Keičiasi į Lietuvą savo reikmėms įvežamų augalų ir jų produktų kiekiai

Siekiant apsaugoti Lietuvos, o tuo pačiu ir Europos Sąjungos teritoriją nuo ligų ir kenkėjų, sumažinti iš ne Europos Sąjungos šalių leistini įsivežti į Lietuvos Respubliką augalų, augalinių produktų ir kitų objektų kiekiai, kurie skirti ne pardavimui, o savo reikmėms ir kurių įvežimui nereikia fitosanitarinio sertifikato.

Savo reikmėms į mūsų šalį galima ir toliau įsivežti tam tikrus augalus ir jų produktus, tik mažesniais kiekiais.<br>V.Balkūno nuotr.
Savo reikmėms į mūsų šalį galima ir toliau įsivežti tam tikrus augalus ir jų produktus, tik mažesniais kiekiais.<br>V.Balkūno nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jul 31, 2019, 1:20 PM, atnaujinta Jul 31, 2019, 1:22 PM

Tai reiškia, kad savo reikmėms į mūsų šalį galima ir toliau įsivežti tam tikrus augalus ir jų produktus, tik mažesniais kiekiais.

Tokie pakeitimai padaryti atsižvelgiant į Europos Komisijos audito išvadas

„Visame pasaulyje, taip pat Europoje bei kaimyninėse valstybėse pasitaikantys augalų ligų židiniai verčia labai rimtai žiūrėti į galimas grėsmes, todėl visoje ES griežtėja reikalavimai ir vis daugiau dėmesio skiriama ligų ir kenksmingų organizmų kontrolei bei prevencijai“, – sako Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos direktorius Sergejus Fedotovas.

Naujoje taisyklių redakcijoje nustatyta, jog savo reikmėms galima įvežti:

· iki 10 pakelių, bet ne daugiau kaip 10 g vienos rūšies sėklų, iš viso ne daugiau kaip 100 g sėklų;

· iki 200 g svogūnėlių, gumbasvogūnių bei gumbavaisių;

· iki 5 kg vaisių ir daržovių;

· iki 20 vnt. skintų gėlių;

· iki 5 vnt. kambarinių (vazoninių) gėlių;

· iki 20 vnt. daigų.

Šie kiekiai netaikomi augalams, augaliniams produktams ir kitiems objektams, kuriuos, remiantis teisės aktais, yra draudžiama įvežti į Lietuvos Respubliką ir visas Europos Sąjungos valstybes nares (pavyzdžiui, bulvių gumbai, dirvožemis) bei, remiantis Europos Komisijos sprendimais, jiems yra nustatyti laikini įvežimo apribojimai.

Taip pat į šį sąrašą nepatenka dekoratyvinių ar vaisius vedančių medžių ir krūmų sodinukai.

Norint į Lietuvą ir kitas ES valstybes įsivežti didesnius kontroliuojamų augalų ir jų produktų kiekius, reikia augalų sveikatingumą įrodančio dokumento – fitosanitarinio sertifikato ir būti įsiregistravusiam fitosanitariniame registre.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.