Vyriausybė patvirtino: šiais metais augs atlyginimai mokytojams, daugės lėšų vadovėliams ir skaitmeninėms priemonėms

Vyriausybė trečiadienį patvirtino atnaujintą Mokymo lėšų apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo tvarkos aprašą, kuriame numatyti mokytojų ir kitų švietimo darbuotojų atlyginimų didinimai. Taip pat tvarkos apraše įtvirtintas didesnių lėšų skyrimas vadovėlių ir skaitmeninių priemonių įsigijimui.

Vadovėliai<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Vadovėliai<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Vadovėliai<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Vadovėliai<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Vadovėliai<br>A.Liubertaitės nuotr.
Vadovėliai<br>A.Liubertaitės nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

2024-01-03 13:15, atnaujinta 2024-01-08 16:03

„Šiandien švietimo dokumentuose galutinai įtvirtinome tai, kas anksčiau buvo sutarta dėl pedagogų atlyginimų didinimo ir darbo sąlygų gerinimo. Papildomos lėšas savivaldybės pasieks jau metų pradžioje“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.

Mokytojų, švietimo pagalbos specialistų darbo užmokestis didės apie 21 proc.

Nuo sausio 1 d. ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo mokytojų, švietimo pagalbos specialistų, auklėtojų, kitų pagalbos mokiniui specialistų pareiginės algos koeficientai auga 10 proc. Nuo rugsėjo 1 d. – dar 10 proc. Palyginti su koeficientais, nustatytais iki 2023 m. gruodžio 31 d., bendrai padidėja vidutiniškai 21 proc. Įsipareigojimai, kaip konkrečiai didinti mokytojų darbo užmokestį, buvo sutarti šiemet rudenį atnaujintoje Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutartyje.,

Bendrojo ugdymo mokytojų, dirbančių pagal atnaujintas programas, darbo užmokesčiui ir toliau skiriama dar 3 proc. ugdymo lėšų, kaip ir pernai.

Mokyklų bibliotekininkams atlyginimas nuo sausio 1 d. didėja 10 proc. Mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų vadovų, pavaduotojų ir kitų vadovaujančių darbuotojų atlyginimas nuo sausio didėja 18,4 proc. Nuo rugsėjo 1 d. – dar 10 proc.

Nuo šių metų rugsėjo 1 dienos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojai netiesioginiam darbui su mokiniais, tai yra, pasiruošti ugdymo veiklai, turės viena valanda ilgesnį apmokamą laiką. Perskirsčius darbo valandas, pasirengimui jiems skiriamos 6 valandos, bendra darbo trukmė lieka ta pati – 36 valandos per savaitę.

Nuo rugsėjo nebefinansuojamos per didelės klasės

Atnaujintame Mokymo lėšų apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo tvarkos apraše taip pat atsiranda pakeitimas, sutartas kolektyvinėje šakos sutartyje: jeigu nuo šių metų rugsėjo suformuojamos klasės, kuriose mokinių skaičius viršija nustatytą didžiausią leistiną mokinių skaičių, savivaldybei skiriamos mokymo lėšos mažinamos.

Įtvirtinama nuostata, kad nuo naujų mokslo metų bendrojo ugdymo klasėje besimokantis mokinys, turintis didelių arba labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių, prilyginamas dviem mokiniams.

Daugiau pinigų švietimo pagalbai, vadovėliams, mokinių pasiekimams vertinti

Nuo šių metų numatyta lėšų mokyklose įsteigti 200 naujų švietimo pagalbos specialistų pareigybių. Iš viso 2024 m. švietimo pagalbai valstybės biudžete numatyta daugiau nei 163 mln. eurų.

Skiriama daugiau pinigų mokymosi pasiekimų patikrinimams organizuoti ir vykdyti: nuo sausio lėšos didinamos 44 proc.

Dvigubinamos lėšos skaitmeninio ugdymo plėtrai: mokiniui bus skaičiuojama 20 eurų (iki šiol buvo 10 eurų). Vadovėliams ir mokymo priemonėms, įskaitant ir skaitmenines, numatyta skirti beveik 29 mln. eurų.

Lėšos informatikos ir gyvenimo įgūdžių pamokoms

Tam, kad informatikos mokyklose būtų mokoma nuosekliai, nuo šių metų rugsėjo 1 dienos valstybės biudžete numatyta lėšų vienai informatikos pamokai per savaitę 8 klasėje finansuoti. Iki šiol viena informatikos pamoka buvo skirta dvejiems metams (7 ir 8 klasei), o dabar kiekvienoje klasėje bus po vieną.

Skirtas finansavimas gyvenimo įgūdžių pamokoms organizuoti 6, 8, 9 (I gimnazijos), 10 (II gimnazijos) klasių mokiniams.

Švietimo biudžetas auga daugiau kaip puse milijardo eurų: didžioji dalis skiriama darbo užmokesčiui didinti

Švietimo biudžetas šiemet auga daugiau kaip puse milijardo – 501 mln. eurų, arba 14 procentų, palyginus su 2023-aisiais. Daugiausia papildomai skirtų lėšų (352,6 mln. eurų) tenka pedagogų, dėstytojų, mokslininkų ir neakademinių darbuotojų, kitų švietimo darbuotojų atlyginimams didinti ir darbo sąlygoms gerinti. Kaip numatyta lapkritį Seimo priimtose Mokslo ir studijų įstatymo pataisose, nuo 2024 metų sausio 1 dienos mokslo darbuotojų pareiginės algos koeficientai didinami 10 proc., nuo tų pačių metų rugsėjo 1 dienos – dar 18,7 procento.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.