Prancūzijos parlamentas nubalsavo už piliečių „teisę suklysti“

Prancūzijos įstatymų leidėjai antradienį vakare nubalsavo, kad į siūlomą naują įstatymą būtų įtrauktas svarbus straipsnis, numatantis, jog piliečiai turi „teisę suklysti“ su valdžia susijusiuose reikaluose ir nebūti automatiškai nubausti.

Įstatymų leidėjai dar turės apsvarstyti dešimtis kitų šio teisės akto straipsnių ir nuspręsti, kokiu mastu leistina teisė suklysti.<br> AFP/Scanpix nuotr.
Įstatymų leidėjai dar turės apsvarstyti dešimtis kitų šio teisės akto straipsnių ir nuspręsti, kokiu mastu leistina teisė suklysti.<br> AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jan 24, 2018, 9:39 AM

Straipsnis, dėl kurio Nacionalinio Susirinkimo deputatai balsavo pakeldami rankas, yra įstatymo, turinčio užtikrinti „valstybę, tarnaujančią pasitikėjimo vertai visuomenei“, „kertinis akmuo“, nurodė vyriausybė.

Šis įstatymas yra dalis reformų, prezidento Emmanuelio Macrono žadėtų per rinkimų kampaniją. Jis numato, kad netyčinių administracinių pažeidimų įvykdę piliečiai gali tikėtis nebūti nubausti už pirmąjį atvejį.

Administracijai paliekama teisė mėginti įrodyti, kad nusižengusiojo ketinimai buvo piktavališki.

„Susirinkimas ką tik priėmė nutarimą išplėsti teisę padaryti klaidą!“ – sakoma biudžeto ir viešųjų išteklių ministro Geraldo Darmanino Darmaneno „Twitter“ žinutėje.

„Tai administracijos ir administruojamųjų santykių revoliucija“, – pridūrė jis.

Straipsnio pakeitimu, pateiktu remiantis nepatenkintų piliečių prašymais, pripažįstama, kad „klysti – žmogiška“, bet pažymima, kad vyriausybės atlaidumas „apsiribos pirmąja klaida“.

Svarstymo pradžioje G.Darmaninas sakė, kad vyriausybė įsiklausė į „prancūzus, kuriems patinka jiems teikiamos viešosios paslaugos, bet ne jų administravimas“. Ministras citavo vieną skundą, atsiųstą jam piliečio, vardu Alexandre'as.

Įstatymų leidėjai dar turės apsvarstyti dešimtis kitų šio teisės akto straipsnių ir nuspręsti, kokiu mastu leistina teisė suklysti.

Vis dėlto ši teisė nebus taikoma kai kuriais išskirtiniais atvejais – pavyzdžiui, valstybinėje medicinoje.

Naujasis teisės aktas, kai kurių pareigūnų laikomas įstatymu „visiems gyvenimo atvejams“, apima itin įvairias sritis – pavyzdžiui, leidimų statyti jūrines vėjo jėgaines reglamentavimą arba galimybę aukoti bažnyčioms SMS žinutėmis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.