Izraelyje kilus krizei dėl koalicijos parlamentas rengiasi save paleisti

2019 m. gegužės 27 d. 17:28
Naujai išrinktas Izraelio parlamentas rengia įstatymo projektą, kurį priėmęs save paleistų. Tai daroma artėjant koalicinės vyriausybės suformavimo terminui, bet nesimatant jokios pažangos.
Daugiau nuotraukų (1)
Jei įstatymo projektas bus priimtas, Izraelyje vyks antra per kelis mėnesius rinkimų kampanija.
Premjeras Benjaminas Netanyahu atrodė turintis aiškias galimybes suformuoti daugumos koaliciją, kai jo partija „Likud“ per balandžio 9-osios rinkimus užsitikrino 35 vietas parlamente.
Tačiau pastarosiomis dienomis jo numatomą vyriausybę ištiko krizė, nes buvęs gynybos ministras Avigdoras Liebermanas atsisakė nusileisti žydų ultraortodoksų partijų reikalavimams. Jis nori naujo įstatymo, pagal kurį ultraortodoksų vyrai būtų šaukiami į kariuomenę.
Pirmadienį A. Liebermanas sakė, kad nenusileis ir kad verčiau teikia pirmenybę naujiems rinkimams. Be jo B. Netanyahu neturi daugumos.
Izraelis^Instantparlamentas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.