Izraelio pajėgos nukovė palestinietį, siejamą su rabino nužudymu

Vienoje žydų nausėdijoje Vakarų Krante gyvenusio rabino nužudymu įtariamus žudikus persekiojančios Izraelio pajėgos ketvirtadienį paryčiais surengė reidą ir nukovė vieną palestinietį, pranešė pareigūnai.

 Izraelio kariuomenė nurodė, kad palestiniečiai į karius svaidė savadarbius sprogstamuosius užtaisus.<br> AFP/Scanpix nuotr.
 Izraelio kariuomenė nurodė, kad palestiniečiai į karius svaidė savadarbius sprogstamuosius užtaisus.<br> AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jan 18, 2018, 3:11 PM

Kilus susišaudymui, du izraeliečiai buvo sužeisti, iš jų vienas – sunkiai.

Ši operacija buvo surengta policijai ir kariuomenei ieškant įtariamojo, iš važiuojančio automobilio nušovusio nausėdijos rabiną, sakė policijos atstovas Micky Rosenfeldas.

Per reidą Vakarų Kranto mieste Džanine ieškomas vyras buvo nukautas, dar vienas – suimtas, nurodė M.Rosenfeldas.

Kaip praneša Izraelio žiniasklaida, buvo nukautas palestinietis Ahmedas Jarraras, kuris buvo palestiniečių islamistų judėjimo „Hamas“ aktyvistas.

Jo artimieji sakė, kad Izraelio pajėgos buldozeriais nugriovė tris namus, priklausiusius jo giminaičiams, ir apgadino dar vieną namą.

Palestiniečių sveikatos apsaugos ministerija paskelbė, kad saugumo pajėgos nukovė Ahmedą Ismailą Jarrarą.

Tačiau bėglio motina Khitam sakė, kad jos sūnus vardu Ahmedas Nasseras Jarraras.

Pasak Dženino gyventojų, Ahmedas Nasseras Jarraras yra svarbus besislapstantis palestiniečių islamistų judėjimo „Hamas“, veikėjas, o nukautas vyras yra jo pusbrolis.

Khitam Jarrar pasakojo, kad kariai išvarė iš jos namo žmones, apšaudė jį raketomis ir sugriovė buldozeriais. Taip pat buvo sugriauti du kiti namai, priklausantys Ahmedo dėdėms, o trečias buvo apgadintas, sakė šeimos nariai.

Izraelio kariuomenė nurodė, kad palestiniečiai į karius svaidė savadarbius sprogstamuosius užtaisus, plytas ir akmenis, o kariai savo ruožtu leido ašarines dujas, atsišaudė guminėmis kulkomis ir koviniais šoviniais. Pasak M. Rosenfieldo, buvo sužeisti du policijos pareigūnai, vienas iš jų – sunkiai.

Kariuomenė pranešė, kad operacija buvo baigta ketvirtadienio rytą.

Izraelio pareigūnai ieškojo 35 metų rabino Razielio Shevaho žudikų. Praėjusią savaitę Vakarų Krante į jį buvo keliskart iššauta iš pravažiuojančio automobilio.

Šalies premjeras Benjaminas Netanyahu savo ruožtu paskelbė pareiškimą, kuriame pagyrė Izraelio pajėgas.

„Pasieksime visus, kurie mėgins pakenkti Izraelio piliečiams, ir patrauksime juos atsakomybėn“, - sakė Indijoje šiuo metu viešintis ministras pirmininkas.

Gynybos ministras Avigdoras Liebermanas šią operaciją pavadino „sudėtinga ir sėkminga“. „Teroristai neturės, kur slėptis. Pasieksime teroristus visur“, - perspėjo jis.

„Hamas“ teigimu, tas Izraelio pareigūnų nukautas vyras buvo „didvyris, žuvęs tiesioginėje kovoje“. Judėjimo atstovas Sami Abu Zuhri perspėjo, kad „Džanino kuopelė nebuvo pirma ar paskutinė“.

Ši ataka įvyko prie Havat Gilado nausėdijos, esančios netoli Nabluso, kur gyveno R.Shevahas. Ta izoliuota nausėdija, turinti kelis šimtus gyventojų, yra Vakarų Kranto gilumoje.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.