Rusijos žiniasklaida paaiškino, kodėl V. Putinas išvyko anksčiau

Rusijos prezidento Vladimiro

V.Putinas paankstino kelionę į Rusiją, nes tikino, kad nori pamiegoti.<br>AP nuotr.
V.Putinas paankstino kelionę į Rusiją, nes tikino, kad nori pamiegoti.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Nov 17, 2014, 12:33 PM, atnaujinta Jan 21, 2018, 7:14 AM

Išvykęs pirma laiko V.Putinas „išvengė konfrontacijos su savo kritikais, neleisdamas jiems pasinaudoti G-20 (susitikimu), kad padidintų Rusijos izoliaciją“, rašo verslo dienraštis „Kommersant“, pridūręs, kad Rusija „sugebėjo išvengti svarbiausio dalyko: didelių skandalų ir tolesnio dialogo su nepalenkiamiausiais oponentais“.

„Anksti išvykęs Rusijos prezidentas išvengė būtinybės reaguoti į Vakarų šalių lyderių griežtus pareiškimus susitikimo pabaigoje“, – rašo verslo dienraštis „Vedomosti“, pastebėjęs, kad V.Putino „sutikimas buvo pabrėžtinai šaltas“.

Kremliaus politiką palaikantis dienraštis „Izvestija“ gyrė V.Putino sprendimą grįžti namo anksčiau negu planuota. Pirmajame puslapyje išspausdintame komentare teigiama, kad prezidentas „pasielgė kaip reta santūriai“.

Laikraštis tvirtino, kad prezidentas buvo „blogai sutiktas, apgyvendintas siaubingame viešbutyje, puolamas iš visų pusių, reiškiant daugybę priekaištų dėl mūsų šalies elgesio pietryčių Ukrainoje ... ir galiausiai pastatytas iš krašto bendroje nuotraukoje“.

Žiniasklaidos antraštės atspindėjo didėjančią Rusijos izoliaciją dėl Ukrainos krizės: „Vedomosti“ rašė, kad V.Putinas per tą viršūnių susitikimą buvo „svetimas tarp svetimų“.

Žiniasklaida atkreipė ypatingą dėmesį į Kanados premjero Stepheno Harperio akibrokštą, kai jis, paspaudęs ranką V.Putinui, paragino jį „pasišalinti iš Ukrainos“. Prezidentas, kurio žodžius citavo Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas, atsakė negalintis to padaryti, nes jokių Rusijos pajėgų Ukrainoje nėra.

„G-20 viršūnių susitikimas Australijos mieste Brisbane parodė, kad nėra jokio bendros kalbos, reikalingos konstruktyviam dialogui tarp Rusijos ir Vakarų, – rašoma „Vedomosti“ vedamajame. – Vakarų ir Rusijos pozicijos dėl Ukrainos krizės lieka tokios pačios tolimos, kaip ir anksčiau.“

„Vakarų šalys laukia iš Rusijos pokyčių jos politikoje pietryčių Ukrainos atžvilgiu, o Rusija pabrėžia nevykdanti ten jokios politikos“, – pridūrė laikraštis.

„Jau seniai juntami prieštaravimai šiame viršūnių susitikime išryškėjo negirdėtu mastu, – rašo „Vedomosti“. – Anksčiau buvo daugiausiai keičiamasi užsienio reikalų ministerijų notomis, bet dabar tai rodoma viešai.“

Ukrainos tema buvo pagrindinė per šį G-20 susitikimą ir nustūmė į šalį ekonomikos reikalus, pažymėjo „Kommersant“, todėl „viršūnių susitikimas virto geopolitinių diskusijų klubu, kur dėmesio centre atsidūrė prezidentas Vladimiras Putinas ir jo nepalenkiamiausi oponentai Vakaruose dėl Ukrainos klausimo“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.