Bostono sprogdintojo advokatai teisme vertė kaltę jo broliui

Čečėno studento,

Į teismo procesą susirinko įvykio liudininkai ir nukentėjusieji.<br>AP nuotr.
Į teismo procesą susirinko įvykio liudininkai ir nukentėjusieji.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Mar 5, 2015, 8:33 AM, atnaujinta Jan 11, 2018, 2:06 PM

Džocharui Carnajevui gresia mirties bausmė, o teismo posėdyje, kuriame liudininkai vaizdžiai nupasakojo kruvino išpuolio detales, advokatai stengėsi didžiąją dalį kaltės suversti jo vyresniam broliui, žuvusiam per susišaudymą su policija.

Praėjus beveik dvejiems metams po didžiausios teroro atakos JAV teritorijoje nuo 2001-ųjų rugsėjo 11-osios išpuolių, federalinis teismas pradėjo nagrinėti šią bylą salėje, pilnoje nukentėjusiųjų, įvykių liudininkų ir žiniasklaidos atstovų.

Prokurorai sakė, kad Dž.Carnajevas įvykdė tas atakas, keršydamas už užsienyje nukautus musulmonus, o bombas, kurių korpusams buvo panaudoti greitpuodžiai, pagamino pagal aprašymą viename žurnale, leidžiamame tarptautinio teroristų tinklo „al Qaeda“.

Kirgizijoje gimusiam ir JAV pilietybę įgijusiam Dž.Carnajevui gresia mirties bausmė, jeigu jis bus pripažintas kaltu dėl masinio naikinimo ginklo panaudojimo per Bostono vizitine kortele tapusį sporto renginio. Per išpuolį 2013 metų balandžio 15 dieną susprogdintos dvi bombos nusinešė tris žmonių gyvybes, dar 264 sužeidė.

Dramatiškoje įžanginėje kalboje Dž.Carnajevo advokatė Judy Clarke sakė, kad jos klientas ir jo vyresnis brolis Tamerlanas, kuris buvo nukautas per gaudynes, įvykdė „beprasmiškų, siaubingų klaidingų“ atakų.

„Tai padarė jis, – advokatė atvirai pareiškė prisiekusiesiems. – Mes jokiu būdu nemenkiname ir nemėginsime menkinti Džocharo atsakomybės dėl savo veiksmų.“

Tačiau J.Clarke ragino prisiekusiuosius, kad jų „širdys ir protai liktų atviri“ per antrąją šio proceso dalį, kai dėmesys bus sutelktas į bausmės paskyrimą.

Advokatė pažymėjo, kad jos klientas radikalias pažiūras perėmė iš savo vyresnio brolio ir kad būtent 26 metų Tamerlanas internetu nupirko bombų gamybai reikalingas medžiagas.

„Radikalizavosi būtent Tamerlanas Carnajevas. Džocharas sekė jo pavyzdžiu“, – aiškino ji.

Vyriausybės prokurorai Džocharą vaizdavo kaip šaltakraujį kietaširdį žudiką, kuris praėjus vos 20 minučių po sprogdinimai ramiai užėjo į parduotuvę nusipirkti pieno, kai greitosios pagalbos medikai bergždžiai kovojo dėl vieno mirtinai sužeisti aštuonmečio gyvybės.

Federalinio prokuroro padėjėjas Williamas Weinrebas pasakojo apie siaubą, sukeltą dviejų bombų, pripildytų sprogmenų ir šrapnelio, kai jos detonavo netoli maratono finišo linijos.

Jis parodo prisiekusiesiems išpuolio aukų Krystle Marie Campbell, Lingzi Lu ir Martino Richardo nuotraukas, padarytas jų laimingesnėmis dienomis, taip pat vaizdžiai nupasakojo siaubingus sužalojimus, dėl kurių jie mirtinai nukraujavo ant šaligatvio.

„Šios bombos paskirtis buvo sudraskyti kūnus, sutriuškinti kaulus, padegti žmones, – W.Weinrebas sakė teisme. – Buvo siekiama nužudyti ir suluošinti kuo daugiau žmonių.“

Dž.Carnajevas nerodė jokių emocijų, žvelgdamas tiesiai prieš save arba pridėjęs pirštą prie lūpų. Vaikinas vešliais garbanotais tamsiai kaštoniniais plaukais vilkėjo tamsų megztinį ir languotus marškinius.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.