Miško valdytojams suteikta galimybė pašalinti trūkumus ir išvengti sankcijų

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA), siekdama pagelbėti paramos gavėjams tinkamai įgyvendinti projektus ir mažinti sankcijų kiekį, inicijavo teisės aktų pakeitimus, kurie numato miškų valdytojams, auginantiems ir ugdantiems įveistą mišką, suteikti papildomą laikotarpį nustatytiems trūkumams pašalinti.

Atsižvelgdama į objektyvias miško įveisimo ir priežiūros veiklą vykdančių paramos gavėjų problemas, NMA pasiūlė teisiškai įtvirtinti nuostatas, suteikiančias galimybę paramos gavėjams geranoriškai pašalinti trūkumus ir sėkmingai užbaigti miško želdinimo ir (ar) žėlimo projektą negavus sankcijų.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Atsižvelgdama į objektyvias miško įveisimo ir priežiūros veiklą vykdančių paramos gavėjų problemas, NMA pasiūlė teisiškai įtvirtinti nuostatas, suteikiančias galimybę paramos gavėjams geranoriškai pašalinti trūkumus ir sėkmingai užbaigti miško želdinimo ir (ar) žėlimo projektą negavus sankcijų.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

NMA inf.

2022-09-06 15:23, atnaujinta 2022-09-06 15:27

NMA, administruodama valstybės ir Europos Sąjungos paramą žemės ūkiui ir kaimo plėtrai, betarpiškai bendrauja su pareiškėjais, identifikuoja jų sunkumus įgyvendinat projektus bei įsiklauso į jų lūkesčius, taip pat aktyviai dalyvauja teisės aktų kūrimo ir tobulinimo procesuose.

Atsižvelgdama į objektyvias miško įveisimo ir priežiūros veiklą vykdančių paramos gavėjų problemas, NMA pasiūlė teisiškai įtvirtinti nuostatas, suteikiančias galimybę paramos gavėjams geranoriškai pašalinti trūkumus ir sėkmingai užbaigti miško želdinimo ir (ar) žėlimo projektą negavus sankcijų.

Atsižvelgus į NMA siūlymą, buvo papildytos Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Investicijos į miško plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos srities „Miško veisimas“ įgyvendinimo taisyklės – įtraukta nuostata prižiūrėti, apsaugoti ir ugdyti įveistą mišką 12 miško augimo metų po miško įveisimo arba miško želdinimo ir žėlimo projekto sudarymo, kai nereikalingas papildomas želdinimas.

Ir tuo atveju, kai, atlikus miško želdinių ir žėlinių kokybės vertinimą (Vertinimas), nustatoma, kad medžių tankis netinkamas arba miško želdiniai ir (arba) žėliniai žuvo, paramos gavėjams suteikiama galimybė dar dvejiems metams (12+2 metai) pratęsti įsipareigojimų laikotarpį ir nuosavomis lėšomis atsodinti mišką iki pakartotino Vertinimo. Ištaisyti nustatytus trūkumus ir nuosavomis lėšomis atsodinti žuvusius želdinius ir (arba) žėlinius paramos gavėjai gali vieną kartą per įsipareigojimų laikotarpį.

Atkreiptinas dėmesys, kad siekiantieji pasinaudoti galimybe po Vertinimo ištaisyti trūkumus ir atsodinti žuvusius želdinius ir (arba) žėlinius, turi per 60 kalendorinių dienų nuo Vertinimo dienos NMA pateikti prašymą dėl sankcijos netaikymo ir parengtą atsodinamo (-ų) ploto (-ų) projektą (-us), kuris (-ie) turi būti nustatyta tvarka patvirtintas (-i) Valstybinės miškų tarnybos direktoriaus įgalioto asmens. Žuvę želdiniai ar žėliniai turi būti atsodinti per artimiausią miško želdinimo sezoną.

Paramos gavėjas apie miško atsodinimą per 10 darbo dienų turi informuoti NMA ir kartu pateikti miško dauginamosios medžiagos (kuria atsodintas miškas) kilmės sertifikatus ar miško dauginamosios medžiagos savininko (pardavėjo) patvirtintas šių sertifikatų kopijas ir sodmenų įsigijimo dokumentus elektroniniu būdu per Žemės ūkio ministerijos informacinę sistemą (www.zumis.lt).

Pažymėtina, kad nuostata gali būti taikoma ir tiems paramos gavėjams, kuriems pažeidimas jau nustatytas, pvz., prieš 5–7 metus, tačiau paramos gavėjai vis dar yra suinteresuoti tinkamai atsodinti mišką.

Kadangi tiek NMA teikiamos paramos, tiek miško valdytojo tikslas išlieka tas pats – kokybiškai puoselėjimas miškas, NMA vadovaudamasi minėto teisės akto nuostata gali suteikti paramos gavėjui papildomą laikotarpį geranoriškai pašalinti trūkumus. Tokiu atveju paramos gavėjas turėtų kreiptis į NMA su prašymu, pagrįsti jį aukščiau nurodytais dokumentais bei nurodyti lėšų, kurios bus reikalingos atsodinant mišką, šaltinius.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.