Žemės ūkio produktus perdirbantiems verslininkams – parama veiklos tobulinimui ir vystymui

Viena moderniausių Šiaurės Europoje gyvūnų pašarus gaminanti bendrovė atskleidžia, jog 2014–2020 m. Lietuvos kaimo plėtros programa (KPP) suteikė šiam verslui galimybių atsinaujinti, modernizuoti techniką, padidinti gamybos našumą ir net sukurti naują, aukščiausios klasės produktų kategoriją. Verslo atstovai džiaugiasi paramos nauda, leidžiančia efektyviai vykdyti veiklos plėtrą ir ragina kitus žemės ūkio perdirbėjus nedvejojant teikti paraišką.

Paraiškos dėl paramos pagal KPP veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir (arba) plėtrą“ priimamos nuo rugsėjo 1 d. iki 30 d. <br>V.Ščiavinsko nuotr.
Paraiškos dėl paramos pagal KPP veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir (arba) plėtrą“ priimamos nuo rugsėjo 1 d. iki 30 d. <br>V.Ščiavinsko nuotr.
Paraiškos dėl paramos pagal KPP veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir (arba) plėtrą“ priimamos nuo rugsėjo 1 d. iki 30 d. 
Paraiškos dėl paramos pagal KPP veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir (arba) plėtrą“ priimamos nuo rugsėjo 1 d. iki 30 d. 
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Aug 26, 2021, 7:00 AM, atnaujinta Aug 26, 2021, 7:00 AM

Vaikystės svajonė tapusi ilgametės sėkmės istorija

UAB „KIKA group“ istorija prasidėjo dar prieš 30 metų, kuomet įmonių grupės savininkė Janita Januškauskaitė-Plungė, būdama vos 15-os, gimtadienio proga įsigijo išsvajotą pudelį.

Šis šuo, vardu Kika, įtraukė Janitą į gyvūnų priežiūros ir mitybos pasaulį, o bėgant metams jos meile ir rūpesčiu augintiniams užsikrėtė vis daugiau šeimos narių bei aplinkinių žmonių.

Šiuo metu UAB „KIKA group“ yra tarptautinė įmonių grupė, kurios sudėtyje – ir viena moderniausių gamyklų Šiaurės Europoje UAB „Akvatera LT“, sėkmingai dirbanti nuo pat 2004 m.

UAB „Akvatera LT“ gamina sausus ekstruduotus aukščiausios klasės kačių ir šunų pašarus, kurie eksportuojami į daugiau nei 50 pasaulio šalių.

Įmonės vadovas Tauras Plungė atskleidžia, jog verslo plėtrai didžiulę naudą teikia Lietuvos kaimo plėtros programos parama pagal veiklos sritį „Parama investisijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir (arba) plėtrą“:

„Visada, prieš realizuojant investicinius projektus, pasidomime, ar šiuo metu yra kvietimų paramai. Informaciją apie tai rasti visai nesunku, o kilus klausimams, NMA profesionalai maloniai konsultuoja apie planuojamas bei esančias paramų programas bei paraiškų teikimo sąlygas“, – pasakoja UAB „KIKA group“ vadovas Tauras Plungė.

Ragina nedvejoti ir pildyti paraišką

Verslininkas teigia, jog, sulaukusi paramos, bendrovė įsigijo specializuotą įrangą, leidžiančią pradėti naujos kategorijos aukščiausios kokybės produktų gamybą, kurią jau pripažino bei įvertino Lietuvos bei užsienio vartotojai: „Sulaukę paramos, pradėjome gaminti aukščiausios kokybės funkcinius skanėstus-papildus šunims ir katėms. Mums tai labai svarbus, strateginis žingsnis, nes prie funkcinių pašarų, būtina turėti ir skanėstus-papildus, kurie yra emocinio ryšio bei treniravimo įrankis tarp žmogaus ir jo augintinio.“

„Esant galimybei, kai bendrauju su kitais verslininkais, visada pabrėžiu galimybes gauti paramą, iliustruodamas tai savo pavyzdžiu. Skatinu visus veikti ryžtingai, siekti paramos ir tokiu būdu įsigyti efektyvesnes technologijas bei didinti našumą, kurti naujus produktus. Mes, lietuviai, esame sumani ir darbšti tauta. Daugeliu atvejų esame efektyvesni už didžiąsias nacijas – kuriame begalę nuostabių produktų, kurie pasiekia net tolimiausius žemės kampelius ir džiugina vartotojus savo kokybe, funkcijomis bei išskirtinumu“, – sako T.Plungė.

Kriterijai, norintiems kreiptis dėl paramos

Paraiškos dėl paramos pagal KPP veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir (arba) plėtrą“ priimamos nuo rugsėjo 1 d. iki 30 d.

Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) specialistė Virginija Verikaitė atkreipia dėmesį į projekto reikalavimus: „Paraiškas teikti gali juridiniai asmenys, užsiimantys žemės ūkio produktų perdirbimu ir (arba) rinkodara, o taip pat, juridiniai asmenys, kurie užsiima žemės ūkio veikla, perdirbdami dalį valdoje užaugintos produkcijos bei planuojantys užsiimti žemės ūkio produktų perdirbimo ir (ar) rinkodaros veikla.“

V.Verikaitė aiškina, jog nurodyti subjektai gali kreiptis dėl paramos vaisių, uogų bei daržovių perdirbimui ir (arba) rinkodarai, jų perdirbimo procese susidariusių atliekų perdirbimui.

Taip pat remiama augalininkystės produkcijos, mėsos bei pieno perdirbimo ir (arba) rinkodaros bei jų atliekų perdirbimo veikla.

Specialistė pažymi, jog dėl paramos gali kreiptis tik juridiniai asmenys, mažiausiai vienerius metus iki paraiškos pateikimo nepertraukiamai užsiimantys žemės ūkio produktų perdirbimu ir (ar) rinkodara arba žemės ūkio veikla ir perdirbantys dalį valdoje išaugintos produkcijos bei tie, kurių pajamos iš nurodytos veiklos per ataskaitinį laikotarpį sudaro ne mažiau kaip 50 proc. visų pareiškėjo veiklos pajamų.

Žemės ūkio produktų perdirbimui šiemet skirta daugiau nei 16,88 mln. eurų

V.Verikaitė teigia, jog vienam projektui numatytos lėšos gali siekti 1 mln. eurų, skirtų 50 proc. padengti projekto paraiškoje numatytas išlaidas.

Šiemet, KPP programos veiklos sričiai „Parama investicijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir (arba) plėtrą“ iš viso skirta daugiau nei 16,88 mln. eurų.

NMA specialistė primena, kad paraiškos dėl paramos lėšų gavimo pagal veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio perdirbimą, rinkodarą ir (arba) plėtrą“ bus priimamos nuo rugsėjo 1 d. iki rugsėjo 30 d., o jas pateikti galima NMA teritoriniuose paramos administravimo skyriuose.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.