Pasaulis atsisveikina su praėjusiais metais ir pasitinka 2018-uosius

 

 Pasaulis pasitinka Naujuosius.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 Pasaulis pasitinka Naujuosius.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 Pasaulis pasitinka Naujuosius.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 Pasaulis pasitinka Naujuosius.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 Pasaulis pasitinka Naujuosius.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 Pasaulis pasitinka Naujuosius.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 Pasaulis pasitinka Naujuosius.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 Pasaulis pasitinka Naujuosius.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 Pasaulis pasitinka Naujuosius.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 Pasaulis pasitinka Naujuosius.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 Pasaulis pasitinka Naujuosius.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 Pasaulis pasitinka Naujuosius.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Lrytas.lt

Dec 31, 2017, 7:54 PM, atnaujinta Dec 31, 2017, 8:37 PM

 

 

 

 

 

Štai kaip pasaulis atsisveikina su praėjusiais 2017 metais ir pasitinka 2018-uosius:

Australija

Sidnėjuje, kur įvyko pirmoji didelė Naujųjų metų sutikimo šventė, dangų virš uosto teritorijos nušvietė fejerverkai. Vidurnaktį tarp spalvingo fejerverko elementų buvo ir vaivorykštės spalvų krioklys, kritęs nuo Sidnėjaus uosto tilto ir skirtas neseniai įvykusiam gėjų santuokų legalizavimui Australijoje.

Holivudo gražuolis Hugh Jackmanas (Hju Džekmanas) prisidėjo 20 sekundžių trukmės, aukso ir sidabro spalvų pirotechnikos siužetu, kuriuo įgyvendino viso gyvenimo svajonę sukurti fejerverką gimtajam miestui.

Stebėti įspūdingo šviesų šou buvo susirinkę daugiau kaip milijonas žmonių, beveik pusė jų – turistai. Saugumas buvo sustiprintas, bet joks ypatingas pavojus nebuvo paskelbtas, sakė pareigūnai.

Miestas nurodė, kad Naujųjų metų sutiktuvės jam generuos maždaug 170 mln. dolerių (144 mln. eurų) ir „neįkainojamą reklamą“.

Naujoji Zelandija

Dešimtys tūkstančių Naujosios Zelandijos gyventojų gatvėse ir paplūdimiuose vieni pirmųjų Žemėje sutiko naujuosius 2018 metus.

Virš miestų sproginėjo fejerverkų ugnys, švenčiantieji dainavo, glėbesčiavosi, šoko, bučiavosi.

Oklande daugybė žmonių susirinko miesto centre prie Dangaus bokšto (Sky Tower), o nuo viršutinio aukšto penkias minutes be pertraukos dangų spalvomis tapė pirotechnika. 

Tačiau netoliese, už 30 km esančioje Vaihekės saloje, fejerverkus valdžia uždraudė dėl sausros ir nepakankamo vandens tiekimo ugniagesiams.

Uganda

Tūkstančiai Ugandos gyventojų palydėti 2017-uosius renkasi bažnyčiose.

Ten vykstantys triukšmingi renginiai, kuomet kai kurie pamokslininkai skelbia abejotinas pranašystes, tapo tokia neatskiriama Naujų metų sutiktuvių dalis, kad net ilgametis šalies prezidentas Yoweri Museveni (Joveris Musevenis) kartais pasirodo kokioje nors bažnyčioje.

Vis dėlto dauguma šios Rytų Afrikos valstybės gyventojų mieliau švenčia sausakimšuose Viktorijos ežero paplūdimiuose ar tamsiose salėse, klausydamiesi popmuzikos žvaigždžių pasirodymų.

Policija perspėjo žmones nedeginti padangų, taip bandydama saugumo sumetimais išgyvendinti mėgstamą pramogą, ypač – kaimuose, kur žmonės neišgali nusipirkti tikrų pirotechnikos priemonių.

Vokietija

Vokiečiai 2018-uosius pasitiks sustiprinto saugumo sąlygomis, policijai turint omenyje Kelno mieste prieš dvejus metus užregistruotą seksualinį priekabiavimą prie moterų ir pernai prieš vieną Kalėdų miestelį įvykdytą teroro ataką.

Policija Berlyne papildomai pasitelks 1,6 tūkst. pareigūnų ir nurodė, kad į „šventės mylią“ priešais Brandenburgo vartus, kur vidurnaktį turi susirinkti tūkstančiai žmonių, nebus leidžiama įsinešti didelių krepšių ir kuprinių.

Frankfurto policija įvedė panašius suvaržymus Meino upės rajone.

Prieš dvejus metus Naujųjų metų sutikimą Kelne užtemdė šimtų moterų grabinėjimas ir apvaginėjimas. Dėl daugumos tų atvejų buvo kaltinami migrantai. 2016 metų gruodžio 19 dieną prieglobsčio prašytojo iš Tuniso vairuojamas pavogtas sunkvežimis Kalėdų miestelyje Berlyne mirtinai sužalojo 19 žmonių.

Didžioji Britanija

Škotijoje siaučia didelė audra, bet organizatoriai tikisi, kad garsiosios Edinburgo Naujų metų išvakarių šventės tai nepaveiks.

Kai kur Škotijoje audros „Dylan“ vėjo gūsiai siekia 128 km per valandą; meteorologai perspėja, kad žmones gali sužeisti vėjo nešami daiktai.

Tačiau nakčiai perspėjimo dėl vėjų nėra. Edinburgo šventės organizatoriai sakė, kad prognozuojamos oro sąlygos neverčia apriboti šventės.

Naujųjų sutiktuvių šventė Edinburge yra viena populiariausių Britanijoje ir nuolat privilioja lankytojų iš įvairiausių pasaulio šalių.

Kinija

Tie, kas nepabūgo šalčio Pekine, palydėti senųjų metų rinkosi prie Jongdingmeno vartų – atstatytos Mingų dinastijos laikų struktūros versijos.

Sutinkant Naujuosius čia skambėjo varpai, šventyklose buvo meldžiamasi, bet Naujųjų metų pagal Grigaliaus kalendorių sutiktuvės Kinijoje neprilygsta Naujiesiems metams pagal Mėnulio kalendorių, kai vyksta triukšmingos šventės su fejerverkais ir šeimų susitikimais.

Pareigūnai visoje Kinijoje buvo perspėti dėl galimų spūsčių ir teroro atakų dideliuose žmonių susibūrimuose. Šalies centriniame regione esančio Džengdžou miesto policija patruliuoti gatvėse išsiuntė 3,5 tūkst. pareigūnų, o gyventojai susirinko stebėti šviesų šou ir kultūrinės programos vienoje iš aikščių.

Oficialioji naujienų agentūra „Xinhua“ pranešė, jog prezidentas Xi Jinpingas (Si Dzinpingas) nusiuntė naujametinį sveikinimą Rusijos lyderiui Vladimirui Putinui ir sakė, kad Pekinas yra pasirengęs 2018 metais plėsti bendradarbiavimą su Rusija.

Japonija

Daugelis japonų Naujuosius Šuns metus sutiko tradiciškai melsdamiesi už taiką ir sėkmę vietos šintoistų šventyklose ir susėsdami prie tradicinio stalo su makaronais, krevetėmis ir saldžiomis juodosiomis pupelėmis.

Prie Tokijo Dzodžiodži šventyklos, kur žmonės vidurnaktį paeiliui 108 kartus trenkė į didžiulį varpą, buvo siūloma ant grotelių keptos jautienos ir virtinių su aštuonkojais. Varpais sutinkant Naujuosius skambinama ir kitose budistų šventyklose visoje Japonijoje.

Šalies viltis dėl taikos temdo Šiaurės Korėjos branduolinė ir raketų programos, sakė 33 metų taksi vairuotojas Masaru Eguchi , kuris buvo pasirengęs visą naktį vežioti šventyklos lankytojus.

 

Pietų Korėja

Po sekinančių metų, kai korupcijos skandalas nuvertė prezidentę, o branduolinį ginklą turinti Šiaurės Korėja leido raketą po raketos, Pietų Korėjos gyventojai 2018-uosius pasitinka trokšdami džiugaus prasiblaškymo. Tai galėtų padaryti vasarį ir kovą Pjongčango mieste įvyksiančios žiemos olimpiada ir parolimpinės žaidynės.

Tūkstančiai žmonių buvo susirinkę prie Seulo rotušės tradicinei skambinimo Bosingako varpu ceremonijai. Tarp garsenybių, vidurnaktį skambinusių šiuo senoviniu varpu, buvo olimpiados talismanai – tigriukas Suhoranas ir meškiukas Pandabis.

Rytinėse šalies pakrantėse stebėti pirmojo 2018 metų saulėtekio turi susirinkti dešimtys tūkstančių žmonių.

Indija

Pietų Indijos Bangaloro mieste, šalies informacinių technologijų centre, kur pernai sutinkant Naujuosius buvo įtariamo moterų grabinėjimo, siekiant išvengti tokių incidentų pasikartojimo buvo sustiprintas saugumas.

Miesto policijos komisaras Sunilas Kumaras sakė, kad budi mažiausiai 15 tūkst. policijos pareigūnų ir kad jiems padeda dronai bei papildomos saugumo kameros.

Pernai policija iš pradžių neigė, kad per šventę būta seksualinio priekabiavimo, bet vėliau, socialinėje žiniasklaidoje išplitus keliems klipams, kuriuose matyti vyrų kompanijų puldinėjamos moterys, sulaikė mažiausiai šešis vyrus.

Filipinai

Filipinuose, kur Naujųjų metų sutiktuvės būna vienos triukšmingiausių Azijoje, kelios valandos prieš vidurnaktį pareigūnai jau pranešė, kad dešimtis žmonių sužeidė pirotechnikos priemonės.

Nors sužeidimų atvejų pastaraisiais metais sumažėjo, pirmiausia – dėl ekonomiškai sunkaus meto ir vyriausybės atgrasymo kampanijos, skaičiai vis dar kelia nerimą.

Daugelis filipiniečių, daugiausia veikiami kinų tradicijos, mano, kad triukšmingas Naujųjų metų sutikimas nubaido piktąsias dvasias ir nesėkmes. Tačiau šioje šalyje paprotys įgijo kraštutinę išraišką: žmonės, nepaisydami arešto pavojaus, pavojingai sprogdina dideles pirotechnikos priemones, šaudo iš šaunamųjų ginklų.

Turkija

Turkijoje, kur pasitinkant 2017-uosius per teroro išpuolį žuvo dešimtys žmonių, prieš šias šventes visoje šalyje buvo sustiprintos saugumo priemonės.

Vien Stambule budi 37 tūkst. pareigūnų, daug gatvių uždarytos eismui, didelėms transporto priemonėms uždrausta įvažiuoti į kai kuriuos rajonus. Saugumo sumetimais buvo atšauktos kelios Naujųjų metų išvakarių šventės po atviru dangumi.

2017 metų sausio 1-osios naktį užpuolikas šaudydamas įsiveržė į Stambulo naktinį klubą „Reina“, kur šventė šimtai žmonių. Žuvo 39 žmonės, daugiausia – užsieniečiai, o dar 79 buvo sužeisti. Atsakomybę prisiėmė „Islamo valstybė“.

Sekmadienį prie šio klubo paminėti išpuolio aukų buvo susirinkę maždaug 100 žmonių.

Rumunija

Rumunai pasitinka metus, per kuriuos didžiausias dėmesys tikriausiai teks kovai su korupcija, nes vyriausybė siekia prastumti įstatymą, pagal kurį, pasak kritikų, bus sunkiau bausti už aukštų pareigūnų kyšininkavimą.

Televizijos surengė tiesiogines transliacijas iš prekybos centrų, kuriuose paskutinėmis valandomis prieš šventę pilna pirkėjų; be sustojimo dirba grožio salonai. Tradicinės Naujųjų metų sutiktuvės šioje šalyje neapsieina be gausių vaišių, kurios gali atsieiti šimtus eurų.

Kai kas meldžiasi ortodoksų bažnyčiose ir vienuolynuose. Rytų Rumunijos kaimuose žmonės, įsisupę į meškenas ar persirengę arkliais atlieka tradicinius į pantomimą panašius Naujųjų sutikimo šokius.

Savo naujametiniame sveikinime prezidentas Klausas Iohannisas (Klausas Johanisas) gyrė rumunus, surengusius didžiausius protestus nuo komunizmo žlugimo.

Jungtinės Valstijos

Dešimtys tūkstančių žmonių Naujuosius triukšmingai pasitiks Las Vegase, kur budės visi iki vieno policininkai. Prieš tris mėnesius šiame mieste įvyko didžiausios per dabartinę šalies istoriją šaudynės.

Turizmo pareigūnai tikisi, kad į Las Vegasą švęsti susirinks maždaug 330 tūkst. žmonių. Mieste planuojami maždaug 8 minučių trukmės fejerverkai nuo septynių kazino stogų.

Miesto viešbučių ir kazino salėse prieš ir po vidurnakčio koncertuos tokie atlikėjai kaip Bruno Marsas, Britney Spears, Celine Dion ir „Foo Fighters“.

Be Las Vegaso policijos, saugumu mieste rūpinsis maždaug 350 Nevados Nacionalinės gvardijos narių. Federalinė vyriausybė taip pat atsiuntė dešimtis pareigūnų.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.