Kur kreiptis pagalbos ir patarimų, jei deklaruodami susidūrėte su trikdžiais

Balandžio 17 d. prasidėjęs šių metų deklaravimas apima daug naujovių: patvirtinti nauji geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimai, nebelieka žalinimo išmokos, ūkininkams atsiranda galimybė rinktis papildomas su klimatu, aplinka ir gyvūnų gerove susijusias veiklas (ekologinės sistemos), už kurias bus mokama papildoma parama. Natūralu, kad kai tiek pakeitimų, gali būti ir įvairių trikdžių, tačiau tarnybos pasirengė juos spręsti. Kur kreiptis žmogui, jei iškilo sunkumų ar yra neatsakytų klausimų?

V.Ščiavinsko nuotr.
V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Apr 20, 2023, 7:00 AM

Kas atsakingas

Už paraiškų surinkimą yra atsakingas VĮ Žemės ūkio duomenų centras, kuris aktyviai ruošėsi pasėlių deklaravimui. Pasak Žemės ūkio duomenų centro Geografinių informacinių sistemų skyriaus vadovės Ramintos Vitkauskienės, atsižvelgiant į pokyčių mastą pasiruošta visai neblogai, pagrindiniai Paraiškų priėmimo informacinės sistemos funkcionalumo reikalavimai įgyvendinti.

„Šiuo metu tiksliname sistemoje įgyvendintus reikalavimus pagal patikslintas taisykles. Kadangi pasikeitimų yra nemažai, pirmas dvi savaites paraiškų patvirtinti nebus galima, tačiau galima bus sukurti paraiškas pagal praėjusių metų suadministruotų paraiškų duomenis, šiuos duomenis tikslinti, tvarkyti deklaruotus laukus, įbraižyti naujus laukus, įbraižyti kraštovaizdžio elementus, užpildyti laukų informacijos lentelę, tikrinti paraiškos duomenis ir taisyti nustatytus neatitikimus. Kitaip tariant, bus galima visiškai pasiruošti paraiškas tvirtinti“, – aiškino R. Vitkauskienė.

Nesklandumai – kur ieškoti pagalbos

Žemdirbiai nerimauja, kad deklaruojant žemės ūkio naudmenas ir pasėlius gali kilti trikdžių.

„Įdiegti informacinės sistemos (IS) stebėsenos įrankiai leis matyti ir įvertinti sistemos apkrovimą bei atitinkamai reaguoti. O esant interneto ryšio nesklandumų, naudojant IS, reikėtų kreiptis į savo interneto tiekėją“, – aiškino Žemės ūkio duomenų centro Geografinių informacinių sistemų skyriaus vadovė.

Esant netinkamam sistemos veikimui ar trikdžiams, būtina pranešti Žemės ūkio duomenų centro bendruoju informacijos teikimo telefonu (8 5) 266 0620 ar el. pašto adresu pagalba@zudc.lt

Konsultacijos ir patarimai

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) kovo mėnesį šalies savivaldybėms ir ūkininkams surengė nuotolinius seminarus, kurie sulaukė didelio susidomėjimo. Ši informacinė veikla bus tęsiama – kiekvieną ketvirtadienį nuo 8 iki 10 val. vyks nuotolinės konsultacijos geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės, žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimų, tiesioginių išmokų taisyklių klausimais, konsultuos Žemės ūkio ministerijos, NMA, VĮ Žemės ūkio duomenų centro specialistai.

Pirmoji nuotolinė konsultacija vyks balandžio 20 d. 8–10 val. Norėdami prisijungi per Microsoft Teams programą, aktyvuokite šią nuorodą: ČIA.

Siekiant kokybiško renginio, prisijungus prašome išjungti mikrofonus ir kameras, o norint pasisakyti reikės naudoti funkciją „pakelti ranką“.

Kilus bet kokiems su deklaravimu susijusiems neaiškumams ar klausimams, galite kreiptis specialiu el. paštu tiesiogines@zum.lt. Ši naują e. pašto adresą Žemės ūkio ministerija sukūrė tam, kad klausimas patektų tiesiai pas reikiamą specialistą, o paklausėjas kuo greičiau sulauktų jį dominančio atsakymo.

Daug atsakymų į pačius įvairiausius klausimus, susijusius su pasėlių deklaravimu, galima rasti ir nuolat pildomoje ŽŪM interneto svetainės rubrikoje „Dažniausiai užduodami klausimai“ („Pasėlių deklaravimas“). Kviečiame aktyvuoti šią nuorodą: https://zum.lrv.lt/lt/dazniausiai-uzduodami-klausimai-3

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) balandžio 21 d. išleis specialų informacinį laikraštį, kuris bus paskelbtas NMA ir ŽŪM interneto svetainėse, o gegužės pradžioje ir nemokamai dalijamas seniūnijose. Jame bus pateikta informacija apie pagrindinius tiesioginių išmokų bei su plotu susijusių Kaimo plėtros programos ir Strateginio plano priemonių taisyklių pasikeitimus, darbų atlikimo terminus, įsipareigojimus. Ūkininkai gaus ir patarimų, į ką turėtų atkreipti dėmesį, norėdami išvengti sankcijų. Laikraštyje bus gerosios ir blogosios praktikos pavyzdžių, taip pat pateiktas patikrų grafikas bei kita su parama susijusi aktuali informacija.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.