V. Putinui lojalių „Nakties vilkų“ žygis jau prasidėjo

Rusų nacionalistų motociklininkų grupė pradėjo savo žygį Raudonosios armijos pergalei prieš nacių Vokietiją paminėti, nors Lenkija ir paskelbė neįsileisianti jų į savo šalį.

„Nakties vilkai“ vyks iš Maskvos į Berlyną, norėdami paminėti Raudonosios armijos pergalę prieš nacistinę Vokietiją. Tačiau ši kelionė vertinama prieštaringai.<br>AFP nuotr.
„Nakties vilkai“ vyks iš Maskvos į Berlyną, norėdami paminėti Raudonosios armijos pergalę prieš nacistinę Vokietiją. Tačiau ši kelionė vertinama prieštaringai.<br>AFP nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

BNS, DPA, ELTA ir lrytas.lt inf.

Apr 25, 2015, 5:21 PM, atnaujinta Jan 5, 2018, 10:02 PM

Apie 20 baikerių, tarp kurių yra ir ultarnacionalistinio rusų baikerių klubo „Naktiniai vilkai“ (Nočnyje volki) narių, šeštadienį išvažiavo iš Maskvos.

Jų maršrutas, numatytas per Baltarusiją, Lenkiją, Čekiją, Slovakiją, Austriją, baigsis gegužės 9 dieną Berlyne.

Agresyvų Rusijos prezidento Vladimiro Putino palaikomų „Naktinių vilkų“ nacionalizmą smerkianti Lenkija penktadienį paskelbė, kad rusų baikeriams nebus leista įvažiuoti į šalį. Baikeriai planavo visu būriu sieną pervažiuoti netoli Bresto Baltarusijoje.

Tačiau dabar „Naktinių vilkų“ lyderis Aleksandras Zaldostanovas pareiškė, kad baikeriai mėgins į Lenkiją patekti sieną kirsdami keliuose taškuose pavieniui.

Baltarusijos valstybės sienos komitetas išreiškė įsitikinimą, kad baikeriams neturėtų kilti jokių problemų kertant sieną su Lenkija. Ministerijos atstovas Aleksandras Tiščenka pabrėžė, kad žygio dalyviai vyksta vedami „patriotiškų jausmų, o ne chuliganizmo“. 

Tačiau jis teigė negalintis užtikrinti, kaip pasielgs kolegos iš Lenkijos pusės. 

Vokietijos ambasada Maskvoje motociklininkų grupei išdavė 10 vizų, su kuriomis jie galėtų patekti į šalį, praneša „Bild“. Kanclerė Angela Merkel paprašė Užsienio reikalų ministerijos šias vizas paskelbti negaliojančiomis.

Čekija taip pat išreiškė pasipriešinimą šiam žygiui. Šalies pareigūnai užtikrino, kad neleis baikeriams važiuoti grupėje, taip pat tikrins juos dėl alkoholio ir narkotikų. 

Lenkija penktadienį nusprendė neleisti įvažiuoti į šalį gerus santykius su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu palaikančiu rusų motociklininkų klubo „Nakties vilkai“ narių. Apie tai diplomatine nota informuota Rusijos ambasada Varšuvoje, pranešė Užsienio reikalų ministerija.

„Nakties vilkai“ nepateikė pakankamai duomenų apie savo maršrutą bei nakvynės vietas. Ši informacija reikalinga, kad „kelionės dalyviams būtų garantuotas pakankamas saugumas“.

„Nakties vilkai“ vyks iš Maskvos į Berlyną, norėdami paminėti Raudonosios armijos pergalę prieš nacistinę Vokietiją. Tačiau ši kelionė vertinama prieštaringai.

Slovakijos intelektualai penktadienį pareikalavo neįsileisti motociklininkų. Lenkijos užsienio reikalų ministras Grzegorzas Schetyna ir premjerė Ewa Kopacz kelionę pavadino provokacija.

„Pergalės kelionė" turi prasidėti balandžio 25-ąją ir baigtis gegužės 9-ąją.

„Nakties vilkai“ reguliariai rodosi šalia V.Putino, tačiau neigia bet kokius politinius įsipareigojimus.

Lietuvoje nepageidaujami

Lietuvos baikerių kongresas išplatino pranešimą, kuriame teigė, jog „Nakties vilkai“ sulaužė ir pamynė esminius baikerių etikos, laisvės bei pagarbos principus.

„Klubas „Nakties vilkai“, kuriam vadovauja prezidentas  Aleksandras Zaldostanovas, pravarde Chirurgas, prisidengdamas baikerių bei motociklininkų pasaulio vertybėmis bei etikos normomis, vykdo politinę veiklą. Tiesiogine veikla siekiama skaldyti, formuoti ir paveikti visuomenės nuomonę jautriais politiniais bei etniniais klausimais, iškraipant istorinius faktus, aukštinant karo ar žmoniškumui nusikaltimus įvykdžiusius asmenis“, – rašoma pranešime. 

Lietuviai šį klubą taip pat paskelbė nepageidaujamu Lietuvos teritorijoje ir prašo jį pastebėjusius žmones informuoti artimiausią motoklubą. 

„Bet koks bandymas vykdyti bet kokią šio klubo veiklą Lietuvos Respublikos teritorijoje bus sutinkamas kaip galimas priešiškų veiksmų provokavimas. Informuojame, jog į bet kokį bandymą naudoti nurodyto klubo spalvas, palaikančią ar politinę simboliką bus reaguojama“, – pranešė Lietuvos baikeriai.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.