Už narystę ES pasisakantis britas važinėdamas po Europą išrašys „Stop Brexit“

Jungtinės Karalystės narystę Europos Sąjungoje aistringai palaikantis britas paliko darbą ir yra užsibrėžęs kelis mėnesius važinėti po žemyną, kad jo kelionės maršrutų žemėlapis taptų per visą Europą užrašytais žodžiais „Stop „Brexit“ (Sustabdykite „Brexit“).

 Jungtinės Karalystės narystę Europos Sąjungoje aistringai palaikantis britas paliko darbą ir yra užsibrėžęs kelis mėnesius važinėti po žemyną, kad jo kelionės maršrutų žemėlapis taptų per visą Europą užrašytais žodžiais „Stop „Brexit“ (Sustabdykite „Brexit“).<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 Jungtinės Karalystės narystę Europos Sąjungoje aistringai palaikantis britas paliko darbą ir yra užsibrėžęs kelis mėnesius važinėti po žemyną, kad jo kelionės maršrutų žemėlapis taptų per visą Europą užrašytais žodžiais „Stop „Brexit“ (Sustabdykite „Brexit“).<br> Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2018-08-11 10:51, atnaujinta 2018-08-11 10:54

Pietvakarių Anglijos mieste Ekseteryje gyvenantis 28 metų Andy Pardy birželį atsisakė darbo vienoje konsultacinėje įmonėje ir leidosi į 30 tūkst. km „atsisveikinimo turą“ po 32 šalis.

Didžioji Britanija planuoja palikti Europos Sąjungą ateinantį kovą.

Už šį žingsnį JK piliečiai nubalsavo per 2016 metais surengtą referendumą. Pasiūlymą išstoti iš Bendrijos palaikė 52 proc. dalyvių, o 48 proc. norėjo, kad šalis liktų ES narė.

„Iš tikrųjų norėjau kiek įmanoma išnaudoti mūsų paskutinę vasarą Europos Sąjungoje“, – naujienų agentūrai AFP sakė A. Pardy, nuvykęs prie Šiaurės poliaračio Suomijoje, kad užbaigtų raidę „P“ savo užraše „Stop „Brexit“.

„Tiesiog ketinau parodyti geriausia, ką žemynas gali pasiūlyti, ir pasidalyti teigiama žinia“, – pridūrė vyras. Šis aistringas eurofilas aprašė kelionės nuotykius savo tinklalapyje ir „Twitter“ žinutėmis, naudodamasis slapyvardžiu „The Rogue Consultant“ . A. Pardy naudojosi vietos nustatymo programėle, atvaizduojančia jo kelionės pažangą ir žemėlapyje ryškėjantį šūkį.

Vyras prognozavo, kad per šią kelionę po 26 iš 28 Bendrijos šalių jam teks vairuoti iš viso 335 valandas.

A. Pardy, dalį vaikystės praleidęs Vokietijoje ir anksčiau gyvenęs Ispanijoje, nori atkreipti dėmesį į judėjimo laisvės privalumus, susijusius su ES naryste.

„Teisė keliauti, taip pat gyventi ir dirbti Europoje be varginamos biurokratijos – didžiulė privilegija, – teigė jis. – Būtų labai apmaudu padaryti tai daug sudėtingesniu (procesu).“

Šiuo metu „Brexit“ derybos tarp Londono ir Briuselio yra įstrigusios, o bevizių kelionių ateities klausimas tebėra neišspręstas.

„Asmeninis pareiškimas“

Idėja surengti šį politinį žygį A. Pardy toptelėjo naudojantis viena sveikatingumo programėle, kuria is naudodavosi bėgiodamas. Vyras suprato, kad gali naudoti ją kaip priemonę užrašyti žodžiams žemėlapyje.

„Ši mintis tiesiog šovė man į galvą, – prisiminė jis. – Pamaniau, kad galbūt galėčiau kažką padaryti didesniu mastu.“

Neseniai patirta avarija važiuojant mopedu ir vieno šeimos nario mirtis taip pat paskatino vyrą „iš naujo įvertinti“ savo gyvenimą.

Taigi, skaitmeninių technologijų konsultantas paliko darbovietę, kurioje dirbo penkerius metus, už 6 tūkst. svarų (6 680 eurų) įsigijo kemperį ir kelias savaites kruopščiai planavo kelionės maršrutą.

Keliaujantis „Brexit“ priešininkas numato, kad jam teks išleisti dar 5 tūkst. eurų, įskaitant kompensaciją už kelionės metu į aplinką išmestą šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį. A. Pardy teko pasinaudoti santaupomis būsto paskolos pradiniam įnašui.

„Tai buvo sunkus sprendimas, – pripažino jis. – Tačiau tai kitokia patirtis, ir nusprendžiau tiesiog to imtis.“

„Vertinu, kaip man pasisekė, kad sugebėjau tai padaryti“, – sakė A. Pardy. Vyras šį žygį po Europą pradėjo liepos viduryje ir per kelias sienas ant Britanijos salų žemėlapio išraitė raidę „S“.

Vėliau kartu su savo mergina jis išvyko į Norvegiją ir Švediją, kur stovyklavo už Šiaurės poliaračio ir mat retą balta šiaurės elnią. Po to jiedu nuvažiavo į Suomiją ir šią savaitę užbaigė „rašyti“ žodį „Stop“.

Vėliau britas žemėlapyje rašys žodį „Brexit“ – nuo galo į pradžią. Raidę „B“ jis tikisi užbaigti Ispanijos mieste Bilbao spalio pabaigoje.

„Kelionė iki šiol buvo neįtikėtina. Kelyje susipažinau su daugybe jaunų žmonių, kurie visi mane palaikė“, – tvirtino A. Pardy.

Vyras pridūrė, kad į jo užmojį atkreipus dėmesį žiniasklaidai jis sulaukė daugybės pasiūlymų apsistoti, pavalgyti ir išgerti.

A. Pardy pasisako už idėją surengti antrąjį „Brexit“ referendumą. Tačiau jis pripažįsta, kad jo pastangos padėti sustabdyti Britanijos išstojimą iš Bendrijos tikriausiai liks bergždžios.

„Buvau nusivylęs debatais ir „Brexit“ pažanga, – sakė vyras. – Taigi, tenorėjau padaryti kažką teigiama ir tuo pačiu paskelbti asmeninį pareiškimą.“

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.