Skelbia paskutiniuosius vienuoliktokų patikrinimų rezultatus: daugiau kaip 2 tūkst. mokinių gavo aukščiausią įvertinimą

Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) antradienį paskelbė patvirtintus lietuvių kalbos ir literatūros patikrinimų vertinimus. Agentūros duomenimis, šiuose patikrinimuose iš viso dalyvavo per 24,1 tūkst. vienuoliktokų.

Skelbia paskutiniuosius vienuoliktokų patikrinimų rezultatus: daugiau kaip 2 tūkst. mokinių gavo aukščiausią įvertinimą.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Skelbia paskutiniuosius vienuoliktokų patikrinimų rezultatus: daugiau kaip 2 tūkst. mokinių gavo aukščiausią įvertinimą.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Skelbia paskutiniuosius vienuoliktokų patikrinimų rezultatus: daugiau kaip 2 tūkst. mokinių gavo aukščiausią įvertinimą.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Skelbia paskutiniuosius vienuoliktokų patikrinimų rezultatus: daugiau kaip 2 tūkst. mokinių gavo aukščiausią įvertinimą.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

May 21, 2024, 8:41 AM

NŠA vertinimu, anksčiau skelbti preliminarūs lietuvių kalbos ir literatūros išplėstinio (A) ir bendro (B) kursų tarpinių patikrinimų rezultatai iš esmės nesikeitė.

Lietuvių kalbos ir literatūros išplėstinio kurso tarpiniame patikrinime dalyvavo 16 814 vienuoliktokų. Maksimalų taškų skaičių surinko 2293 mokiniai, t. y. 13,64 proc. Lietuvių kalbos ir literatūros išplėstinio kurso (A) tarpinio patikrinimo bendras taškų vidurkis siekia 15,1 iš 20 galimų, t. y. 75 proc. visų užduoties taškų.

Tuo metu bendrojo kurso tarpinio patikrinimo rezultatai rodo, kad vienuoliktokų surinktų taškų vidurkis siekia 10,9 iš 20 galimų, t. y. apie 50 proc. visų užduoties taškų. Šiame patikrinime dalyvavo 7 349 mokiniai. Maksimaliu taškų skaičiumi įvertinti 136 mokiniai, t. y. 1,85 proc. visų laikiusiųjų lietuvių kalbos ir literatūros bendrojo kurso (B) tarpinį patikrinimą.

„Paskelbti patvirtinti tarpinių patikrinimų rezultatai reiškia tarpinių patikrinimų sesijos pabaigą. Iš viso per ją suorganizuota 20 tarpinių patikrinimų iš privalomų ir privalomai pasirenkamų dalykų, kurių mokosi III gimnazijos klasės mokiniai“, – pranešime cituojamas laikinasis agentūros vadovas Aidas Aldakauskas.

Tarpiniuose patikrinimuose dalyvavo virš 24,7 tūkst. mokinių. Vidutiniškai vienas vienuoliktokas laikė 5 tarpinius patikrinimus. Iš viso per tarpinių patikrinimų sesiją atlikta per 123,7 tūkst. užduočių. Beveik penktadalis (18,8 proc.) atliktų užduočių įvertintos 35 ir daugiau taškų. Geriausiai vienuoliktokams sekėsi informatikos, filosofijos bei lietuvių kalbos ir literatūros išplėstinio kurso patikrinimai.

ELTA primena, kad kovo pradžioje Lietuvos mokyklose prasidėję tarpiniai moksleivių žinių patikrinimai švietimo sistemoje sukėlė sumaištį – kai kurių dalykų užduotys buvo per sunkios, dalis neatitiko mokymosi programos. Dėl to dalis moksleivių teigė patyrę įtampą, susirūpinimu dėl vaikų sveikatos viešojoje erdvėje dalijosi ir kai kurių moksleivių tėvai.

Kilus nepasitenkinimui dėl tarpinių vienuoliktokų patikrinimų, iš švietimo, mokslo ir sporto ministro pareigų pasitraukė Gintautas Jakštas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.