Lietuviškos mėsos eksporto kryptis veda į Kanadą

Lietuva siekia būti viena iš keturių Europos Sąjungos valstybių, kurioms bus suteikta teisė eksportuoti jautieną, kiaulieną ir paukštieną bei jų produktus į Kanadą, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Lietuva siekia būti viena iš keturių Europos Sąjungos valstybių, kurioms bus suteikta teisė eksportuoti jautieną, kiaulieną ir paukštieną bei jų produktus į Kanadą.<br>LR nuotr.
Lietuva siekia būti viena iš keturių Europos Sąjungos valstybių, kurioms bus suteikta teisė eksportuoti jautieną, kiaulieną ir paukštieną bei jų produktus į Kanadą.<br>LR nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Feb 14, 2019, 4:07 PM, atnaujinta Feb 14, 2019, 4:12 PM

Leidimui gauti šių metų vasario 13 – 22 d. Lietuvoje vyksta Kanados maisto inspekcijos agentūros (CFIA) ekspertų vertinimas, kurio metu tikrinamas VMVT vykdomos valstybinės mėsos saugos ir kokybės kontrolės efektyvumas bei Lietuvos įmonių pasirengimas įgyvendinti Kanados eksportuotojams keliamus reikalavimus.

Vizito metu Kanados specialistai aplankys dvi paukščių skerdyklas, po vieną galvijų ir kiaulių skerdyklą ir dvi mėsos perdirbimo įmones. Iš viso planus eksportuoti savo produkciją į Kanadą yra įvardijusios 7 Lietuvos mėsos perdirbimo įmonės.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) šių metų sausio mėnesį pateikė CFIA užpildytą išsamų klausimyną apie mėsos įmonėse vykdomą valstybinę kontrolę, atliekamus mikrobiologinius ir cheminius tyrimus bei gyvūnų gerovės reikalavimų įgyvendinimą.

„Tikimės, kad šio audito metu bus patvirtinta, kad Lietuvoje vykdoma valstybinė mėsos kontrolė atitinka Kanados reikalavimus, o mūsų šalies įmonės yra įdiegusios ir savo veikloje taiko aukščiausius standartus atitinkančias savikontrolės sistemas. Kanada yra viena iš prioritetinių eksporto rinkų Lietuvos gamintojams. Pernai, suderinus reikiamus leidimus, į Kanadą jau eksportuota beveik 100 t pieno ir per 350 t žuvininkystės produktų. Tad būtų puiku, jei pabaigus visas eksporto leidimų derinimo procedūras, galimybė eksportuoti savo produkciją į šią šalį atsivertų ir mūsų šalies mėsos gamintojams“, – teigė VMVT direktorius Darius Remeika.

Mėsos kontrolės sistemos tikrinamas šiuo metu vyksta ne tik Lietuvoje, bet ir Ispanijoje, Italijoje ir Čekijoje. Jeigu patikrinimų rezultatai bus teigiami, visų šių valstybių mėsos gamintojams bus suteikta teisė eksportu jautieną, kiaulieną ir paukštieną bei jų produktus į Kanadą.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.