal dabartinį partijų susitarimą yra parašyta, kad iki 2030 metų daugiau kaip ir didėjimo nelieka, o yra palaikomas tas 130 proc. Šitas mūsų netenkina ir su ministerija radome kompromisą, kad kitais metais sudėliotume planą, kaip toliau mokytojų atlyginimai augs“, – paaiškino profsąjungos pirmininkas.

Taip pat, anot E. Milešino, susitarta bendradarbiauti su savivaldybėmis sprendžiant švietimo pagalbos specialistų ir ikimokyklinio ugdymo finansavimo problemas.

„Dar vienas susitarimas – mūsų iškeltas reikalavimas dėl švietimo pagalbos ir ikimokyklinio ugdymo finansavimo problemų, kas yra savarankiška savivaldybės funkcija. Sutarta, kad bus trišaliu formatu – savivaldybių asociacija, ministerija ir pasirašiusios profesinės sąjungos – visos švietimo pagalbos problemos, tiek ikimokyklinio ugdymo problemos bus sprendžiamos ieškant kompromisų tarp visų institucijų“, – pristatė jis.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) ketvirtadienį pasiekė susitarimą su keturiomis profesinėmis sąjungomis dėl jų keliamų reikalavimų.

Susitarimas pasiektas su Lietuvos švietimo ir mokslo profesine sąjunga, Švietimo ir mokslo profesine sąjunga „Solidarumas“, Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimu, Lietuvos profesine sąjunga „Sandrauga“ sutarta dėl Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties atnaujinimo.

„Radome sutarimą. Pasiūlėme beprecedentį lėšų kiekį iš Vyriausybės, kuris bus skirtas darbo užmokesčio kėlimui. Kitiems metams 343 mln. Tai suteikia galimybę nuo metų pradžios tiek mokytojams, tiek dėstytojams kelti darbo užmokestį 10 procentų. Ir antrąjį kėlimą daryti dar tų pačių metų rugsėjo mėnesį“, – žurnalistams po susitikimo su profsąjungomis sakė ministras Gintautas Jakštas.

Vis dėlto, su švietimo darbuotojų profesine sąjunga, vadovaujama Andriaus Navicko, sutarimas nebuvo rastas. Profsąjunga pasitraukė iš kolektyvinės šakos derybų.

A. Navicko profesinei sąjungai priklausantys mokytojai penktadienį pradės mėnesį truksiantį streiką.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.