Lietuvoje įregistruoti nauji fungicidai žada perversmą augalų apsaugoje

Augalų apsaugos produktų gamintoja BASF Lietuvos žemdirbiams jau pristatė tikrą revoliuciją augalų apsaugoje žadančią, kompanijos specialistų sukurtą naują veikliąją medžiagą „Revysol“. Lietuvoje, pirmojoje ES šalyje, ką tik registruoti šią veikliąją medžiagą turintys javams skirti fungicidai „Revytrex“ ir „Revystar XL“.

Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2019-08-13 09:47

„Kaip žinome, dėl griežtėjančių aplinkosaugos reikalavimų Europos Sąjungoje artimiausioje ateityje nemažai pesticidų neteks registracijos ir privalės išeiti iš rinkos. Siaurėjančio fungicidų spektro fone naujos kartos azolo Revysol® atsiradimas rinkoje yra itin svarbus“, – sako BASF pardavimų vadovas Saulius Nainys. Šią naują veikliąją medžiagą turi BASF sukurti fungicidai „Revytrex“ ir „Revystar XL“.

Naujiena, kurios seniai laukta

Pasak S.Nainio, tiek javų, tiek kitų rūšių augalų apsaugoje nuo ligų labai didelę reikšmę turi triazolai. Būtent nuo jų priklauso, kaip pavyks išvengti ligų sukėlėjų atsparumo išsivystymo. Kita vertus, dėl sugriežtėjusių ES reikalavimų augalų apsaugos produktams būtent senesnės kartos triazolų skaičius rinkoje bus gerokai sumažintas. Todėl BASF kompanija labai džiaugiasi naujo šios cheminės grupės fungicido atradimu, kuris prilygsta revoliucijai augalų apsaugoje, nes tai yra pirmasis sukurtas izopropanolio-azolų grupės fungicidas.

BASF registruotas prekinis ženklas „Revysol“ turi izopropanolio-azolų grupės veikliąją medžiagą mefentriflukonazolą. Fungicido „Revysol“ registracija ES buvo patvirtinta šių metų pavasarį. Tai yra labai svarbus žingsnis, leidžiantis tiek Europos, tiek ir viso pasaulio žemdirbiams turėti naują veiksmingą priemonę nuo augalų ligų ir išvengti jų sukėlėjų atsparumo vystymosi.

BASF Lietuvoje registravo „Revysol“ pagrindu sukurtą fungicidą „Revytrex“ javams, nes jų pasėliai ūkiuose užima didžiausius plotus. Netolimoje ateityje planuojama registruoti „Revysol“ turinčius fungicidus ir kitų rūšių augalams: rapsams, kukurūzams, daržovėms, vaismedžiams ir kt.

„Revysol“ turintys fungicidai itin efektyvūs nuo tokių javų ligų, kaip kviečių lapų septoriozė, rūdys, miežių ramuliarija ir kt. Unikalus yra „Revysol“ veikimo principas, kai laisvai judantis molekulės „kablys“ daug lengviau pasiekia ligų sukėlėjus. Produkto forma užtikrina greitą įsiskverbimą į augalą. Veiklioji medžiaga pasiskleidžia vidiniuose augalo lapo sluoksniuose ir tai užtikrina ilgą gydomąjį veikimą. Tyrimai rodo, kad veikliąją medžiagą „Revysol“ turintys fungicidai, tokie, kaip „Revytrex“, palyginus su kitais rinkoje esančiais azolais, išsiskiria net 25 proc. stipresniu poveikiu nuo septoriozės.

BASF visuomet išsiskyrė augalų apsaugos produktų rinkoje, kaip turinti vieną plačiausių javų fungicidų paletę. Netgi po augalų apsaugos srityje numatomų pokyčių ES kompanija BASF su naujais sukurtais produktais ir toliau ketina išlikti lyderių pozicijoje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.