Pasėlių deklaravimo klausimais ūkininkai konsultuojami ir nuotoliniu būdu

Siekdama užtikrinti sklandų žemės ūkio naudmenų, pasėlių ir ūkinių gyvūnų deklaravimą, Žemės ūkio ministerija surengė pirmąją nuotolinę konsultaciją. Joje dalyvavo beveik 500 ūkininkų ir savivaldybių specialistų.

Šią savaitę prasidėjęs žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas jau įgauna pagreitį.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Šią savaitę prasidėjęs žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas jau įgauna pagreitį.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Apr 21, 2023, 11:23 AM, atnaujinta Apr 21, 2023, 11:26 AM

Šią savaitę prasidėjęs žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas jau įgauna pagreitį. VĮ Žemės ūkio duomenų centro duomenimis, per tris pasėlių deklaravimo dienas sukurta 4150 paraiškų ir įbraižyta laukų 350 tūkst. ha plote, o tai sudaro net 12 proc. viso kasmet deklaruojamo ploto.

Pirmąsias dvi savaites, skaičiuojant nuo pasėlių deklaravimo pradžios, paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje žemdirbiai gali sukurti paraišką, tikslinti jos duomenis, įbraižyti žemės ūkio naudmenas ir pasėlius bei visa tai išsaugoti. Po šių dviejų savaičių, kai sistemos patikros bus baigtos (pvz., patikslintas vandens apsaugos juostų erdvinių duomenų sluoksnis), ūkininkai paraiškas jau galės tvirtinti.

Visais su deklaravimu susijusiais klausimais, užduotais žodžiu ir raštu, ūkininkus konsultavo ministerijos, Nacionalinės mokėjimo agentūros, VĮ Žemės ūkio duomenų centro specialistai. Ūkininkus labiausiai domino geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) reikalavimų, ypač pakrančių apsaugos juostų, dirvos apsaugos jautriausiu periodu, augalų kaitos, ariamos žemės, skirtos negamybiniams plotams, įgyvendinimas.

Daug klausimų sulaukta dėl naujojo paukščių apsaugos sluoksnio (valdymo reikalavimų (VR) įgyvendinimas), kompleksinės ekologinės sistemos „Veiklos ariamojoje žemėje“ veiksmingumo ir efektyvumo metodikos taikymo, kraštovaizdžio elementų deklaravimo, neariminės žemdirbystės technologijų taikymo, sertifikuotos sėklos įsigijimo ir kt.

Nuotolinės konsultacijos vyks kiekvieną ketvirtadienį nuo 8 iki 10 val.

Kilus bet kokiems su deklaravimu susijusiems neaiškumams ar klausimams, galima kreiptis specialiu el. paštu tiesiogines@zum.lt.

Primename, kad ŽŪM interneto svetainės rubrikoje „Dažniausiai užduodami klausimai“ (skiltys „Pasėlių deklaravimas 2023“, „Valdymo reikalavimai“, „Geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimai“) šiuo metu jau yra daug atsakymų į žemdirbių užduotus įvairiausius klausimus. Kviečiame aktyvuoti šią nuorodą: https://zum.lrv.lt/lt/dazniausiai-uzduodami-klausimai-3

Primename, kad žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas vyksta nuo balandžio 17 d. iki birželio 20 d. Pavėluotai paraiškas bus galima teikti iki birželio 30 d.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.