„Tie, kurie bando mums duoti demokratijos ir žmogaus teisių
pamokas, pirmiausia turi pagalvoti apie savo gėdą“, – sakė
R.T.Erdoganas, kalbėdamas Turkijos Raudonojo pusmėnulio susitikime
Ankaroje.
Jo pareiškimas nuskambėjo po JAV prezidento Baracko Obamos
žodžių, kad žiniasklaidos padėtis Turkijoje
blogėja, ir tai gali sukelti didelių problemų.
R.T. Erdogano vyriausybė kaltinama didėjančiu autoritariniu
režimu ir susidorojimu su ją kritikuojančia žiniasklaida,
įstatymų leidėjais, akademinės visuomenės nariais ir
nevyriausybinėmis organizacijomis.
Dviems opozicinio dienraščio „Cumhuriyet“ žurnalistams
gresia įkalinimo iki gyvos galvos bausmė. Jie yra yra kaltinami
šnipinėjimu ir valstybės paslapčių atskleidimu viename
straipsnyje, kuriame teigiama, kad R.T.Erdogano vyriausybė mėgino
pasiųsti ginklų džihadistų judėjimui „Islamo valstybė“ (IV)
Sirijoje.
Praėjusią savaitę R.T.Erdoganas buvo susitikęs su B.Obama
Vašingtone, tačiau jis pareiškė, kad JAV prezidentas susitikime
neiškėlė šio klausimo ir pridūrė, jog jam „liūdna“, kad jo
amerikiečių kolega kritikuoja jį už nugaros.
Prezidentas sakė, kad kituose Vašingtone vykusiuose
susitikimuose jis patikino, jog Turkija pripažįsta žiniasklaidos
laisvę ir pridūrė, kad kai kurie leidiniai, kurie jį pavadino
„vagimi“ ir „žudiku“, nebuvo uždaryti.
„Tokie įžeidimai ir grasinimai neleistini Vakaruose“, –
patikino jis.
Anksčiau Turkijos premjeras Ahmetas Davutoglu telefonu kalbėjosi
su Vokietijos kanclere Angela Merkel, kuriai sakė esantis
nepatenkintas pastarosiomis savaitėmis Vokietijos žiniasklaidoje
pasirodžiusiais R.T.Erdoganą kritikuojančiais straipsniais.
A.Davutoglu skundėsi, kad tokios publikacijos yra
„nesuderinamos su žiniasklaidos laisve“ ir pareiškė, kad tokios
„nepriimtinos“ medžiagos spausdinimas turėtų būti baigtas.
