Prasidėjus streikui Klaipėdoje – tušti lopšeliai-darželiai: streikuoja visi pedagogai

Klaipėdoje prie streiko prisijungė daugiau nei 500 pedagogų iš 21 mokyklos ir 7 ikimokyklinio ugdymo įstaigų (nuo spalio 2 d. planuoja prisijungti dar 5 ikimokyklinio ugdymo įstaigos). Daugelyje įstaigų streikuoja ne visi pedagogai, iš dalies vyksta ugdymo procesas ir vykdoma vaikų priežiūra. Didžiausią susirūpinimą kelia situacija lopšeliuose-darželiuose, kuriuose streikuoja visi pedagogai, tad tėvai neišvengiamai susiduria su nepatogumais, rašoma Klaipėdos miesto savivaldybės pranešime spaudai.

Mokytojų streikas Vilniuje.<br>R. Danisevičiaus nuotr.
Mokytojų streikas Vilniuje.<br>R. Danisevičiaus nuotr.
Mokytojų streikas Vilniuje.<br>R. Danisevičiaus nuotr.
Mokytojų streikas Vilniuje.<br>R. Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Sep 29, 2023, 12:42 PM, atnaujinta Sep 29, 2023, 12:52 PM

„Tikiu, kad pedagogai tokiomis priemonėmis kovoja ne be reikalo. Suprantame situaciją ir palaikome, tuo pat metu ieškome galimybių padėti streikuojančių įstaigų auklėtinių tėveliams pasirūpinti vaikų priežiūra, jei streikai užsitęs“, – sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Situacija dar streiko išvakarėse aptarta su švietimo įstaigų vadovais bei profesinių sąjungų atstovais. Daugelis įstaigų, kuriose streikuoja pedagogai, nors ir nevykdo ugdymo proceso, sudaro galimybę tėvams atvesti vaikus bei užtikrina jų priežiūrą.

Kad procesą būtų lengviau suvaldyti, įstaigos taip pat kreipiasi į tėvelius ir prašo, jei yra galimybė, nevesti vaikų į ugdymo įstaigą. Apie situaciją konkrečioje įstaigoje tėvai informuojami per elektroninius dienynus ar kitomis priemonėmis.

„Ugdymo įstaigos bent dalinai yra pasiruošusios užtikrinti vaikų priežiūrą darželiuose ir mokyklose. Kaip bus kitą savaitę, stebėsime ir jau dėliojame veiksmų planus, kad visiems vaikams, kurių tėvai neturi galimybių samdyti auklių ar dirbti iš namų, būtų užtikrinta saugi aplinka ugdymo įstaigose“, – sako A. Vaitkus.

Tuo pačiu metu su profesinių sąjungų atstovais aptartos streiko priežastys, miesto meras Arvydas Vaitkus šįryt taip pat susitiko su streikuojančiais pedagogais, pradėjusiais žygį pėsčiomis į Vilnių.

„Suprantu, kad streikas kelia nepatogumų, nėra patrauklus daliai tėvų bendruomenės, tačiau lygiai taip pat suprantu ir mokytojus, kurie šiam gana drastiškam žingsniui ryžtasi, nes yra nusivylę ilgus metus girdėdami pažadus apie gerėsiančią ateitį, tačiau esminių pokyčių nesulaukdami. Šiandien ryte pedagogus išlydėjome į nelengvą jų kelionę – derybas su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Palaikydami pedagogus ieškosime galimybių bent iš dalies kompensuoti prarastą atlyginimą už streiko dienas. Tikiuosi, kad mokytojams pavyks ministerijai įrodyti, kokios sudėtingos yra jų darbo sąlygos ir kad būtinos neatidėliotinos priemonės situacijai keisti“, – sako A. Vaitkus.

Savivaldybė savo ruožtu taip pat numato priemones, padėsiančias gerinti situaciją mokyklose – derinamas kompleksinis priemonių planas pagal švietimo bendruomenės siūlymus ir įvardintas problemas. Į planą įtraukiamos tokios priemonės kaip pedagogų pritraukimas, skatinimas, persikėlimo, įsikūrimo, būsto nuomos, kelionės išlaidų finansavimas, kita finansinė parama, mokytojų padėjėjų skyrimo tvarkos tobulinimas, įtraukiojo ugdymo strategijos kūrimas mieste, biurokratijos mažinimas, švietimo įstaigų renovavimo, remonto tvarkos tobulinimas, nustatant aiškius prioritetus ir eiliškumą, kitos priemonės. Šių metų liepos mėn. savivaldybės taryba jau patvirtino pedagogų kelionės išlaidų kompensavimo tvarką, pagal kurią gauti kelionės išlaidų kompensaciją gali pedagogai, gyvenantys ne Klaipėdos mieste ir važinėjantys į darbą tolimesniu nei 15 kilometrų atstumu.

Miesto politikai taip pat ėmėsi veiksmų, kad pedagogai rinktųsi Klaipėdos švietimo įstaigose esančias laisvas darbo vietas. 2023 metų valstybės biudžeto lėšas, skirtas apmokėti išlaidoms, susijusioms su mokytojų personalo optimizavimu ir atnaujinimu, paskyrė priemonėms, kurios skatintų asmenį užimti laisvą mokytojo darbo vietą (važiavimo į darbą ir atgal, kvalifikacijos įgijimo ir tobulinimo, gyvenamojo ploto nuomos, persikėlimo iš kitos gyvenamosios vietovės išlaidoms kompensuoti).

Nuo rugsėjo iš miesto savivaldybės biudžeto skiriamos lėšos ir kanceliarinėms priemonėms įsigyti. Kiekvienai mokytojo, dirbančio pagal bendrojo ugdymo programą, pareigybei šiam tikslui mokslo metams bus skirta po 70 eurų.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.