Antibiotikais savo nuožiūra gydantiems gyvūnus gresia sankcijos

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) stiprina kontrolę, siekdama užkirsti kelią galimam piktnaudžiavimui skiriant ir naudojant receptinius veterinarinius vaistus.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) stiprina kontrolę, siekdama užkirsti kelią galimam piktnaudžiavimui skiriant ir naudojant receptinius veterinarinius vaistus.<br>A.Vaitkevičiaus nuotr.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) stiprina kontrolę, siekdama užkirsti kelią galimam piktnaudžiavimui skiriant ir naudojant receptinius veterinarinius vaistus.<br>A.Vaitkevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Feb 3, 2022, 12:19 PM, atnaujinta Feb 3, 2022, 12:21 PM

Tarnyba teigia sulaukianti tam tikrų signalų, kad kai kurie ūkininkai savo nuožiūra gydo susirgusius ūkinius gyvūnus, net nebūdami tikri, kad vaistų šiems iš tiesų reikia. Prie to nemaža dalimi prisideda ir ūkininkų sąskaita pasipelnyti bandančios veterinarijos paslaugų įmonės. VMVT įspėja – identifikavus tokius atvejus, bus imtasi griežtų sankcijų, o ūkininkų produkcija, įtarus, kad galimai yra užteršta veterinarinių vaistų likučiais, rinkos gali ir nepasiekti.

Pasak veterinarijos specialistų, dažnas, neatsakingas, kartais ir visiškai nebūtinas antibiotikų naudojimas didina bakterijų atsparumą bei mažina gyvūnų ligų gydymo efektyvumą. Be to, veterinarinių vaistų likučių turinti gyvūninės kilmės produkcija gali būti kenksminga žmonių sveikatai.

Pro VMVT inspektorių akis nepraslydo skelbimas, kuriame viena įmonė siūlėsi ūkininkams užpildyti gydomų gyvūnų registracijos žurnalą su veterinarijos gydytojo parašu ir, jeigu ūkyje buvo atliktas neteisingas gydymas, dokumentus paruošti taip, kad „VMVT neturėtų prie ko prisikabinti patikrinimo metu.“ Patikrinusi šią įmonę – UAB „Respublikinis veterinarijos aprūpinimo centras“ – VMVT fiksavo pažeidimų išrašant veterinarinius receptus bei vaistų paraiškas.

„Respublikinio veterinarijos aprūpinimo centro“ vykdyto neplaninio tikrinimo metu buvo išsiaiškinta, kad receptiniai veterinariniai vaistai buvo skiriami per atstumą, prieš tai net neapžiūrėjus sergančių gyvūnų, jiems neatlikus būtinų tyrimų, nesurinkus ir neįvertinus ligos istorijoje buvusios anamnezės ir neapsilankius gyvūnų laikymo vietoje.

Už šiuos pažeidimus veterinarinių paslaugų įmonės atsakingam asmeniui surašytas administracinio nusižengimo protokolas ir skirta bauda. Už pakartotinį tokį elgesį veterinarijos gydytojui gali grėsti veterinarijos gydytojo licencijos suspendavimas ar net panaikinimas, pabrėžiama VMVT pranešime.

Atlikdami tyrimą veterinarijos inspektoriai taip pat nustatė, kad veterinarinių vaistų paraiškas UAB „Respublikinis veterinarijos aprūpinimo centras“ buvo išrašiusi keliems ūkininkams Kelmės, Rokiškio, Šilutės bei Joniškio rajonuose.

VMVT, nusprendusi atlikti ir šių ūkininkų patikrinimus, pas daugumą ūkininkų, kuriems paslaugas tiekė ir veterinarinių vaistų paraiškas išrašė ši įmonė, taip pat nustatė nemažai pažeidimų, susijusių su veterinarinių vaistų panaudojimo atsekamumu.

Dėl to ūkininkams buvo pritaikytos administracinio nusižengimo nuobaudos, be to, įvertinus visas rizikas, ateityje veterinarijos inspektorių jie bus tikrinami dažniau.

VMVT atkreipia gyvūnų laikytojų dėmesį, kad siekiant užkirsti kelią piktnaudžiavimui skiriant receptinius veterinarinius vaistus, inspektoriai vykdys sustiprintą kontrolę, o nustačius piktnaudžiavimo atvejus, kuomet antibiotikai bus skiriami ir naudojami neracionaliai, nesaikingai, netgi be reikalo, bus taikomos Administracinių nusižengimų kodekse numatytos sankcijos ir stabdomas produkcijos tiekimas į rinką.

VMVT nurodo, kad vykdydama kontrolę pas veterinarijos paslaugų teikėjus ir ūkinių gyvūnų laikytojus 2021 m. fiksavo 35 pažeidimus pildant veterinarinių vaistų žurnalus.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.