Paaiškino, kokia parama gali pasinaudoti bitininkai: laikas teikti paraiškas

Žemės ūkio ministerija, siekdama padėti bitininkams, yra numačiusi ne vieną priemonę, galinčią jiems padėti ir kviečia naudotis Lietuvos kaimo plėtros programos 2014–2020 m. siūlomomis galimybėmis.

Jau nuo kovo 4 d. iki balandžio 5 d. bitininkai ir kiti ūkininkai galės teikti paraiškas pagal priemonės „Bendradarbiavimas‘ veiklos sritį „Parama trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu“.<br>123rf nuotr.
Jau nuo kovo 4 d. iki balandžio 5 d. bitininkai ir kiti ūkininkai galės teikti paraiškas pagal priemonės „Bendradarbiavimas‘ veiklos sritį „Parama trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu“.<br>123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

ŽŪM inf.

Feb 26, 2019, 12:52 PM, atnaujinta Feb 26, 2019, 12:56 PM

Jau nuo kovo 4 d. iki balandžio 5 d. bitininkai ir kiti ūkininkai galės teikti paraiškas pagal priemonės „Bendradarbiavimas‘ veiklos sritį „Parama trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu“.

Paramos paraišką pareiškėjas privalės teikti su partneriais. Bendromis jėgomis, susikooperavę bitininkai, kurių paraiškos bus įvertintos teigiamai, galės įsigyti naujos įrangos, padėsiančios įdomiau, sparčiau paruošti, išpilstyti ir rinkai tiekti aukštos kokybės medaus produktus. Paramos suma – iki 120 000 Eur vienam projektui. Iš viso skirta 2,9 mln. Eur lėšų.

Taip pat bitininkai ir kiti ūkininkai jau nuo kovo 1 d. iki balandžio 30 d. kviečiami teikti paraiškas paramai gauti pagal priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“. Jie projektui galės gauti iki 50 tūkst. Eur.

Iš viso investicijoms įgyvendinti skirta 25 mln. Eur paramos lėšų. Sąlygos ir reikalavimai paramai gauti nustatyti veiklos srities įgyvendinimo taisyklėse, kurios patvirtintos žemės ūkio ministro 2019-02-07 įsakymu Nr. 3D-70.

Nuo kovo 1 d. iki gegužės 31 d. bitininkai ir kiti ūkininkai gali teikti paraiškas paramai gauti pagal Lietuvos kaimo plėtros programos 2014–2020 metų programos priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama smulkiesiems ūkiams“. Finansuojamos išlaidos, tiesiogiai susijusios su remiama veikla ir būtinos verslo planui įgyvendinti.

Nuo liepos 1 d. iki 31 d. planuojam priimti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros programos 2014–2020 metų programos priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“. Ši veiklos sritis skirta ne vyresniems kaip 40 metų amžiaus bitininkams ir kitiems ūkininkams.

Kitos galimybės

Taip pat bitininkams teikiama parama ir pagal Nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą – 2018 m. pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintų bičių produktų ir jų mišinių specifikaciją buvo sertifikuoti 127 pareiškėjai (sertifikuotos 4573 bičių šeimos).

Parama kasmet teikiama ir už papildomą bičių maitinimą (už cukrų) – paraiškos renkamos nuo rugpjūčio 1 d. iki rugsėjo 15 d. Štai, pavyzdžiui, už papildomą bičių maitinimą bičių laikytojams 2018 m. už papildomą bičių maitinimą išdalinta suma yra 570189,88 Eur. Pareiškėjų skaičius – 6492.

Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui programa

Parama Lietuvos bitininkystės sektoriui, įgyvendinama nuo 2004 m., yra labai reikšminga: ji leido pasirenkant įvairias tradicines ir kuriant naujas formas kelti bitininkų kvalifikaciją, pagerinti bičių šeimų sveikatingumą kryptingai ir sistemingai naikinant jose erkes Varroa, suteikė galimybę įsigyti specialius bičių avilių gabenimo įrenginius, avilius ir atlikti eilę kitų svarbių darbų. Ši parama leido pagerinti medaus gamybos ir realizavimo sąlygas, t. y. įgyvendinti pagrindinį paramos tikslą.

Šiais metais bitininkai nuo sausio 2 d. iki vasario 4 d. buvo kviečiami teikti paraiškas pagal paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2017–2019 metų programos priemones.

Programai įgyvendinti 2019 m. skirta šiek tiek daugiau nei 648 tūkst. Eur. Daugiausiai lėšų planuojama skirti tokioms priemonėms kaip „Bitininkystės produktų kokybės gerinimas, siekiant didinti jų vertę rinkoje“ (155 180 Eur), „Bičių šeimų atnaujinimas“ (130 000 Eur), „Kova su avilių kenkėjais ir bičių ligomis, ypač varoze“ (130 000 Eur).

Paraiškos buvo priimamos pagal šias priemones:

„Techninė pagalba bitininkams ir jų grupėms“;

„Kova su avilių kenkėjais ir bičių ligomis, ypač varoze“;

„Bičių avilių transportavimo į ganyklas racionalizavimas“;

„Medaus ir bičių produktų fizinių ir cheminių savybių analizė, siekiant nustatyti jų kokybines savybes“;

„Bičių šeimų atnaujinimas“;

„Bitininkystei ir bitininkystės produktams skirtos taikomųjų mokslinių tyrimų programos“;

„Rinkos stebėsena“;

„Bitininkystės produktų kokybės gerinimas, siekiant didinti jų vertę rinkoje“.

Paramos lėšos paramos gavėjams išmokamos iki einamųjų metų spalio 15 d.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.